Zdraví

Zapojte se do diskuse: Jak bojujete s pylovými alergiemi?

Jaro je v krásném rozpuku, všechno kolem nás kvete. Určitě se radujete, jak je vše veselé, zelené a voňavé. Ti, kdo z rozkvetlých stromů a květin radost nemají jsou alergici. Pylové alergie trápí řadu z nás, bez rozdílu věku.

Mezi nejčastější příznaky pylové alergie řadíme vodnatou rýmu, svědění v ústech, krku nebo uších, zánět očních spojivek či bolest hlavy. Citlivější jedinci mohou mít rovněž problémy s pokožkou v podobě například zhoršujícího se ekzému. Léčba je zaměřena na odstraňování příznaků, užívání preventivních preparátů, aplikaci vakcín či uplatňování režimových opatření.

Pokud patříte mezi ně, jistě znáte tyto situace. Bolest hlavy, zarudlé oči, slzící oči, plný nos.. co s tím, jak přežít tento stav, dokud pylové ataky nepoleví?

Chceme na téma alergií diskutovat a zajímá nás váš názor!

 • Jak se vám s alergií žije?
 • Kdy se vám alergie projevila?
 • Jakou alergií trpíte a jak vás omezuje?
 • Trápí vás aktuální pylové alergie?
 • Musíte kvůli alergii omezovat své chování? Jak?
 • Jak řešíte léčbu?
 • Jak bojujete s příznaky své alergie?
 • Chodíte k alergologovi nebo si řadu projevů umíte vyřešit samy?
 • Proč si myslíte, že stoupá počet alergiků?

nasodrillZapojte se do naší diskuse!

Partnerem naší diskuse je nosní sprej NasoDrill, přírodní termální voda z francouzských lázní Luchon, přirozeně bohatá na obsah síry.

 • NasoDrill je určený k ošetření chronické nebo opakující se infekce, jako je rýma nebo zánět nosohltanu. Je dobrou pomůckou i pro alergiky, neboť termální voda účinně oplachuje a zklidňuje nosní sliznici.
 • NasoDrill čistí dutinu nosní, vyplavuje nečistoty a alergeny, pacientům ulehčuje smrkání. Organismus je tak lépe chráněn před bakteriemi a viry, které napadají náš organismus. Neobsahuje žádné konzervační látky a chemické přísady. Jeho použití je příjemné, v nose neštípe.

Jak síra pomáhá?

 • Desinfekční a antibakteriální vlastnosti.
 • Rozpouští hlen.
 • Regeneruje buňky nosní sliznice.
 • Pomáhá předcházet vzniku infekce.
 • Pomáhá omezovat zánět.

Za vaše názory a postřehy vás chceme odměnit hezkými dárky. Od redakce můžete získat 5 balíčků s NasoDrillem a klíčenkou ve tvaru slona.

foto

Zajímavé odkazy a naše články:

www.nasodrill.cz

   
24.04.2017 - Zdraví - autor: Komerční článek

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [80] statek [*]

  Alergií naštěstí netrpím ani já a ani moje děti :o).

  superkarma: 0 29.04.2017, 19:02:13
 2. [79] Witchie [*]

  Alergii mám úplně od dětství a nevěřím tomu, že za to může sterilní prostředí - sama jsem vyrůstala na venkově, kolem hospodářská zvířata, kočky... a alergii mám snad na vše. Naštěstí v dnešní době už existují účinné léky a vakcíny, takže obtíže mám pod kontrolou a nejsem moc omezovaná v běžném životě Sml16

  superkarma: 0 29.04.2017, 11:16:38
 3. avatar
  [78] iva65 [*]

  Tak naštěstí alergií netrpím....Sml16

  superkarma: 0 28.04.2017, 23:29:25
 4. [77] Maxim [*]

  Alergii mám na prach a zekména na podzimní rostliny a stromy jako je kaštan, trávy,... oči mě pálí, mám je zarudlé a nemají rády oční kapky, z nosu mi teče a mívám záněty spojivek

  superkarma: 0 28.04.2017, 21:00:56
 5. [76] Kasia22 [*]

  hodně na trávy a pyly , syn je atopik máme vzdy oči opuchlé, zanet spojivek, teče z nosu

  superkarma: 0 28.04.2017, 17:49:24
 6. [75] cobain5 [*]

  patřím mezi alergiky na pyl a hlavně na břízu, mi trpí hlavně oči, které slzí a rýma a k tomu i červený nos, chodím k alergologovi a mám to trochu pod kontrolou

  superkarma: 0 28.04.2017, 15:20:40
 7. [74] Richard Salajka [*]

  Já jsem alergik a dcera to podědila po mě.Oba máme pilovou alergii a já i sennou když je nejhůř používám prášky analergin nebo zirtek

  superkarma: 0 27.04.2017, 23:47:59
 8. [73] Vendilka3 [*]

  Každé jaro, hlavně ze začátku jara se potýkám s alergií, kdy mě neustále svědí noc a teče rýma. Později se přidává svědění a zarudnutí očí. Používám kapky do nosu a antihistaminika v tabletach. Tím se mi příznaky alespoň z části zmírní.

  superkarma: 0 27.04.2017, 13:53:30
 9. [72] pluch [*]

  Trápí mě i moji maminku pylové alergie, hlavně maminka po ránu i během dne smrká a dost ji to dráždí i ke kašli

  superkarma: 0 27.04.2017, 10:25:09
 10. [71] simkru [*]

  Od dětství mi vadí peří. Když jsem posledně spala na péřovým polštáři, z důvodu stěhování se v noci na přítelům polštář, vstala jsem s opuchlou a rudou celou polovinou obličeje. Příteli jsme proto pořídili nový polštář. Dále mi vadí seno, ať už na dotyk nebo jak práší. Třetím rokem se u mně začala projevovat alergie, kterou jsem nikdy dřív neměla. Šla jsem na nádraží okolo rozkvetlých keřů, začaly mi slzet oči, začala jsem kýchat a špatně se mi dýchalo. Myslela jsem si to jaro, že to jen více kvete a proto to trápí i mně. Minulé léto to bylo ale stejné. Šeřík který mi nikdy nevadil najednou nemohl být venku na stole u kterého jsem seděla. Na alergologii jsem nebyla. První jaro mi to nepřišlo důležité, druhé jaro jsem byla těhotná, letos zase mám mimčo a nemůžu s ním půl dne strávit někde v čekárně u lékaře. Snažím se proto vyhýbat rozkvetlým keřům a stromům, s tím, že to snad zase zmizí stejně jak se objevilo.

  superkarma: 0 27.04.2017, 00:35:26
 11. [70] atej [*]

  Trpím alergií na prach. Proto doma často vysáváme a vytíráme, protože jinak bych se ukýchala. Léky mi na to nezabírají, jen čistota. Teď v těhotenství mě začala trápit pylová alergie, snad odezní jako při prvním těhotenství. Žádné léky na to neberu, snažím se to nějak přežít a doufám, že příští rok už to bude v pořádku.

  superkarma: 0 26.04.2017, 23:12:27
 12. avatar
  [69] PetraR1977 [*]

  Dobrý den, jsem alergik, astmatik, atopik a samozřejmně, mě trápí pyly, prach, peří, a o spoustě věcí ani nevím, dokud s nimi nepřijdu do kontaktu, pak to poznám velice dobře.

  Alergie se u mne ukázaly už v dětství -na bakterie, plísně aj. a jen se mění podle toho jak se asi čistí krev a člověk stárne, starší syn se alergie a ostatního skoro zbavil ted v pubertě a stěhováním - před 9 lety jsme se stěhovali z Litoměřic na Šumavu, mě se stav pořád zhoršuje-nebo stagnuje. Vždy poznám kdy nastoupí první pylové alergeny, jsem u paní doktorky mezi prvními pro léky a hned říká-hm, tak už je to letos tady, začínají alrgie. Léky beru celoročne fexigra 180mg, ale jakmile nastoupí pyly, přidáváme avamys do nosu,se sterimarem s mědí na výplach, opatanol do očí, a léky na astma se zvyšují,protože,samozřejmě by to nebylo ono, kdyby i astma se v období alergii nezhoršovalo a neměla bych nabouranou imunitu. Přitom se snažím jíst zdravě, omezovat různá barviva, různá tzv.éčka aj.Ale když chce alergie propuknout a že chce, tak samozřejmně hurá....mám zánět spojivek, který se leckdy tak dlouho u mne drží i přes léčbu až něco chytím a je infekční i s hnisáním očí, přes oči nevidím a jak pořád utírám tekoucí oči, tak mám odřenou kůži okolo nich. Samozřejmně dodržuji otírání každého oka jiným čtverečkem,ale stejně se to rozjede, ted mě to trápí už skorem měsíc. Rýma, o té ani nemluvím ta mluví sama za sebe, kapesník bych si mohla k nosu pro jistotu přišít, protože si připadám jako protékající kohoutek na vodu, drbu se jako kdybych měla blešky aj.A je to každoroční ,,zábava pro mne i lékaře". Už jsem se s tím naučila žít, ale stejně to pořád otravuje. a proč stoupá počet alergiků? Myslím si, že je to tím co vše se používá při pěstování na polích, při chovu zvířat a co vše máme v potraje. Nezdravý životní styl, který pokud chceme zajistit rodinu bohužel ne vždy můžeme ovlivnit.Hektický styl života samozřejmně neprospěje,ale bohužel v dnešní době to bohužel jinak nejde. Docela bych byla ráda za něco, co by konečně od těchto dlouhodobých nepříjemných příznaků alergie pomohlo.

  Přeji krásný den všem a méně alergických projevů. :-)

  superkarma: 0 26.04.2017, 14:52:30
 13. [68] 511 [*]

  Já mám alergii na první slunce - vždy dostanu svědivou vyrážku, tu okýmivětšinou mažu nějakou zklidňující přírodní mastí a ona za pár dnů přejde a pak mohu celé léto na sluníčko - ale chráním se stá krémy s vysokým UV filrem

  superkarma: 0 26.04.2017, 14:25:10
 14. [67] javor33 [*]

  alergie mě trápila asi tak do 30 let a bylo to hlavně na pyly a seno, slzely mi oči a rýmu jsem měl stále, pak to najednou přešlo a už se alergie neobjevila

  superkarma: 0 26.04.2017, 13:52:43
 15. [66] maty.233 [*]

  Alergie mě začala trápit až asi v 25ti letech a každý rok je to jiné, ale když jsem byla těhotná, tak jsem trpěla doslova jako pes... často jsem ani neviděla, jak mě pálily a slzely oči... teď kojím, tak se děsím, jak letošní jaro/léto přetrpím... Sml23

  superkarma: 0 26.04.2017, 13:10:32
 16. [65] Gykiss [*]

  Nase 10 leta holcicka ma dost veliky problem a casto musi zustat doma, nejde do skoly.

  superkarma: 0 26.04.2017, 12:49:39
 17. [64] happy220 [*]

  Alergií trpí můj syn a bohužel se mu rozvinulo i astma.

  Kvalitu jeho života alergii velmi zhoršuje. Projevila se u něho asi ve 3 letech. Jeho alergie se mění, rozšiřuje na peří, pyly, roztoče, plísně, zvířata. Postupně se přidávají další a další. Vybral množství vakcín, většinou jsme si je hradili, zkoušeli jsme i alternativní léčbu, homeopatii. Vše je finančně velmi náročné, ale pokud jde o zdraví, dala bych poslední peníze, jen aby se mu ulevilo. NasoDrill určitě vyzkoušíme, protože je z přírodních léčivých zdrojů.

  Chemie už bylo dost!

  superkarma: 0 26.04.2017, 10:47:59
 18. [63] EliškaN [*]

  já osobně naštěstí alergií netrpím, ale moje sestra už od malička- zkouší kde co a pokud by ji tohle pomohlo- JUPÍ

  superkarma: 0 26.04.2017, 10:28:19
 19. [62] xverusx [*]

