.

Zapište se do historie Ještědu – přispějte na obnovu baru Avion

Novinky

Zapište se do historie Ještědu – přispějte na obnovu baru Avion

Horský hotel Ještěd se pomalu vrací do bývalé krásy. Rekonstrukce je však finančně náročná, a tak na renovaci hotelového baru Avion byla vyhlášena sbírka. Přispívající krom dobrého pocitu určitě nepřijdou zkrátka.

O to, aby Ještěd opět vypadal jako před čtyřiceti lety, v době své největší slávy po otevření v roce 1973, už tři roky usiluje spolek Ještěd 73. Po renovaci obelisku Rohanův kámen a rekonstrukci hotelového salonku chystá obnovení původního interiéru baru Avion.

yscfv

Finančně prostřednictvím Katalyzátoru může kdokoliv. Sbírka je určena na výrobu replik originálních barových židlí, křesel a podsvícených kulatých stolků. Dárci, kteří se zapojí do sbírky na webu Katalyzátoru, mohou v závislosti na výši příspěvku získat například plakát s reprodukcí nákresu pro výrobu stolků v baru Avion s podpisem autora – architekta Otakara Binara nebo repliku skleničky z původního ještědského nápojového setu v dárkovém balení, která není v prodeji a zatím ji nelze jiným způsobem získat. Ve hře je i návštěva Ještědu se slavnostním obědem za účasti významných hostů, spojená s prohlídkou vysílače a hotelu Ještěd včetně veřejnosti nepřístupných míst.

y\scfysdf y\scys yscyx

   
02.02.2015 - Redakční novinky - autor: (red)

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Jandywoman [*]

  kobližka — #5Rozesmálo mě to, že jsem chtěla napsat zrovna takový příspěvek jako ty, jen jsem si řekla "koho to tu bude zajímat, že jsem si v pubertě přála přesně takové křeslo." Sml80A vida....Sml16

  superkarma: 0 03.02.2015, 22:54:50
 2. avatar
  [5] kobližka [*]

  Jandywoman — #4 Co se chechtáš,ty trubko Sml30Sml30Sml30

  1. na komentář reaguje Jandywoman — #6
  superkarma: 0 02.02.2015, 17:09:36
 3. avatar
  [4] Jandywoman [*]

  kobližka — #3 Sml52Sml67

  1. na komentář reaguje kobližka — #5
  superkarma: 0 02.02.2015, 17:04:22
 4. avatar
  [3] kobližka [*]

  Jako -náctiletá jsem marně toužila po takovém závěsném křesle.A klidně bych se do něj zavrtala i dneska Sml67

  1. na komentář reaguje Jandywoman — #4
  superkarma: 1 02.02.2015, 16:32:35
 5. avatar
  [2] Jandywoman [*]

  Rikina — #1Máme s personálem podobnou zkušenost.

  A přispět? Je mi líto....Sml23

  superkarma: 0 02.02.2015, 13:09:37
 6. [1] Rikina [*]

  Hm. Ještěd je krásný kopec, a ten vysílač na něm taky. Ale bohužel jen zdálky. Sml80 Jak se dojde přímo tam, je to jedna velká katastrofa. Občerstvovací boudy, stanice lanovky, vyhlídková terasa - všude dav lidu, hlavně teda Němců, všude závěje odpadků, kelímků od kafe, všelijakých papírků, vajglů...fuj. Línější osoby jezdí autem až na vrchol, takže parkoviště narvané, a auta troubí na pěší turisty, protože se jim pletou pod kola. Lanovka bývá taky nacpaná, navíc se na ni čeká kilometrová fronta. Jak vypadají WC, lépe nemluvit. Nikde není kouska klidného místa, všude se někdo fotí, haleká na příbuzné a známé, hledá děti, psy nebo babičku, nebo povykuje jen tak z čiré bujnosti. Děti a zhusta i dospělí šplhají po Rohanském kamenu i po Dítěti z Marsu, aby se tam vyfotili. A personál v hotelu a restauraci? Větší fouňy jsem neviděla. Chovají se k hostu jako k obtížnému hmyzu. Jako by mu dělali milost, že tam smí vůbec vstoupit. V průběhu času jsem byla na Ještědu vícekrát, a každá další návštěva je vždycky horší než ty předchozí, takže mně se teda vůbec přispívat nechce. Co bych z toho měla, když se tam pak ani nemůžu kouknout, jak to bude vypadat opravené? Sml80

  1. na komentář reaguje Jandywoman — #2
  superkarma: 0 02.02.2015, 10:21:23

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme