.

Zapojte se do diskuse: Využila byste příspěvek od zaměstnavatele pro platbu soukromé školky?

Rodina

Zapojte se do diskuse: Využila byste příspěvek od zaměstnavatele pro platbu soukromé školky?

Situace pro rodiče, kteří mají děti ve školkovém věku, vůbec není v současné době jednoduchá. Klasické školky nemají kapacitu pro všechny děti, a tak jsou tato místa velmi žádaná. Ne všichni rodiče mají logicky štěstí, aby se jejich dítě dostalo do státní školky. Proto musí hledat náhradní řešení. Soukromé hlídání, hlídající babičky nebo soukromé školky.

zena

Zoufalá situace pro rodiče s dětmi v předškolním věku

Soukromé školky nebo soukromé hlídání ale znamená pro rodiče finanční zátěž. Možná to také aktuálně řešíte, proto mezi vámi chceme rozpoutat diskusi na toto téma. Existuje totiž řešení, o kterém možná nevíte.

Díky projektu Ticket Junior od společnosti Endered mohou rodiče díky svému zaměstnavateli ušetřit 31 % na platbě školce.

ender2001

Jedná se inovativní řešení, které rodičům zlevní platby za předškolní zařízení, a pomůže tak umístit více dětí do soukromých předškolních zařízení. Zpřístupní tak předškolní výchovu a rozvoj více rodinám a významně pomůže i zaměstnavatelům. Projekt je úspěšně uveden do praxe ve Velké Británii, kde ho běžně využívají velké firmy.

Jak projekt funguje?

Projekt je založený na elektronickém propojení zaměstnavatelů, školek a rodičů. Díky této unikátní kooperaci nabízí Edenred snížení nákladů na školku pro rodiče o 31 procent. Řešení lze technologicky zjednodušeně přirovnat k online bankingu a administrativně nezatěžuje firmy ani školky.

V Česku existují i jiné varianty podpory předškolního vzdělávání, ale systém Ticket Junior je nejefektivnějším a administrativně nejjednodušším řešením s absolutní kontrolou účelového využití daňového benefitu.

Více informací k Ticket Junior najdete na www.ticketjunior.cz.

ticket3

 

Chceme s vámi diskutovat na tato témata:

 • Řešíte tuto situaci s umístěním dítěte do školky?
 • Jak ji řešíte, pokud nedostanete děti do školky, a přitom se musíte vrátit do práce?
 • Je váš zaměstnavatel ochotný vyjít vám vstříc zkráceným úvazkem?
 • Pokud jste s dítětem ještě doma a práci kvůli nedostatku míst ve státní školce odsouváte, motivovala by vás úspora 31 % z nákladů školce k tomu, abyste  přehodnotila svoji situaci a dala dítě do školky soukromé?
 • Jedná se formu benefitu od zaměstnavatele směrem k zaměstnanci - chtěla byste, aby vám tuto možnost úlevy z platby za školku zaměstnavatel nabídnul?
 • Byla byste ochotna jít za svým zaměstnavatelem a o daný benefit zažádat?
 • Motivoval by vás návrat do práce dřív než ve 3 letech věku dítěte - což je průměrný věk dětí, kdy se ženy vrací do zaměstnání?
 • Bojíte se, že ztratíte své místo – právě z důvodu nedostatku umístění dětí do školky?
 • Máte prarodiče po ruce ochotné hlídat, když jste v práci?
 • Pomáhají vám pravidelně?
 • Víte, kolik stojí soukromé hlídání?

Zajímají nás vaše názory, zapojte se do diskuse pod tímto článkem! Pro tři z vás, které se do diskuse zapojí, máme připravený dárek: Dárková poukázka Ticket Compliments(R) v hodnotě 300 Kč má široké uplatnění v síti našich značkových obchodních partnerů. Je dárkem, který vám dává volnost výběru.

Kde uplatnit Ticket Compliments(R)Dárkový?
Poukázku lze uplatnit v rozsáhlé síti partnerských provozoven v České republice (prodejny knih, hudebních a filmových nosičů, oděvů, obuvi, sportovního vybavení, bytových doplňků, kutilských potřeb, předprodeje vstupenek, cestovní kanceláře a agentury, sportovní zařízení apod.).

Aktuální seznam provozoven naleznete v našem vyhledávači nebo na www.ticketka.cz.

letadlo

 

   
08.04.2015 - Finance a práce - autor: Komerční článek

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [90] Hani_36 [*]

  Já bych určitě příspěvek využila. Je to příjemný krok ze strany zaměstnavatele. My chodíme do mateřské školky Praha - LUPÁČEK a bohužel si vše hradíme sami. Školka je ale skvělá, takže na to raději ušetřím jinde.

  superkarma: 0 18.05.2015, 12:41:55
 2. avatar
  [89] bokul [*]

  Jsou to 4 roky zpátky, co jsem syna hlásila do školky - a to "státní", resp. zřizované městem. Obec, ve které žiju, má cca 15000 obyvatel a těchto školek má ve městě minimálně 6 (pokud dobře pořítám), z nichž polovina je v okrajových oblastech.

  Syna jsem přihlásila do školky, kterou máme nejblíž našemu bydlišťi. Při zápisu byly synovi 2 roky a kousek a od paní ředitelky jsem si vyslechla, že proč s dítětem jdu k zápisu, když je od pohledu jasné, že do školy ůjde o rok později. Odcházela jsem s podivným pocitem... A přijati jsme v prvním kole nebyli.

  Sousedčina dcera o 14 dní starší než náš syn přijata byla, ač u maminky bylo jisté, že do práce chodit nebude, byla těhotná.

  Já jsem se chtěla vrátit do práce, a navíc jsem měla 50 kilometrů dojíždět. Ředitelkou mi bylo doporučeno, ať si průběžně volám, že se třeba někdo odstěhuje a pak se pro nás místo uvolní.

  To se také v prvním pololetí školního roku stalo a my měli místo ve školce. Byla to jednoznačně "výhra".

  Nicméně i tak jsme při mém a manželově pracovním režimu potřebovali pomoc babičky, a to alespoň při vyzvedávání ze školky, která funguje od 6:30 do 16:00.

  Pokud bychom v této době neměli školku, asi bych musela zůstat doma a vyjít tak vstříc zaměstnavateli, který mě stejně nutil dobrovolně odejít z práce bez koruny (a to nemluvím o dalších výhružkách typu "nevyděláte si ani na cestu do práce").

  Pokud bych spojila kombinaci zmiňované výhrůžky a nutnosti soukromého hlídání, byla bych pak ráda, pokud bych z platu uhradila alespoň synovo hlídání.

  Syn je aktuálně již předškolák. Jsem ráda, že ačkoli pracuji v místě, tak se mohu spolehnout na pomoc babičky, která syna vyzvedává. Provozní doba školky totiž neodráží požadavky zaměstnavatelů na rodiče... Navíc školky jsou z nemalé části obsazeny dětmi, které mají rodiče doma, takže rodič vyzvedávájící dítě mezi 15:50-15:55 je trnem v oku (ale jak to má udělat, když má pracovní dobu do 15:30, nemá auto a nepracuje hned u školky?).

  V menších městech se většinou nesetkáte se soukromými školkami, nicméně ze zkušenosti mé kamarádky z Prahy vím, že naopak tam to je především o soukromých školkách. Všem rodinám, které mají dítě v takovém "zařízení" bych samozřejmě příspěvek přála. Zároveň vítám i možnost odečíst školkovné z daní.

  Na závěr bych chtěla však i zmítit to, že např. ve školce, kterou navštěvujeme, se nyní přijímají i mnohem mladší děti, což ukazuje na jejich menší počet... V době, kdy jsme podávali přihlášku my nebylo možné, aby do školky šlo dvouleté dítě s plínkami.... A uplyne několik málo let a jde to :-) (V tomto směru je to samozřejmě dobře, že existuje možnost umístění dětí maminek, které se do práce vrací mnohem dříve než po 3 nebo více letech rodičovské dovolené).

  superkarma: 0 18.04.2015, 02:23:50
 3. [88] kocicka259 [*]

  Tato situace, kdy budu muset přemýšlet, jak to udělám je právě přede mnou, rozhodně, když by zaměstnavatel přispíval bylo by to opravdu super, využila bych toho bez váhání.

  Byl by to i jeden z důvodů, proč bych se vrátila dříve do práce.

  Kolik stojí soukromé hlídání jsem zjišťovala na internetu a určitě si to každý nebude moci dovolit.

  Když by jsme se nedostali do školky, tak naštěstí manžel pracuje z domova, takže by hlídal on, protože rodina bydlí daleko a pohlídat nikdo tedy nemůže, ale ráda bych, aby se malý dostal mezi děti.

  superkarma: 0 17.04.2015, 13:23:27
 4. [87] uuu [*]

  Když není jiná možnost (dítě se "nevejde" do státní školky ani není možné dlouhodobější hlídání v rodině), tak jakou jinou možnost maminka má? Buď vydělává tolik, aby se jí placené hlídání formou soukromé školky (třeba i s příspěvkem od zaměstnavatele) nebo chůvy vyplatilo, anebo holt o tu práci přijde. Sml80

  superkarma: 0 16.04.2015, 13:26:44
 5. avatar
  [86] maje [*]

  myslím, že kdyby zaměstnavatel přispíval, uvítala by to asi každá rodina. jsem ráda, že dcera už je větší. ale když byla malá, brala bych každou korunu Sml24

  superkarma: 0 16.04.2015, 13:26:11
 6. [85] kabalenka [*]

  Zatim mam jen male miminko, ale bojim se co bude, az mi skonci materska. Babicky a dedy sice mame, ale ty hlidat nemohou nebo nechteji, takze o drivejsim navratu do prace nemuze byt rec. Musim byt na materske 4 roky a pak dam dite do skolky. Na soukromou skolku ani chuvu nemame. Bydlime na vesnici kde skolka je a nemel by byt problem tam dite umistit. Ale s navratem do prace nevim, protoze u predchoziho zamestnavatele jsem musela pracovat na OSVC a nikdo na me nepocka. Navic jsem do prace dojizdela hodinu a vracela v pul sedme nebo pul osme, takze to ani nepripada v uvahu. Budu muset hledat praci bliz a aby pracovni doba koncila driv, abych mohla dite vyzvednout ze skolky a dal se o nej postarat. A nevim kdo bude chtit matku po materske. To byva dost problem.

  superkarma: 0 16.04.2015, 12:27:44
 7. [84] 1anicka [*]

  Jelikož jsem bez práce a bude mi 50, tak řeším úplně jiný problém.

  Hlídám robátka jako Chůva.sice mám VŠ pedagog.,ale přesto si dělám kurz Péče pro předškolní děti. ráda bych si založila malou školičku pro ty nejmenší.tím pomůžu rodičům a zároveň i sobě.snad se povede.

  zatím budu hlídat,abych měla aspoň nějakou korunu,ÚP mi nedává ani korunu.a to mám dceru,která ještě studuje

  ani se nedivím,když se z někoho stane bezdomovec. ale to už je jiné téma.

  superkarma: 0 15.04.2015, 21:24:25
 8. [83] Marta Macek [*]

  také bych využila a ráda ;-)

  superkarma: 0 15.04.2015, 20:00:32
 9. [82] emaema111 [*]

  Určitě bych využila, je to super nápad.

  superkarma: 0 15.04.2015, 09:07:35
 10. [81] Šári [*]

  Já bych využila jakýkoliv příspěvek od zaměstnavateleSml79

  superkarma: 0 15.04.2015, 08:56:03
 11. avatar
  [80] Renda123 [*]

  Ano určitě využila Sml16

  superkarma: 0 14.04.2015, 16:27:12
 12. [79] Gykiss [*]

