Pocení v létě, kdy venku vládnou vytoužená vedra, pociťuje každý z nás. Všichni se těšíme na léto, na sluníčko a na počasí, díky kterému budeme chodit na boso a v lehkých šatech a topech. Díky teplému počasí se ale také více potíme, což pro někoho může představovat větší problém.

zena_potPoužívání antiperspirantů a deodorantů, stejně jako depilace je v dnešní době součástí osobní hygieny. Někdy ale máme ve svém okolí někoho, kdo to má nastavené jinak a tyto přírodní projevy mu vyhovují – i za cenu, že bude terčem pozornosti okolí.  V některých případech ale nadměrné pocení řešíme sami – zapomeneme použít antiperspirant či deodorant nebo jeho volba je špatná a nefunguje tak, jak bychom si představovali. Také se nám občas stane, že se oblečeme nevhodně a je nám přes den příliš velké teplo – to se hned odrazí na větší míře pocení. Zpotit se více ale můžeme i při dobíhání dopravního prostředku, po doběhnutí sice máte dobrý dojem, že vám neujel a vše stíháte, nicméně z vás „šíleně leje“.

Jistě s tím vším máte všichni osobní zkušenost a to je téma naší diskuse, do které chceme, abyste se zapojili a napsaly nám svůj názor.

  • Jak řešíte nadměrné pocení?
  • Sportujete a více se potíte? Jak zabraňujete tomu, aby byl váš pot „cítit“?
  • Myslíte si, že je lepší se normálně potit a řešit mokré oblečení nebo raději sáhnete po antiperspirantu?
  • Víte, že pot z intimních míst jako je podpaží, nohy, rozkrok,  hrudník se rozkládá a je cítit jinak než pot z jiných povrchů těla (čelo, hlava, obličej, záda….)?
  • Také máte používání antiperspirantů a deodorantů jako součást každodenní hygieny?
  • Máte ve svém okolí někoho, komu byste nejraději věnovali antiperspirant? Umíte s ním o tom komunikovat – že vám vadí, jak je cítit?
  • Myslíte si, že ten, kdo nepoužívá antiperspirant a deodorant omezuje své okolí – například na pracovišti?
  • Vadí vám jízda v přeplněném MHD, kdy se mísí pachy potu cestujících?
  • Co děláte vy sami pro svou svěžest a jaký máte na ochranu před pocením a zápachem názor?
  • Vadí vám agresivní reklamy, které označují ty, kteří nepoužívají antiperspiranty či deodoranty, že jsou „out“?

Děkujeme vám za vaše názory a poznatky, příběhy! Vše nám napište pod tento diskusní článek!

Partnerem tématu je značka Driclor – tři z vás odměníme dárkem s těmito vysoce funkčními antiperspiranty

driclor

Driclor – nedejte šanci potu

Antiperspirant Driclor obsahuje látky zmírňující pocení, čímž také zabraňuje vzniku tělesného pachu. Potní žlázy se nejprve mechanicky uzavřou, tím mohou snížit tvorbu potu. Přebytečná voda v těle nezůstává, pouze se vyloučí jinou cestou. Přípravek v žádném případě neslouží k léčbě nadměrného pocení.

Čtete také:

Jak bojujete s nadměrným pocením? Zapojte se do testování!

Zde si můžete Driclor koupit a přečíst si další informace

Reklama