Vztahy

Zamilovala jsem se do nesprávného

Prokousala jsem se tou hromadou příspěvků na téma single a chtěla bych k tomu taky něco napsat z trochu jiného pohledu. Možná jsem se bála právě toho rizika, že už si pak nikoho lepšího nenajdu, tak jsem se vdala po sedmileté vážné známosti. Nemilovala jsem ho, ale říkala jsem si, že láska je stejně jen dobrá tak pro knihy a filmy. Půl roku po svatbě jsem změnila zaměstnání a tam jsem potkala JEHO. Šíleně jsem se zamilovala a asi bych i pálila mosty, kdyby byl zájem. Bohužel zájem nebyl, neboť dotyčný už jednu ženu doma měl a s ní také dítě.
Stali se z nás milenci. Ani jeden z nás nic nesliboval, prostě jsme žili tím, co je teď. Pak jsem přišla do jiného stavu. Téměř jistě vím, že otcem dítěte je můj přítel, ne můj muž. Doufala jsem, že během těhotenství a mateřské na svou lásku zapomenu, když se nebudeme vidět. A opravdu jsme na tu dobu téměř zcela přerušili kontakt. Synovi jsou teď tři roky a já se vracím zpět do práce. S obavami, co bude dál. Pravý otec o celé věci ví, ale do života se mně ani dítěti neplete. Tak jsme se i domluvili. Zbytek lidí včetně mého manžela si myslí, že syn je manželův. Ten se v něm také vidí a má ho moc rád. Já, když slyším babičky, jak říkají „to je celý tatínek“, mám mráz po zádech. Na jednu stranu mám strach, že to jednou nějak praskne. Na druhou stranu jsem dítě od svého přítele chtěla, jako bych tak měla jeho kousek pořád u sebe. Při tom zase, jak ho vidím, nemůžu na něj jen tak zapomenout.
Nikomu jsem to neřekla, ani své nejlepší kamarádce, protože je od nás a nikdy nevíte, kdo se co doví. Jsem rozhodnutá se svým manželem zůstat, stejně tamten vztah není na nic, on se kvůli mně nerozvede. Lásku jsem nakonec zažila, krátce, ale přece. Teď se mám vrátit do práce, kde zase bude ON. Hrozím se toho, co pak bude. Manžel by chtěl druhé dítě, možná to tak bude lepší, zůstanu doma a vše se vyřeší. Tamto tajemství ale bude pořád jako mezi náma. Měla jsem i slabé chvilky, kdy jsem mu to skoro řekla, ale nakonec jsem mlčela. Snad to dokážu i v budoucnu...

Monika
   
06.02.2003 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [125] Simba [*]

  mamča: nejdřív jsem chtěla souhlasit jen s příspěvkem s Červenou knihovnou, pak si přečetla i ten další Napsala jsi to dost přesně.

  superkarma: 0 04.12.2003, 18:12:04
 2. avatar
  [106] Libča [*]

  ne nadarmo se rika ze matka je vzdy jista otec???? tot otazka

  superkarma: 0 08.02.2003, 18:48:39
 3. avatar
  [94] aninas [*]

  Lili: uplne jednoduse. Milenec preci o cele veci vi, takze neni problem ziskat od nej krev na rozbor DNA. A dite zatim nic nevi a s nim take muze zajit na odber vzorku krve+ poskytnout svoji. A kdo vic je do toho zapojenej? Jenom samotni akteri. No a k tomuhle manzela nepotrebuje. Tato zkouska potvrdi nebo vylouci milence a tak vlastne budou vedet, jak na tom jsou.

  superkarma: 0 06.02.2003, 21:26:49

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [82] Toniniella [*]

  Ještě bych dodala, Moni, i kdybys od manžela chtěla odejít, NIKDY mu neříkej, že kluk není jeho. Kluk má právo mít tátu, a má-li ho rád, je to prostě tenhle táta a basta. MIXAL to možná myslí dobře, ale asi jí nedochází, že by to tomu klukovi strašně ublížilo. Jednou by mu to třeba ve zlosti manžel mohl říct, nebo cokoliv jiného, prostě už by ho třeba nehladil, nebyl by k němu tak přátelský....atd. A tvůj syn na tohleto má právo, ať je jeho biologickým otcem kdokoliv.

  superkarma: 0 06.02.2003, 15:35:37
 2. avatar
  [81] megrin [*]

