takhle na etapy to má rozdělé naše čtenářka s nickem Eliana. A věřte, nevěřte, s kufry zažila spoustu příhod. Možná se v některé z nich také najdete

Zamlada jsme jezdívali na dovolenou s krosnou. Tedy táhl ji manžel a já měla kvůli nemocné páteři jen takový minibatůžek na láhev s vodou a svačinu. Posléze jsme si na cestování letadlem pořídili náš první kufr. Moc na výběr nebylo. Pouze jestli tmavě modrý nebo černý. Byli jsme na něj velmi pyšní, protože už  měl kolečka a vysouvací držadlo. Byl textilní, ale pořídili jsme mu apartní zámeček a vyrazili do Anglie. Odbavení proběhlo docela rychle a my šli čekat až nám vyjede kufr. 

„Jé, hele, tamhle jako první jede ten náš...“ zvolávám jásavě, že nebudeme muset čekat až vyjedou další zavazadla pro dvě stě lidí.
Aha, je stejný, ale není to ten náš! Hned za ním jel další naprosto stejný kufr. Jo tak to bude náš! Ne, tak ne....a za ním další a další, květovaný, červený a zase náš...tak zase ne... Po půl hodině jsme si říkali, že se ten náš asi ztratil. Míjelo nás průběžně asi tak 50 naprosto stejných černých kufrů. Ten náš vyjel až jako čtvrtý od konce.....

Podruhé jsme si za boha nemohli vzpomenout, jaký kufr jsme si vzali na cestu jestli ten černý nebo inovativně tmavě modrý. Balili jsme ve spěchu a celé to bylo hektické. Tentokrát jsme u kufrů strávili jen slabou hodinku.

Když jsme se rozhodli, že zakoupíme novou sadu kufrů ve výprodeji, přestali jsme na dovolenou létat. Ale zas je používá na dovolenou sestra, takže se vyvětrají a kouknou do světa.

Poslední příhoda s kufrem byla, když jsme jeli do Maďarska a cestou se stavili v rakouském outletovém centru, kde byly nějaké mega výprodeje a dálnice byla kvůli tomu ucpaná na kilometry. Kolony autobusů z Vídně s nakupujícími zabraly jeden pruh čtyřproudovky. Ani nevím, jak se nám tam podařilo prostě normálně plynule přijet, pohodlně zaparkovat a ani se netlačit v davu., ale první co vidím je mega obří výprodej kufrů Samsonite od 20 Eur. Měli však jen černé a oranžové. Za chvíli vidím jeden asiat (nevím, zda Japonec, Korejec nebo z jakési země) táhne obří oranžový kufr. Za chvíli druhý, desátý, stý....sedím na lavičce a říkám si, co je na těch kufrech tak bere? Pak se pomalu přiloudal bus se zahrádkou na střeše a druhý a třetí a najednou se tam spořádaně nahrnulo asi stovka asiatů s naprosto stejnými oranžovými kufry Samsonite...Přišlo mi to legrační, ale jak se říká proti gustu.... :-)

Eliana

Milá Eliano, díky za příhody s kufry. Tu první, kdy jede na pásu spousta stejných kufrů, mi něco připomíná

Text nebyl redakčně upraven

S jakým zavazadlem nejraději cestujete, milé ženy-in?

  • Dáváte přednost kufrům? Jakým? Skořepinovým, nebo textilním? Jaké v nich spatřujete výhody?
  • Jste pro kolečka, nebo se obejdete bez nich?
  • Kolik zavazadel s sebou berete na dovolenou? Máte i příruční palubní kufřík, nebo vám to připadá zbytečné?
  • Jste schopná cestovat v páru a zabalit jen do jednoho kufru, nebo musíte mít každý svůj?
  • Umíte správně zabalit, nebo vždycky něco zapomenete? Doma, nebo na dovolené?
  • Máte nějaký zážitek s kufrem? Už se vám někdy ztratil na letišti, na nádraží, z úschovny?
  • Jste spíš sportovně založená a nedáte dopustit na batohy a krosny? V čem jsou jejich výhody? Co všechno do nich dokážate „nacpat“?
  • Víte, kolik váží vaše běžné dovolenkové zavazadlo?

Napište nám, pošlete fotku svého kufru, tašky nebo batohu, se kterým nejraději cestujete na adresu: redakce@zena-in.cz

Co můžete získat za svůj příspěvek?

Kufr to sice nebude, ale balíček kosmetiky Neutrogena, který se vám může hodit (nejen) na dovolenou. Obsahuje tělové hydratatační mléko, ochranný krém na chodidla a ošetřující krém na ruce

cena

Reklama