Příprava jídel patří ke každodenní činnosti. Pro někoho je vaření čistou nutností bez fantazie, pro druhého zábavná činnost, která přináší chutný výsledek – pokrm, který osloví nejen tvůrce, ale přinese libé pocity všem strávníkům.

V současné době je čas sklizně jablek, která jsou skvělou ingrediencí pro řadu pokrmů. Ať syrová, nebo tepelně zpracovaná přinášejí lahodou chuť v řadě tradičních i moderních sladkých, ale i slaných jídlech. Kdo by si nevzpomněl na maminčin koláč, štrúdl od babičky, vůni skořice a jablek, která je tam okouzlující a útočí na naše chuťové buňky!

jablka

Z jablek se ale dá vymyslet v kuchyni řada věcí, jejich použití je velmi široké. Podobnou, velmi chutnou surovinou jsou hrušky. Je jich více druhů, měkké žluté letní máslovky, zelené, tvrdé podzimní hrušky, malé, velké… prostě je jich mnoho a jsou tak dobré!

hruška

Jablka i hrušky jsou výborné, většina z nás je pravidelně zařazuje do jídelníčku, a my chceme diskutovat o tom, jak.

  • Jaké máte oblíbené recepty na vytváření pokrmů s jablky a hruškami?
  • Máte osvědčený rodinný recept, můžete se o něj s námi podělit?
  • Jaké jídlo s jablky či hruškami si prostě nemůžete nechat ujít?
  • Jsou jablka či hrušky součástí vaší snídaně?
  • Kde jablka nebo hrušky kupujete? V jaké formě je máte nejraději?

To jsou témata, na která chceme diskustovat. Budeme rádi, když se do redakční diskuse zapojíte a napíšete nám své postřehy, názory, zkušenosti a historky.

štrůdl

Za vaši aktivitu vás odměníme balíčkem s výrobky Maggi a dárkem od značky Moulinex – Balíčkem s nožem na ovoce a na zeleninu. Balíček je připravený pro 3 čtenářky.

1

Partnerem diskuse je značka Maggi a stránky www.maggi.cz, kde najdete mnoho zajímavých receptů. Chceme vám doporučit i facebookové stránky značky, kde se stále něco děje a každý den zde najdete zajímavé tipy a inspiraci – můžete se stát členem https://www.facebook.com/MaggiCZSK

 

Reklama