  Urcite ano

  superkarma: 0 14.04.2015, 09:53:22
 13. avatar
  [78] Ni-ka [*]

  Já tento problém budu řešit za chvilku, ano mám rodiče, kteří občas pohlídají,ale chtít po nich aby mi dítě hlídali každý den od 6 do 4 nemůžu chtít. Vychovali nás a vnoučata mají rozmazlovat:((( Školky jsou přeplněné, lidé nemají kam dávat děti - na vesnicích je to úplně šílené. Než se člověk dopraví do zaměstnání a pak zase ze zaměstnání pro děti do školky je šílené. já to mám např. 25 km,ale je fajn když je školka na vesnici jak tomu je již rok u nás. Ráno člověk zavede děti do školky a ty hodné babičky vyzvednouTo už je myslím si přijatelnější.

  Projekt, o kterém píšete mi připadne fajn a myslím si, že mnoha rodinám pomůže vyřešit situaci.

  superkarma: 0 14.04.2015, 06:48:29
 14. [77] matali [*]

  Určitě je to zajímavá volba,já už mám děti ve škole,ale není to tak dlouho co jsem to řešila a bylo tom moc těžké

  superkarma: 0 13.04.2015, 17:38:26
 15. avatar
  [76] Kristulka [*]

  Určitě ano, je to zajímavý nápad, který by ulehčil mnoha rodinámSml16

  superkarma: 0 13.04.2015, 16:42:09
 16. [75] JS [*]

  Určitě ano, dlouho jsme si zvykali a stále to není ono.JS

  superkarma: 0 13.04.2015, 12:15:44
 17. [74] javomark [*]

  Před pár lety jsem tuto situaci řešila . Ve školce mi řekli že mi holku nevezmou když nepracuji. Jenže jak jsem si mohla hledat práci, když jsem neměla školku.Na úřadu práce jsem byla pouze evidována, občas mě někam poslali, většinou už to bylo obsazeno. Nakonec jsem měla štěstí.. našla jsem si místo v mateřské školce a holku mi taky vzali. Tento příspěvek bych určitě využila je to dobrá myšlenka..... jo a všem maminkám držím pěsti a pevné nervy...Sml59

  superkarma: 0 12.04.2015, 19:22:17
 18. [73] stelenka [*]

  anoooooo

  superkarma: 0 12.04.2015, 19:08:25
 19. [72] sonyczech [*]

  Jsem babička a do důchodu mi zbývá ještě pěkná řádka let, navíc bydlím třicet km daleko.Takže hlídání nepřichází v úvahu. Netuším, která babička je na tom lépe, snad jen invalidní nebo ta, co jí čouhá parte z kapsy. Pěkně to ta naše vláda vymyslela! Dcera má tříletá dvojčata a do práce musela nastoupit ve třech letech věku.Do školky je samozřejmě nepřijali, takže soukromá...I se slevou přišel jeden měsíc na dvanáct tisíc. Při splácení hypotéky a nevalných platech jsme museli přispět všichni. Ať počítám, jak počítám, i s podporou by to dělalo přes osm tisíc.To je prostě pro průměrnou mladou rodinu neúnosné. Rozhodně bych nesrovnávala ČR s Velkou Británií, kde zdravotní a sociální systém funguje na zcela jiných principech.Mimochodem...dcera podala odvolání a naše prdelky nakonec přijali...každého do jiné školky, v jiné obci, vzdálené deset kilometrů !!! Vlk se nažral a koza zůstala celá. Ať žije pomoc mladým rodinám!

  superkarma: 1 12.04.2015, 15:16:38
 20. [71] jar1 [*]

  Tohle už máme naštěstí za sebou, ale bylo to náročné. Do práce jsem nastoupila až ve 4 letech syna, protože nebylo místo ve školce. Míst je málo a je to špatný.

  superkarma: 0 12.04.2015, 11:34:26
 21. avatar
  [70] janaa1 [*]

  no u nás je to hodně řešeno- malá vesnice, na celé prázdniny školka prostě zavře, vedlejší město byť 3 km vzdálené nepřijímá děti s trvalým bydlištěm na vesnici ani na týden, babička je nemocná, hlídat nezvládá, takže hledáme řešení kde se dá, snažíme se sehnat soukromé hlídání, ale to nikdo moc nechce a soukromá školka a mateřská centra to je opravdu hodně peněz, vyděláváme málo :-/

  superkarma: 0 12.04.2015, 11:33:37
 22. [69] hanul [*]

  momentálně bych tento příspěvek nevyužila, ale je to určitě dobrá věc

  superkarma: 0 12.04.2015, 09:40:07
 23. [68] Maxim [*]

  Pokud budu mít děti, tak bych příspěvek rozhodně využil, je to dobrá věc

  superkarma: 0 12.04.2015, 09:33:50
 24. [67] 50782 [*]

  Příspěvek bych rozhodně využila,super nabídka.

  superkarma: 0 11.04.2015, 18:41:32
 25. [66] milisecek81 [*]

  Já už obě děti ( 3 a 5 let )umístěné ve školce mám.Takže tento problém řešit nemusím.Do práce jsem nastoupila až po ukončení 3 - leté mateřské ( nemám hlídání a do práce jsem mohla nastoupit až poté, co mi dcerku do školky vzali ).Pracuji na zkrácený úvazek - takže zaměstnavatel mi v tomto vyšel vstříc. Pokud bych, ale řešila umístění v soukromé mateřské školce, byla by pro mne jakákoliv úspora financí jistě přínosem, protože soukromé školky jsou finančně hodně drahé....

  superkarma: 0 11.04.2015, 16:10:42
 26. [65] Heffy [*]

  I když tento problém již řešit nemusím, systémové řešení je nezbytné. Stát zařízení zrušil (z mé školky je záchytka) a snaží se odpovědnost přenést na zaměstnavatele. Pokud jim poskytne podporu ve formě daňových úlev, nic proti. Ale je to řešení jen pro velké podniky, řekněme 400 zaměstnanců +. Malé firmy by proto měly mít možnost formou příspěvkového sdružení zařídit školky tak, aby nemusely například investovat do nemovitosti. Což by znamenalo úpravu zákona.

  superkarma: 0 11.04.2015, 11:06:13
 27. [64] Folprechtova [*]

  Taková nabídka je skvělá.Dceři budou letos 4 roky a teprve od září jsme se dostaly do školky.Kdyby ji nemohla hlídat babička nevím co bych dělala.Dělám alspoň krátký/dlouhý týden a tak má i babička volno.Zaměstnavatelé moc vstříct maminkám nevychází,stačí být doma týden a už aby jste se bály o místo..A kdo z maminek si může dovolit dávat cca půl výplaty na soukromou školku?Proč se nepřidá víc státních školek?A to nemluvím o tom,že čím déle jsou děti doma tím hůře se zapojují do kolektivu..spoustě dětem by povinná školka od 3let prospěla.Já bych to jen uvítala

  superkarma: 0 11.04.2015, 10:10:16
 28. [63] Lenourecek [*]

  Taková nabídka od zaměstnavatele by mě moc zaujala, myslím, že by to usnadnilo celý proces nástupu dítěte do školky po rodičovské dovolené i nástup do práce.

  superkarma: 0 11.04.2015, 09:15:51
 29. [62] anina4 [*]

  já to už neřeším,ale dcera s vnukem,kterému jsou právě 3 roky, myslím,že taková nabídka od zaměstnavatele by byla super,

  superkarma: 0 11.04.2015, 06:54:54
 30. [61] zahonjak [*]

  Mého současného zaměstanvatele mám 1 hod. jízdy autem od bydliště. Chodím na 6 hod. do práce. Z důvodu brzkého vstávání syn chodí do školky v místě bydliště. Zaměstanvatel má svou školku, kterou využívá hodně dětí.

  superkarma: 0 11.04.2015, 06:46:47

Další příspěvky

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme