Pokud jste někde na dovolené u moře, užíváte si slunečných dnů, rádi pozorujete východ sluníčka či jeho západ. Krásné scenerie se západem slunce jsou velmi často motivem uměleckých děl a romantických snímků.

Gran Canaria

Letos jsme byli na začátku prázdnin na Gran Canaria. Vnitrozemí tohoto krásného ostrova je hornaté, proto jsme se vydali díky autu z půjčovny přímo do srdce hor. Abychom měli slunce nad obzorem hor, jak zapadá do mraků a schovává se za skalnaté štíty. Když bude viditelnost dobrá a nebe bez mraků, je možné v západním směru vidět sopku Pico del Teide, dominantu ostrova Tenerife a nejvyšší horu Španělska.

Museli jsme vyjet asi hodinu před západem slunce, silnicí na sever, směrem na město Fataga - silnice č. GC 520. Cesta k vyhlídce, blízko Roque Nublo (skalnatý vrcholek, ve výšce 1817m) je sice dlouhá kolem třiceti kilometrů, ale pojedeme ji hodinu. Silnice vede přes úbočí hor, objíždí jednotlivé masivy, klikatí se údolími. Nedá se jet rychle, cesta je samá zatáčka.

Gran Canaria

Roque Nublo bylo posvátným místem původních obyvatel Kanárských ostrovů. Západ slunce můžete pozorovat z vyhlídky a z parkoviště, které je hned u silnice. Nebo se můžete vydat jako my, po kamenné stezce pod samotný vrcholek Roque Nublo. Tu najdete asi 5 km před vyhlídkou u silnice. Zaparkujete auto a vydáte se směrem do hor asi 3 km. Cesta pěšky trvá nejméně 20 minut, takže s tím počítejte, aby vám sluníčko mezitím nezapadlo. Když dojdete na konec, pohled, který se vám otevře, panorama krajiny stojí za to. Rozeklané vrcholky hor, hluboká údolí, dramatické mraky, vrcholek Pico del Teide a zapadající slunce. Budete jako my stát jako přikovaní a vydržíte v tomto stavu tak dlouho, dokud se slunce naztratí za obzorem.

Gran Canaria

Pokud se sem vydáte, nabijte si baterky do kamery, nezapomeňte na foťák. Také dobré boty na závěrečný, pěší úsek cesty. Je to opravdu krásné. Mohu jen doporučit!


Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast - cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 7, případně na telefonu: +420 / 221969224 nebo +420 / 221969234 mobilní operátor 602313049 fax 224946391 nebo 224 948025.
Otevřeno: Pondělí - pátek 09.00 - 20.00 hodin Sobota + neděle 10.00 - 18.00 hodin

Reklama