  Alergií trpím já už od mládí i můj vnuk. Kdysi žádné pořádné léky nebyly, ani jsem tehdy nechodila s tímto problémem k lékaři, takže jsem léto velmi protrpěla. Mám alergii na seno, pyly, trávy. Dnes už jsou různé varianty léků. Bohužel pro nás toto období bez potíží nikdy asi nebude. Sml23 Mě i mého vnuka trápí svědění očí, ucpaný nos a dráždivý kašel. Na alergologii chodíme oba dva, bez léků bychom se cítili určitě hůře. Třeba nám alergie někdy zmizí, prý se to stává.Sml22

  superkarma: 0 26.04.2017, 09:11:43
 20. avatar
  [61] 135evik [*]

  Doma jsme alergičtí na pyl, trávy i některé potraviny všichni. Já navíc trpím od mládí i astmatem a na jaře přímo trpím. Kýchám, smrkám, teče mi z nosu i z očí, oči mi pálí a v krku mi škrábe. Mám také alergii na včely, na prach i peří. Dřív jsem chodila na alergologii, ale k ničemu to nebylo, neměla jsem štěstí na pořádného alergologa. Teď užívám Zyrtec, vždy když mám problémy (alergické) beru si tabletu. Používám i spreje do nosu a k dýchání.

  superkarma: 0 25.04.2017, 20:08:52

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [60] Fezoj [*]

  Vnučka má neustále problémy, má alergii, žel

  superkarma: 0 25.04.2017, 18:04:30
 2. [59] Mandy [*]

  Alergií trpí můj devítiletý syn a musím říct, že je mi ho velmi líto v období sezóny.Sml22 Alergie se mu projevila kolem 5 let. Je alergický na trávy, seno a pyly. Jeho hlavní sezóna je od dubna do srpna. Bere léky, stříká si do nosu různé přípravky, ale jsou dny, kdy nic nezabírá, nemůže se vysmrkat, pálí ho oči a cítí se malátně.Sml15

  superkarma: 0 25.04.2017, 15:53:41
 3. [58] likushka [*]

  Na alergie příliš netrpím, jen občas mě pálí oči, tak se chráním brýlemi.

  superkarma: 0 25.04.2017, 15:44:56
 4. [57] manma [*]

  Během pylového období vždy trpím a pšíkám, mám rýmu a pálí mě oči. Na alergologii nechodím, léčím se sama, používám kapky.

  superkarma: 0 25.04.2017, 15:38:32
 5. [56] SHADOW3 [*]

  Alergie se mi naštěstí vyhýbá. V mém okolí znám koho trápí a vím, že není o co stát.

  superkarma: 0 25.04.2017, 15:30:59
 6. [55] jesika1 [*]

  Nevím zda jsem alergická, ale poslední dobou pšíkám například pětkrát za sebou. Nikdy jsem na alergologii nebyla, ale asi ji navštívím.

  superkarma: 0 25.04.2017, 15:23:38
 7. [54] JS [*]

  prostřiky nosu přesličkovým odvarem

  superkarma: 0 25.04.2017, 14:46:36
 8. [53] Denitek [*]

  Já taky trpím :-/ každé jaro :-/ pozitivně mi vyšlo: trávy, pyl, roztoči, strst koček, psů prach, ....... Takže skoro všecko. Mamka má astma, brácha atopickej ekzem a manžel nesnese prach ze dřeva. Takže myslím, že v mém okolí je více těch ,,alergických"

  Jak se vám s alergií žije? No popravdě na jaře podstatně hůř! když mi teče z očí a nosu, tak si člověk přijde, že není ve své kůži!

  Kdy se vám alergie projevila? už kolem 10. roku života

  Jakou alergií trpíte a jak vás omezuje? Výše vypsanými a omezuje mě to především tím, že nemůžu moc podnikat na jaře výlety do přírody, aniž bych sebou neměla nějaký přípravek, který mi od příznaků ulevuje, zobám celou sezonu prášky a užívám streje do nosu.

  Trápí vás aktuální pylové alergie? Ano, už jsem pocítila, že příroda začala kvést :-(

  Musíte kvůli alergii omezovat své chování? Jak? Již zmíněnými výlety, ale přímo se alergenům nevyhýbám :-) jen prostě vždycky musím myslet na to, abych měla sebou sprej a prášek. A hlavně si po pomazlení zvířat nesmím šáhnout do oka! :-D hned mažu umýt ruce.

  Jak řešíte léčbu? Beru léky jen v sezoně ale alergenům se nevyhýbám. Myslím si, že když se člověk od nich přímo izoluje, jsou pak příznaky horší

  Jak bojujete s příznaky své alergie? Nejlépe pomohlo těhotenství, ale člověk nemůže být těhotný pořád že? :-D

  Chodíte k alergologovi nebo si řadu projevů umíte vyřešit samy? Ano docházím k doktorce

  Proč si myslíte, že stoupá počet alergiků? Podle mě hodně lidí se odstěhovalo do měst, kde se s alergeny nesetkávají tak často a pak jsou příznaky výraznější

  superkarma: 0 25.04.2017, 12:04:57
 9. [52] Beáta [*]

  u nás trpím alergii na pyl já. Ale až v posledních 4 letech, jsem po operaci ledviny a od té doby se začnu v ždy v té době osypávat a špatně dýchám. Vždy dostanu kalciovku a beru analergin. Zatím nic jiného mi nepomohlo.

  superkarma: 0 25.04.2017, 12:02:30
 10. avatar
  [51] Eviska [*]

  Tak u nás alergií trpí všichni. Manžel má alergii od dětství na nejrůznější pyly, synovi potvrdili alergii na trávy, pyly, roztoče a také mu diagnostikovali astma. Já sama jsem nikdy u alergologa nebyla, ale posledních několik jarních období mě trpí rýma a svědění očí, tak to také připisuji alergiím.

  Takže vždycky na jaře vytahujeme z lékárničky hory nejrůznějších krabiček a lahviček a bojujeme ze všech sil.. Někdy se daří více, někdy méně.

  superkarma: 0 25.04.2017, 08:26:54
 11. [50] aaakkknnn [*]

  alergií trpím již od dětství - trávy, pyly, prach, kočičí srst a roztoči. Nejhorší je pro mě prach a potom trávy a pyly. Poslední dobou, když vše začíná kvést, to už začínám pěkně pociťovat - ráno se budím a mám nateklé oči, jako kdybych probrečela půl noci. Naštěstí to po umytí rychle splaskne Sml30 nos ucpaný a přitom není co smrkat. Něco už zase kvete. A já mám tak ráda květiny Sml16Sml16Sml16 dá se s tím ale normálně žít. Alergii mám pod kontrolou, vzhledem k tomu, že projevy mám mírnější (pokud neděláme seno - to je potom jízda Sml30), beru si tabletku jen když je to opravdu nutné. Nechci do sebe cpát prášky, když jsou příznaky zatím snesitelné. Na alergologii chodím jednou ročně na kontrolu a pro všechny případy mám napsaný pro jistotu i Ventolin, ten ale dá se říct nepoužívám vůbec. S alergií jsem smířená, snad zůstane na takové úrovni, jako byla doteď.

  superkarma: 0 25.04.2017, 07:47:06
 12. [49] Kadlik549 [*]

  já také trpím každé jaro, když začnou kvést stromy a první trávy.Ale pak se to upraví, takže jsem zatím na alergologii také nebyla, zvládám to nosmíni spreji a kapkamiSml59

  superkarma: 0 25.04.2017, 07:20:01
 13. [48] posp [*]

  Mám zkřížené alergie.Jak potravinovou tak pylovou.

  Alergoložku navštěvuji 2x do roka pokud mám potíže bere mě jako akutní případ ihned.Většinou mi píchne injekci a pošle domů.Zatím to nebylo na hospitalizaci jen jednou a to se rozhodovala dost dlouho .

  Když se životní prostředí zhoršuje tak i náš zdravotní stav.