  Uf...tk to je dost silny kafičko Asi bych to resila totálním spálením mostů - tedy, ne s manželem, ale s milencem. Asi si ho fakt musela milovat, když si s ním pravděpodobně pořídila dítě. Nevěra není pěkná věc, ale když už se stane, tak b měla zůstat bez následků. To jste prostě jen nemysleli na antikoncepci nebo si to chtěla? Jestli chtěla, tak je to dost nefér...vůči tobě, dítěti, manželovi, milenci. No, ale s tím se nedá nic teď dělat. Ted si se rozhodla zůstat se svým mužem. A podle toho bych podřídila vše ostatní...neříkat, nepradovat ve stejné práci, nestýkat se. Když se ti to vymkne z rukou, neukočíruješ to - nezabráníš tomu, aby si v sobě opět probudila dávné city. Nebo si třeba představ to, že tvému milenci se rozpadne manželství a on si najednou vzpomene, že má ještě jedno dítě A ty už třeba budeš dávno štastná a spokojená...i to se stát může. Nedejbože se to proflákne tragickým způsobem...a najednou si tvůj muž uvědomí, že si se po mateřské vrátila k němu do práce a nikdy nikdo mu nevymluví, že jste spolu už třeba nic neměli.
  Podle mě není otázkou říkat neříkat...ale zůstat nezůstat. Pokud miluješ někoho jiného, neměla by si zůstávat se svým mužem. Pokud svého muže máš ráda a rozhodla si se s ním zůstat, odejdi od svého milence...nejen ze vztahu (ktery spolu uz asi nemate), ale z prace, z kontaktu.
  Moni, preju ti hodně štěstí, myslím, že s tím budeš muset žít. A to je trest. Jenom ti přeju, aby si to vyřešila a nikdy nikdy se to neotočilo proti tobě, tvému dítěti a ani manželovi. Pokud budete mít ještě další miminko, tak se střež toho mít jedno raději jenom proto, že je synem tvojí lásky a né tvého muže. Držím palce.

  superkarma: 0 06.02.2003, 15:13:18
 3. avatar
  [79] Toniniella [*]

  miXal: Víš, bohužel je člověk udělaný v tomhle bodě děsně hloupě a o svých citech se málokdy dokáže rozhodnout. Teď by si třeba mohl říkat, že to snese a později čím dál víc by se klukovi odcizoval, až by se rozešli. A tím by ten chlapec mohl strašně trpět. Kdo nezažil, neví, ale když rodič nemá svoje dítě rád, je to pifka pro celý život!

  superkarma: 0 06.02.2003, 14:55:39
 4. avatar
  [77] Lhasa [*]

  miXal: Upřímnost by MOŽNÁ byla namístě, kdyby měl Moničin manžel nějaké pochybnosti. Jenže to on zjevně nemá. Tahle lež je milosrdná právě vůči němu, který je v tom nevinně, Monika jí jenom trestá sama sebe, a bohužel právem. On se oženil zřejmě z lásky a celou dobu žije ve spokojeném vztahu. Aspoň Monika nepíše nic o tom, že by doma byly nějaké trable. Ty má ona sama se svými city. Jenže to už je teď druhotný. Prvotní je, že chlapeček má milujícího tátu, který by dostal ránu. Já si myslím, že by skutečně měla mlčet. Je to její vlastní trest za to, že se kdysi zachovala nezodpovědně. Nepřeju jí to, jenže na vině není nikdo jiný než ona. Jinak se zfleku podepisuju pod medveda.

  superkarma: 0 06.02.2003, 14:37:25
 5. avatar
  [74] medved [*]

  taky myslim, ze rada zatloukat zatloukat zatloukat je v tomhle pripade tim zlatym pravidlem
  druha vec je, jestli to monika, dokaze, unese, protoze svereni se je vlastne je zbabelost prehozeni viny na nekoho dalsiho...ale öbcas je to opravdu k nevydrzeni...a tenhle pripad klidne muze byt jeden z nich
  taky si myslim, ze otec ditete, ktery to vi je potencialni nebezpeci...vracet se k nemu do prace je cire blaznovstvi...myslim, ze pokud to se svym manzelstvim myslis vazne a jen trochu to jde, mela by si naopak vzit nohy na ramena a nejak sikovne se snazit rodinu vmanevrovat do stehovani nekam daleko...nejlip tam, kde "tatinka" proste neni sance potkat...sice stat se muze ledacos nebot nahoda je blbec...ale zase proc drazdit hada bosou nohou
  zdravi teta katerina

  superkarma: 0 06.02.2003, 14:11:46
 6. avatar
  [70] Ťapina [*]

  miXal: Něco jiného je přiznat, že byla svému muži nevěrná a něco jiného říct mu, že syn není jeho. To první se dá brát jako úlet a to druhé koneckonců taky, ale následkem toho druhého může taky být to, že syna přestane mít rád. Prostě v něm začne vidět "potomka tam toho.." A přitom JE to jeho syn, vždyť se o něj stará a vychovává ho.

  superkarma: 0 06.02.2003, 13:39:38
 7. avatar
  [66] Bella [*]

  MiXal: Ale pro toho manzela ten stul cisty je. Proc zacit stavet neco znovu, kdyz uz je postaveno! To to ma vsechno rozbit a zacit znovu a riskovat, ze o dite treba ztrati zajem. Neeeee!

  superkarma: 0 06.02.2003, 12:43:44
 8. avatar
  [63] Léthé [*]

  Je to tanec na velice tenkém ledě víš...už jenom to,že tvůj přítel a údajný otec dítěte ví,že to dítě je jeho není bezpečné.Tajemství v tomto případě je to,co ví jeden člověk a to ty.Nechat si dělat krevní test je riziko,že by tvé "tajemství" se mohlo proláknout.
  Znala jsem jednu mladou ženu která jednala podobně jako ty a přesto že ona sama neprozradila ani pravému otci dítěte že je to jeho dítě,tak se na to časem nějak přišlo.Ta žena v té době již svého manžela milovala a rozvádět by se nechtěla za žádnou cenu.Nenapadlo jí nic jiného než spáchat ten nejhrůznější čin Dvouletou holčičku si přivázala k sobě a skočila s ní do řeky.Jí zachránili...dítě již ne.V den,kdy tu ženu převáželi z nemocnice do věznice,tak její manžel jí prozradil,že to věděl od samého začátku,ale nikdy by jí to nevyčetl a určitě by jí odpustil,kdyby se mu svěřila.Marušku miloval a měsíc po té se oběsil.Já vím,je to extrémní příklad,ale člověk se v životě dostane do takových situací,že opravdu neví kudy kam.Neodsuzuji tě,jen radím,rozhodni se s kým chceš žít a podle toho jednej.Jestli s manželem,nevracej se na pracoviště kde je otec tvého dítěte a možná...kdo ví...já sama bych asi toho nebyla schopna...ale bylo by dobře manželovi nalít čistého vína.Nevím,jestli z takovou tíhou na duši se dá žít,asi to budeš mít velice těžké.

  superkarma: 0 06.02.2003, 12:22:51
 9. avatar
  [58] Kájina [*]

  spousta lidi te tady "odsoudila",ale ja si myslim ze se to muze stat kazdymu, i kdyz si rika - no to me se stat nemuze ale myslim ze je lepsi si to nechat pro sebe a zkusit zapomenout na to kdo je pravy otec a co se kdy stalo.... treba nejaka ta spermijka je tveho manzela a ty si jen myslis ze je tveho byvaleho milence tak hodne stesti

  superkarma: 0 06.02.2003, 11:55:17
 10. avatar
  [57] Kocicka [*]

  k tomu mám jenom jedno: "Chudáci děti!"

  superkarma: 0 06.02.2003, 11:47:57
 11. avatar
  [52] Kremzina [*]

  Zkus si probrat všechna plus a mínus.
  1. Máte evidentně pohodové manželství. To žes nebyla do manžela bláznivě zamilovaná?Důležité je, že jste schopni spolu pěkně žít. Myslím, že každé manželství je časem spíše velice dobré přátelství. A to vy zřejmě máte.
  2. Je dobrým tátou Tvému synovi
  3. Oba vás má rád
  K čemu pravda, která to vše zkazí?
  1. Manžel se dozví, že syn MOŽNÁ není jeho
  2. Manžel ani jednou syn se s tím nesrovnají
  3. Budete sami a nešťastní oba
  Proto NECH TO BÝT !!! Testy na otcovství se u spousty lidí nikdy nedělaly a asi je to ve spoustě případů lépe. Doufej, že vás to taky nepotká nebo naopak, jak tady někdo radil, udělej testy a třeba zjistíš, že je vše O.K.
  Bávalému milenci bych asi spíše řekla, že otcem je ten, který se stará a ať už se Ti neplete do života.!!!

  superkarma: 0 06.02.2003, 11:14:28
 12. avatar
  [49] Landriel [*]

  Souhlasím s KK (34) - mlčet, nic neříkat a s manželem a dítětem se pokusit vytvořit hezkou rodinu.

  superkarma: 0 06.02.2003, 10:54:32
 13. avatar
  [43] Irena1 [*]

