Bulvár

Zapařte na Strahově!!!

Strahov Open Air je hudební festival, jehož prostřednictvím chtějí studenti důstojně přivítat nový akademický rok. Letos se koná již poosmé, především díky spolupráci Studentské unie ČVUT se školou (ČVUT) a dalšími veřejnými institucemi. Poprvé si studenti na ploše mezi strahovskými kolejemi za doprovodu kapel zařádili v roce 1994.

"Studenti nejsou z cukru a minule vytvořili báječný kotel při 2 stupních nad nulou," říká Pavel Zelinka z Radia Akropolis, které je hlavním organizátorem, a dodává s úsměvem, že se pokoušeli zahřát i pomocí piva, kterého spotřebovali během koncertu celkem 120 sudů. Letos je ale podle meteorologa Jana Horáka z Meteopressu počasí nezaskočí: "Večer bude sice trochu chladnější s teplotami kolem 13 stupňů Celsia, ale neočekáváme žádné srážky, takže zdárný průběh akce ze strany počasí nic neohrozí, " říká mgr. Jan Horák.

Během jedenácti let konání pořadatelé dbali na dobrou pověst své akce a vybírali ty nejzajímavější české kapely. Takže prostor mezi strahovskými bloky rozezněly už skladby od Buty, Anny K., Polemic, Vltavy a Tata Bojs. Ti se na Strahově objevili už v roce 2001 a zavítají i letos - jako hlavní hvězdy večera.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Před nimi vás možná potěší Sunshine s charismatickým frontmanem a kytaristou Karlem Buriánkem, letos v létě nechyběli na žádném větším tuzemském festivalu.

Strahov Open Air 2005 není pouze koncert na hlavním pódiu na ploše mezi kolejemi, ale také další doprovodný program, který bude souběžně probíhat v areálu kolejí na Strahově a ve studentských klubech, které naleznete na bloku 001 a 007. Podle odhadu pořadatelů by letošní účast mohla být kolem 6 000 lidí.

Kdy a kde? Úterý 11. října 2005 od 14 hod do 23 hod. (v klubech do 3 hod.), areál kolejí ČVUT na Strahově, vstup zdarma, podrobnosti najdete na www.strahov-open-air.cz nebo na www.radioakropolis.cz  

   
   
11.10.2005 - Kultura - autor: Eva Rajlichová

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme