Zdraví

Zánět močových cest

Akutní záněty močového měchýře jsou velmi časté. Jedná se o druhé nejčastější zánětlivé onemocnění v dospělé populaci. Příčin je celá řada, nejčastější je to však bakteriální infekce. Ke vzniku onemocnění často přispívá mnoho dalších faktorů, jako cukrovka, snížená imunita, prochladnutí, cévkování, radioterapie, apod. 

Zánět močového měchýře je onemocnění, které postihuje především ženy, celkem 40–50 % dospělých žen uvádí, že prodělaly ve svém životě alespoň jednou toto onemocnění. Pokud jednou žena prodělá tuto nemoc, je velmi pravděpodobné, že dojde k jeho recidivě. Ženy s větší sexuální aktivitou mají vyšší pravděpodobnost vzniku tohoto onemocnění vzhledem k mechanickému tření v blízkosti ústí močové trubice v průběhu pohlavního styku. Tento mechanismus umožňuje bakteriím vstoupit do močové trubice a dostat se do močového měchýře. Vymočení po pohlavním styku může pomoci snížit toto riziko.

bolest

U mužů je onemocnění močových cest mnohem vzácnější, protože mají výrazně delší močovou trubici (24–25 cm), a přirozené obranné mechanismy tak mají dostatek času k eliminaci bakterií před jejich vstupem do močového měchýře. Proto u každé cystitidy u muže je potřeba myslet na jiné, závažnější onemocnění (onemocnění prostaty, diabetes aj.).

U starších pacientů se infekce močových cest vyskytuje stejně často u žen jako u mužů. U těchto pacientů je infekce způsobena nejčastěji nekompletním vyprazdňováním močového měchýře nebo inkontinencí.

Příznaky infekce močového měchýře jsou různé, typickými projevy akutního zánětu močového měchýře je časté a bolestivé močení, časté nucení na močení (intervaly až 10–20 min) spojené s bolestivým nutkáním, pálením a řezáním, které doznívá chvíli po vymočení. Někdy bývá intenzivní řezavá bolest vystřelující na hráz a do podbřišku. Velmi bolestivé může být domočování, kdy se v prázdném měchýři na sebe přiloží zanícené stěny.

Moč bývá zkalená, zapáchající, někdy krvavě zbarvená. V případě, že se objeví horečky, třesavky nebo zvracení, je pravděpodobné, že se infekce rozšířila do ledvin (pyelonefritida), což ohrožuje pacienta na životě. V tomto stavu je tedy nutné bez odkladu navštívit lékaře.

Při akutním zánětu močového měchýře se doporučuje klid v teple a podávání léků podle doporučení lékaře. Množství tekutin zpočátku nezvyšujeme, aby se nezhoršily bolesti při močení, ale při odeznívání příznaků můžeme množství tekutin zvýšit.

Přírodní přípravky Joalis, které mohou zároveň působit preventivně proti vzniku onemocnění nebo se užívají při zánětu močových cest.

UrHerb

JoalisDoplněk stravy. Tablety s obsahem bylinných extraktů má příznivý účinek na funkci ledvin a močových cest. Přípravek je zpracován unikátními specifickými informačními technologiemi, které optimalizují jeho účinek. Působení je podpořeno vybranými bylinami. Lapacho podporuje normální činnost ledvin a vylučování. Zlatobýl pozitivně ovlivňuje funkce močové soustavy.

Gripin

JoalisDoplněk stravy, kapky s rostlinnými výluhy. Antimikrobiální preparát, který navádí imunitní systém na chřipkové a respirační viry, bakterie a další toxiny způsobující zánět dýchacího ústrojí. Optimalizuje a zrychluje reakci imunitního systému a přirozeným způsobem odstraňuje původce potíží. Šalvěj lékařská podporuje imunitní systém a přirozenou obranyschopnost organismu, a dále optimalizuje normální funkci dýchacího ústrojí.

Deuron

JoalisDoplněk stravy, kapky s rostlinnými výluhy. Bylinný přípravek, který optimalizuje normální funkci močového systému. Bříza, kopřiva a trnka přispávají k normální funkci ledvina močového měchýře, oves setý optimalizuje normální funkci urogenitálního systému žen.

Preparáty lze zakoupit na www.eccklub.cz

Více informací najdete na stránkách www.joalis.cz

 

joalis2joalis1

   
06.01.2016 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [7] Ferdicek [*]

  Velice užitečné rady.

  superkarma: 0 08.01.2016, 11:27:41
 2. [6] Violeta [*]

  Sml69Bohužel mě potrápil 2 krát a to ve vyšším věku. Opravdu je to hodně bolestivá věc. Nakonec jsem skončila v nemocnici. Zatím se zánět neopakoval a doufám, že mi to tak vydrží.

  superkarma: 0 06.01.2016, 12:31:28
 3. avatar
  [5] glady [*]

  zánět močových cest jsem měla jen jednou....a stačilo mi

  superkarma: 0 06.01.2016, 09:41:50
 4. avatar
  [4] RenataMor [*]

  Sml67

  superkarma: 0 06.01.2016, 09:31:16
 5. [3] bobani [*]

  nepříjemný problém

  superkarma: 0 06.01.2016, 09:19:29
 6. [2] maxipes [*]

  Používám brusinky v jakémkoli stavu ,sušené , mražené i v čaji.Sml22

  superkarma: 0 06.01.2016, 08:30:23
 7. [1] manislava [*]

  Nastesti na to netrpim

  superkarma: 0 06.01.2016, 05:51:44

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme