Jaké to je, když si nezkontrolujete pokutové bločky, nám popsala čtenářka Dadma. Pak taky můžete nechtěně pomoci někomu jinému...

To muselo být nepříjemné zjištění... Mě by taky nenapadlo, že to může být podfuk. Moc Vám děkuju za příspěvek, milá Dadmo, a přeju pěkný den.


Přeji všem krásný den a pokud možno bez pokut.

Nám se stala v roce 1998 taková příhoda, která začala pokutou za překročení rychlosti asi 7km/hod.

Byl konec školního roku a vnuk dostal první vysvědčení a my jsme se rozhodli, že ho za pěkné vysvědčení vezmeme do Mostu do McDonaldu. Bohužel při vjezdu do města, sice ještě nejste ve městě, ale je to již za cedulí, měřila policie rychlost. Byli jsme zastaveni a pak to všichni znáte pane řidiči... a za překročení rychlosti zaplatíte 300 Kč. Rychle jsem vytáhla tři stovky, aby se manžel náhodou nezačal dohadovat, zaplatila jsem a bločky vzteky hodila do přihrádky v autě.

Za dost dlouhou dobu jsem otevřela přihrádku a uviděla jsem pokutové bloky, tak jsem je vzala, že je vyhodím a než jsem tak učinila, tak jsem se na ně podívala, chyba byla, že jsem si je neprohlédla hned při uložení pokuty. Bylo na nich razítko Krajská správa policie Teplice. Říkám si „co je to za blbost“ platili jsme v Mostě, měla by tam být policie Most a navíc Krajská správa policie je v Ústí nad Labem. Tak jsem to vyprávěla dceři a ona mě říká „já mám v Mostě kamarádku a ta má za manžela dopraváka, já se jí zeptám.“ Pak přišla a říká „kámošky manžel vzkazuje, že máme ty bločky poslat,“ tak jsem si myslela, že se chce na ně podívat, tak jsme bloky poslali. Za nějakou dobu se ozvala dcery kamarádka, že máme u ní 150 Kč (bloky byly uloženy někomu v Teplicích) a že manžel nějakému „kreténovi“ zachránil zadek. Tak jsem si pak nadávala, že jak jsem stará, tak jsem blbá, měla jsem jít s těmi bloky na Ředitelství policie. Ale jestli by to bylo k něčemu dobré nevím a již se to nedozvím.

Dadma

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dnešního dne jsou: Pokuty

  • Dostala jste někdy pokutu?
  • Za co to bylo?
  • Jak jste situaci vyřešila?
  • Povedlo se vám někdy někoho „ukecat“, aby vám pokutu nedal?
  • Máte nějakou vtipnou nebo zajímavou historku?

Pište, těším se na vaše příspěvky. Jedna z vás opět získá dárek, tentokrát historickou knihu Smrt na jazyku od Jana Bauera (nakl. Moba). Pište do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je POKUTA. Hezký den!

knii

Reklama