  A rok od roku je to horší.

  superkarma: 0 25.04.2017, 07:04:20
 14. [47] Veronikabi [*]

  trpím každé to pilové období,neužívám nic,přečkám tu rýmu a škrabání oči a jdu dál.Nebyla jsem schopna si udělat čas a zajít si na alergologii.Ted mám 3 děti a rádi lítáme v kytkách a děláme medíky s pampelišek,tak už budu muset s tím něco dělat,nebo vydržet tu rýmu.

  superkarma: 0 25.04.2017, 05:10:05
 15. [46] MorticiaMM [*]

  Myslela jsem si, že když je mi 35, alergie už se u mě nemohou projevit. Oč větší bylo mé překvapení, když byl můj "potěhotenský" dlouhotrvající kašel označen za alergii. Nasadila jsem Fenistil, mořskou vodu do nosu a nechala jsem si udělat testy na nejběžnější alergeny. Vyšla bříza, nějaké další pyly a prach. To je celkem problém, protože bydlíme u letiště a práší se tu celkem dost. Snažím se i tak chodit hodně ven na procházky, protože mám malého chlapečka a ten si pobyt venku užívá. A doufám, že se to časem zlepší a že stejné problémy nepotkají i mého synka.

  superkarma: 0 24.04.2017, 23:21:18
 16. avatar
  [45] vladka321 [*]

  Trpím pylovou alergií, zátěžovým astmatem a jsem ekzematik. Alergiemi trpím snad od narození a zrovna pylová alergie mi díky přípravkům s kortikoidy zničila nosní sliznici tak, že se mi často spouští krev z nosu díky poškození cévních stěn a vytvořily se mi polypy. Nicméně bez přípravků téměř nemohu dýchat nosem a ústy mi to přijde neestetické. Takže zvlhčuji, promazávám a nově proplachuji nos o 106... Proplachy mi pomáhají a ulevují, což je pro mě v poslední době výrazně příjemné. Alergie léčím s lékařem a své chování díky alergiím mám změněné, ale tak nějak stále...Sml58, proti NEalergikům, které mohu ve svém okolí sledovat. A proč stoupá počet alergiků? ..., určitě je zde genetická dispozice, dále stále zhoršující se čistota prostředí, ale také odolnost orgasnismu, kterému je pomáháno medikamenty a v neposlední řadě také díky nespontálnímu výběru těch nejodolnějších jedinců - to je ale něco, co mluví i proti mě a s čím je jen těžko se smířit..., takže o tom můj pud sebezáchovy nechce ani přemýšlet!!!

  superkarma: 0 24.04.2017, 22:51:00
 17. [44] Roland [*]

  Alergie se u mne projevila kolem 20 roku, po narození syna. Mám sennou rýmu. U alergologa jsem byla pouze 1x na testech. Mám alergii skoro na všechny alergeny, nejvíce na trávy, pyl, plísně kočky, prach. Jediné co zatím nemám potravinovou alergii. Léky protí ní si nechávám předepsat na recept od MUDr., když nestíhám zakoupím volně prodejné. Alergie je nepříjemná, ale člově si musí zvyknout s ní žít. Také oba moji synové na ni trpí, ale každý na něco víc a něco méně. Já ji mám z nás třech nejvíce. Léky nepříjemné příznaky zmírňují, ale bez nich by to vůbec nešlo.

  superkarma: 0 24.04.2017, 22:04:36
 18. [43] Luckah81 [*]

  Alergií trpím od dětství. Užívám Xyzal, který mi předepisuje můj alergolog. Počet alergiků je patrně způsoben složením potravin, snahou o dokonale čistou domácnost, stresem a rychlým životním tempem.

  superkarma: 0 24.04.2017, 22:00:07
 19. [42] ERBEN [*]

  Máme dnes již 15letého vnuka- po rodičích pořádný kus chlapa 182cm a boty č.44, to oboje jistě ještě poposkočí, ale od 2let trpěl laringitidou, kterou jsme s ním a jeho rodiči prožívali intenzivně v noci- v očekávání RZ a to během 2 let, co s námi bydleli -7x. Vím tento stav není typická alergie,dosti obzvlášť na podzim a v předjaří je nemocen s dých. cestami a tyto problémy provází vždy abnormální rýma....S přibývajícím počtem let ubývalo akut. stavů a dnes má již v noci menší doma zvládnutelné obtíže, doufáme, že se jeho stav postupnbě vylepší, Rodiče s ním dochází k alergk. amb., užívá sezónně léky, postupně se mu zlepšuje i kapacita dechu. Naštěstí už nebývá tak často nemocen, tak se může víc venku s kamarády pobýt.Před pár lety začal chodit na karate-po 2r. zanechal- v málo vytopené tělocvičně a bos,tomu se přikládala vina častějšího stonání. Na fotbal venku za každého počasí - na větší výkony v mladších letech to nešlo,byl často nemocen, nyní začínat je ?, tak aspoň teoreticky se o něj hodně zajímá. Ale posled.2 roky při škole chodí na florbal, baví ho, chodí i s tátou do zájm. kroužku a jeví se spokojenějším, otužilejším. Přála bych mu ještě větší zlepšení, vždyť to už bylo nějakých kapiček, peciček....Víc chodí s rodiči k večeru na svižnější procházky-3x týd.Je vidět,že se lepší zdravotně. Jsme rádi za TO.Já pocházím, ze tří sourozenců z malé vesničky na Vysočině, narodili jsme se v 50tých letech. min. století, též jsme byli nemocní, ale ne tolik a tak často.Jsem ve svých 66r. přesvědčená,že to naše život. prostředí se horší- horšíme si ho sami nadmírou chemie,výfuk. plynů...Dnešní mladá generace využívá logicky veškeré techniky, zvyšuje se počet sedavých zaměstnání,i děti pobývají nepřiměřeně u PC. Nejsem odpůrcem PC, sama jsem na něm před penzí posled. 25r. pracovala a i nyní v důchodu, pobývám v prům. 2h denně, ale vyjdu na zahrádku a jsme zvyklí se pohybovat venku ve volném čase a ten v penzi využíváme k procházkám, jízdě na kole- dokud to jde.

  superkarma: 0 24.04.2017, 21:42:52
 20. avatar
  [41] Pistalinda [*]

  Pistalinda — #40se

  superkarma: 0 24.04.2017, 21:04:38
 21. avatar
  [40] Pistalinda [*]

  Jinak mám rovněž alergii na kočky :-( a vyrůstala jsem v domku že zahradkou, kde jsem pořád byla v zeleni.... Nejsem skleníková panenka :-(

  1. na komentář reaguje Pistalinda — #41
  superkarma: 0 24.04.2017, 21:04:20
 22. avatar
  [39] Pistalinda [*]

  Jak se vám s alergií žije? To je otázka. :-( bohužel už asi dvacet let - zejména v době "sezónní" hůř a co teprve po porodu. To se mi vše zhoršilo. Z ovoce můžu už jen mandarinku a meloun :-(

  Alergii jsem začala víc vnímat kolem 17 roku. Mám klasickou sennou rýmu , doprovázenou rýmou, kašlem, škrábáním v krku, problémem s hlasem, zánětem spojivek, občas se dostavuje i bolest hlavy :-( Trápí mě to každoročně nejvíc cca od Března, minimálně do léta, spíš do podzimu. Trápí mě to zejména při venkovních aktivitách se synkem. Občas musím sáhnout i po dychatku. V tuto chvíli, kdy se snažíme o druhé miminko, beru jen klasický lék na alergii, kapky do očí a do nosu.

  Bojovat se dá jen tím, že nosím sluneční brýle a po příchodu se někdy celá osprchuji.

  Teď jsem po pěti letech objednaná na alergologii, tak jsem zvědavá.

  Počet alergiků dle mého názoru stoupá kvůli znečištění ovzduší, nekvalitní stravě...

  superkarma: 0 24.04.2017, 21:02:02
 23. [38] conan [*]

  S alergií se mi žije opravdu špatně a jsem z toho oprvadu velmi spatná.Poprvé se u mě alergie objevila v 8 letech když jsem byla s kamarádkami venku a přišla jsem domu celá opuchlá,ukýchaná a s červenými oči jak angorák.Bohužel já mám tech alergií oprvadu docela dost,ze začatku co se objevila tak to byla pouze trava a pyl a ted po odběrech krve mi doktorka zjistila 8 alergií a to na všechny druhy tráv,seno,pyl,psi,roztoči a další věci o kterých jsem neměla ani ponětí že na to mohu být alergická a to jsem byla upozorněna na to že s tolika alergiemi mohu přejít i do astmatu a bohužel už se to asi projevuje,protře je období že se mi strašně blbě dýchá.Takže každý rok když začíná pylová sezona tak pro mě začíná doslova horor.Chování se na mé alergie určitě také projevuje,protože kolikrát už z těch projevů jsem prostě nesvá,podrážděná,unavená takže kolikrát to schytají i mý blízcí.Na léčbu jsem dostala prášky,kapky a rady ale bohužel nic z toho nezabírá takže jako prevence jsou u mě sluneční brýle ale vysledek je také nulový :-( K paní doktorce na alergologii chodím pravidelně na kontroly a na různé testy a odběry krve ale stale se to nelepší a nejhorší na tom je že tam ted se mnou začala chodit i má 12 letá dcera která už začíná mít to samé co já,takže u nás oma je to taková dvojitá alergie.Myslím si že alergiků stoupá tolik z toho důvodů že je prostě hodně znečištěné ovzduší,na všech rostlinách a stromek jsou chemické postřiky a že ty ruzné alergeny jsou už vůči všem látkám a lékům imunní a myslím že alergie budou hodně,hodně stoupat.

  superkarma: 0 24.04.2017, 20:59:32
 24. [37] lichnovak [*]

  Dříve se tomu říkalo senná rýma. U mne začala na základní škole. Slzící oči, nos jako bambule. Časem jsem se s tím naučila žít. S věkem se projevy zmírňují.

  superkarma: 0 24.04.2017, 20:40:20
 25. [36] liliška [*]

  Alergie se u mne projevila na základní škole. Objevila se zničeho nic a dokázala mne velmi potrápit. Na jaře a v létě jsem nemohla vyjít ven bez zásoby kapesníků, protože se mi rýma spustila bez predchozího varování a vypadalo to, jako když pustīte vodovodní kohoutek. Po několika hodinách rýma zase sama přestala. Teď už takové oroblémy nemám. Snad je to tím, že teď žiji v horách, kde je daleko čistší ovzduší.

  superkarma: 0 24.04.2017, 20:09:15
 26. [35] zuzik76 [*]

  Alergii trpím cca od 14 let, nyní mi je 40 let. Mám deficit buněčné imunity a přecilivělost na buněčné patogeny. Jsem alergik a astmatik. Nejvíce mi vadí plísně, dále jsem alergická na pyly, srst zvířat, nově léková alergie. Alergii je přecilivělost, trpím i na migrény. Nyní jsem našla dobrého lékaře, jarní a letní období mám mírné problémy. Předtím jsem se na jaro a léto vůbec netěšila, byla jsem unavená a v noci jsem špatně spala.

  superkarma: 0 24.04.2017, 19:10:34
 27. avatar
  [34] Yasminne28 [*]

  Alergií trpí už 25 let bohužel má dcera.V šesti letech jí vzali nosní mandli a pak přišli na to, že je to alergie. Vyrovnává se s tím statečně, ale má poškozený čich.Kapky a tablety moc nezabírají. Momentálně proplachuje nějakou mořskou vodou.Jednu dobu brala claritine, teď už tablety vynechává.

  superkarma: 0 24.04.2017, 17:54:14
 28. [33] KDee [*]

  Alergií trpím od puberty. Původně jsem byla alergická jen na pampelišky a seno teď již zase na pšenici, kočky, koně, soju a venkovní plísně. Nijak extrémně se neomezuji a léky užívám pouze v nutných případech.

  superkarma: 0 24.04.2017, 17:22:57
 29. [32] mana1 [*]

  Len nedávno sme zistili že moja dcéra ma sennu nádchu. Kým na to lekár prišiel prešla vyšetrenia asi každého oddelenia okrem urológa. Mala podozrenie na boreliózu,epilepsiu a podobné radosti.... No teraz už je to o čosi lepšie. Aspoň čo sa jej psychiky týka.

  superkarma: 0 24.04.2017, 17:13:34
 30. [31] volta [*]

  Mám alergii několik let a denně večer beru jeden delesit nebo xyzal atd. Vyzkoušela jsem jich mnoho, ale účinek na mne je skoro stejný u všech druhů prášků. Jen v zimě je to lepší a prášky i vynechávám.

  superkarma: 0 24.04.2017, 17:03:39

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Dětský pokoj - zařizování, rekonstrukce

Náš tip

Doporučujeme