Nikdy by mne nepadlo, že budu řešit takový problém.

 

Byla jsem šťastně vdaná, ale můj manžel bohužel před několika lety zemřel. Zůstala jsem sama s tehdy 15letým synem. Dnes je mu 19. Mně je 43 let a stalo se mi něco, co mě samotnou zaskočilo.

 

Zamilovala jsem se do synova kamaráda! Kdyby to ale byly jen nějaké platonické city, asi bych se s tím vypořádala. Ale ta láska je oboustranná.

 

Nejdříve jsme po sobě jen tak nenápadně pokukovali. Pak jednou Tomáš přišel v době, kdy Jirka nebyl doma, a já jsem mu nabídla, ať na něj počká. Uvařila jsem kávu a povídali jsme si.

 

Zjistila jsem, že Tomáš je velmi vyspělý – hlavně psychicky. Působí dojmem, že je mu rozhodně více než 20 let. Jak jsme tak povídali, přišla řeč na všechno možné a on se mi svěřil, že ho mladé dívky nepřitahují. A pak se osmělil a vyznal mi lásku. Že se mu prý už dlouho líbím, že jsem milá a že po mně strašně touží.

 

Přiznám se, jeho slova se mnou pěkně zacloumala. Celé čtyři roky od manželovy smrti jsem sama, neměla jsem ani přítele, protože jsem prostě nechtěla, necítila se na to.

 

A najednou se mi rozklepala kolena, jako když mi bylo 17 let. Pohladila jsem Tomáše po tváři a on mě začal líbat. Nedokázala jsem se z jeho objetí vymanit. Úplně jsem pod jeho doteky tála. Ano, milovali jsme se a bylo to nádherné. Byl tak něžný a pozorný. Cítila jsem se po dlouhé době zase krásně. Moc mi lichotilo, že po mně zase nějaký muž touží.

 

Jenže teď řeším problém, co s tím. Srdce říká „ano“, rozum velí všechno zabrzdit. Od toho prvního milování zatím k dalšímu nedošlo. Jsou to již tři týdny. Tomáš mě stále navštěvuje, chodí k nám i v době, kdy ví, že Jirka nebude doma. Je stále něžný a pozorný, snaží se opět vyprovokovat něco více, ale já se tomu zuby nehty bráním. Mám strach, že se do toho zamotáme a zkomplikujeme si život. Vím, že to nemá budoucnost.

 

Přesto když přijde, rozbuší se mi srdce a rozklepou kolena. Vím, že bych mu měla říct, aby nechodil, ale nedokážu to. Jsem v jeho přítomnosti tak neuvěřitelně šťastná.

 

Co byste dělaly na mém místě? Mám na takovou lásku právo?

 

 

Reklama