  Anonym a Petr:
  Ale je fakt, že ten strach z prozrazení, vina a to, že manžela doopravdy nemiluje, to tam zůstane pořád. Ale někdy je možná lepší si manžela vážit, než ho bláznivě milovat..?

  superkarma: 0 06.02.2003, 10:36:01
 14. avatar
  [41] Bella [*]

  Ťapino: Taky me to napadlo. Ze ten jeji milenec to nekdy nevydrzi, projevi se u neho chlapska jesitnost a vsechno zkazi.

  superkarma: 0 06.02.2003, 10:24:11
 15. avatar
  [40] Ťapina [*]

  Opravdu zapeklitá situace. Já bych se taky přikláněla k názoru nic neříkat. Tvé dítě má otce, který ho miluje a stará se o něj. Myslím si, že není tak podstatné, že to není jeho biologický otec.

  V rodině mých známých se stalo to, že o sobě po letech pravý otec dcery dal vědět, čímž se vše prozradilo. Nic z toho neměl, jen asi pocit zadostiučinění vůči manželovi té ženy . Manžel začal pít a rodina se rozpadla. Bude těžké zabránit něčemu takovému, ale v tomto případě si opravdu myslím, že je lepší neříkat nic.

  superkarma: 0 06.02.2003, 10:11:05
 16. avatar
  [39] Bella [*]

  Simisaed: Ale chapes, ze ona manzela opustit nechce! Nechce byt sama, nechce vzit tomu decku otce, ktery ho ma rad!
  Toniella: To je fakt, ten film mi to taky hnedka pripomnelo.

  superkarma: 0 06.02.2003, 10:06:40
 17. avatar
  [38] Radu [*]

  Naprosto souhlasím s Ivankou.

  superkarma: 0 06.02.2003, 10:05:49
 18. avatar
  [37] Toniniella [*]

  simisaed: Chápu Tě, každý se na to díváme po svém, ale Monika neřeší špatné manželství, s manželem se necítí zle, aspoň jak jsem pochopila a chce žít v téhle rodině. Za těchto okolností bych neříkala nic a nechala bych to tak. Tady právě nastupuje ta "spravedlnost", že ji to stejně trápí, ale odnese si to jenom sama, což je myslím správně.

  superkarma: 0 06.02.2003, 10:04:44
 19. avatar
  [33] Toniniella [*]

  simisaed: Víš, takhle to posuzujeme my, protože to víme. Manžel to neví. Já neříkám, že je to správně, ale i když by se manžel rozhodl svobodně s nimi zůstat, mohl by opravdu časem k dítěti získat velice negativní vztah. A to dítě si to opravdu nezaslouží. Snažím se prostě teď myslet na toho a ne na rodiče. Nemělo se tohle vůbec stát, ale vrátit se to nedá.
  Jinak, mluvím trošku z vlastní zkušenosti. Můj syn byl "JEHO" a stejně pořád tvrdil, že určitě ne, a na klukovi se to podepsalo tak, že dneska, ve 20 letech, si vůbec nevěří, všechno hned vzdává a mně dá sakramentskou práci ho přesvědčit, aby bojoval.

  superkarma: 0 06.02.2003, 09:40:57
 20. avatar
  [29] Toniniella [*]

  simisaed: A hlavně zapomínáš na jedno, velice důležité!!! Když se to ten muž doví, může se výrazně změnit jeho vztah k dítěti a to dítě opravdu za nic nemůže. Pocity, emoce a vztahy člověk tak snadno neovlivní, může si to stokrát rozumově probrat, stejně by mohl být časem na dítě naštvaný. Tohle by každý nezvládl. Takže radši neříkat nic (apoň si myslím). Život může přinést překvápko (jako ve filmu "Operace mojí dcery"), ale proč stahovat kalhoty, když ještě nejsme ani u řeky, natož aby bylo vidět brod.
  Žít ve lži není jednoduché a myslím, že z toho má Monika už i bez toho hlavu jako škopek. V podstatě se vytrestala sama a tak je to asi spravedlivé. Nepřeju jí to, jenom to konstatuju. A přeju jí naopak pevné nervy a hodně

  superkarma: 0 06.02.2003, 09:23:44
 21. avatar
  [28] Bella [*]

  Simisaed: Jasne, ze by bylo lepsi, kdyby se o sobe ten dotycny rozhodoval sam. Ale je treba hodne dobre zvazit, jestli mu vic ublizuje to, kdyz nevi, ze dite neni jeho, nebo jestli by mu neublizilo vic, kdyby se to dozvedel. Ja osobne si myslim, ze kdyby se dozvedel pravdu, ublizilo by mu to nescetnekrate vice. Tady tahle situace se nikdy nemela stat. Ale kdyz uz to tak je, Monika ho opoustet nechce, tak jakepak rozbijeni toho, co jeste zustalo.

  superkarma: 0 06.02.2003, 08:59:11
 22. avatar
  [26] Ivanka [*]

  Taky naprosto souhlasim s anonymem. "Co oči nevidí, srdce nebolí." Ale rozhodně bych si našla noovu práci, aby jsi nebyla ovlivňována kolegou,a el mohla najít spoustu krásných věcí na svém manželovi a zjistit jaké je to štěstí mít rodinu, zdravé dítě a milujícího manžela.

  superkarma: 0 06.02.2003, 08:38:09
 23. avatar
  [25] Acinka [*]

  Plně souhlasím s anonymem a Petrem. Držím

  superkarma: 0 06.02.2003, 08:17:20
 24. avatar
  [24] Bella [*]

  Simisaed: Ten ctvrty bod se mi moc nelibi. Kdyby mu vsechno rekla a kdyby se rozvedla, uz by nikdy nezil nadherny zivot. Myslim si, ze by byl tak poznamenany, ze uz by nikdy zadnou zenskou nechtel.
  Moniko, jak si muzes byt tak jista, ze je dite prave toho milence? Treba ne, zazraky se deji.

  superkarma: 0 06.02.2003, 08:12:27
 25. avatar
  [23] Toniniella [*]

  Prosím, jenom neodsuzujte. Na to tady fakt nejsme. Kdo jste si jisti, že jste nikdy nikomu na světě neublížili, rozhazujte kameny po celém světě. Tys Moniko ublížila především sama sobě, ale s tím už mnoho nenaděláš. Jestli jsi si jistá, že chceš s manželem zůstat (myslím, že Tě s ním přece jen něco spojuje, nepíšeš o tom, že by Tvůj život s ním byl špatný), pak nech prostě věci tak jak jsou. Pokud se Tvůj muž o dítě stará a má je rád, je to dobře. Můj ex se na děti nepodívá ani když jede kolem. Dárce spermií je prostě jen dárce spermií.
  Pokud jde o vztah s kolegou, taky si myslím, že by ses měla pokusit změnit zaměstnání. Nikdo nevíme, co je tajemstvím lásky, proč milujeme někoho, kdo si to nezaslouží. Ale možná bys ho měla zkusit minimalizovat na minimum. Tedy toho chlápka.
  A to druhé dítě není špatný nápad, pokud ovšem opravdu chceš dítě a nejen nějakou náplast.
  Ať rozhodneš jakkoliv, přeju Ti moc

  superkarma: 0 06.02.2003, 08:07:34
 26. avatar
  [22] Bella [*]

  No nezavidim Ti, zivot ve lzi neni lehky. Ale toto se stava casto, dokazaly to jine, dokazes to taky. Myslim jako nic nerikat. Asi bych si nasla jine zamestnani, nebo to zacne nanovo a Tvuj manzel nebude mit ani jedno dite svoje.

  superkarma: 0 06.02.2003, 07:56:50
 27. avatar
  [18] muflonka [*]

  Moniko, ten tvůj příběh je ujetý už od začátku. Nějak nedokážu pochopit, jak sis vůbec mohla vzít někoho, koho, jak sama píšeš, nemiluješ a to po sedmileté "vážné známosti"

  superkarma: 0 06.02.2003, 07:17:14
 28. avatar
  [17] ZdenaA [*]

  Moniko, musím souhlasit s Petrem a anonymem. Taky si myslím, že bys to manželovi říkat neměla a jestli tě někdo odsuzuje nic moc si z toho nedělej. Oni kolikrát tihle moralisti jsou papežštější než papež, hlavně ať jim ta zásadovost vydrží celý život.

  superkarma: 0 06.02.2003, 07:15:35
 29. avatar
  [13] kosmokosmo [*]

  Laska je tak zvlastni slovo.....
  Fakt milujes nekoho, kdo z lasky k Tobe podvadi svou zenu , dite a chce Te, jak sama tvrdis...jen do postele? Fakt vubec necitis zadnou lasku k nekomu, kdo se s velkou laskou stara o Tve dite ?
  Cos sis nadrobila to si i snis, to uz vis ted sama i Ty.....Vsichni delame chyby, nedelej dalsi

  superkarma: 0 06.02.2003, 06:21:31
 30. avatar
  [12] LBU [*]

  Plně souhlasím s Anonymem.

  superkarma: 0 06.02.2003, 06:17:46

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme