.

Žaludkoblěvost přepadá čtenářku Ivu nejen na vodě

Cestování

Žaludkoblěvost přepadá čtenářku Ivu nejen na vodě

Další příspěvek dorazil k dnešnímu tématu od čtenářky Ivy. Je nepřítelem cestování, pokud zrovna nesedí za volantem. Důvod je jednoduchý - nevolnost.

Drobnou stížnost zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Iva, které se při putování lodí dělá značně nevolno. A nejen při něm...


Krásný den!

Mořská nemoc, je můj velký strašák. Dneska tedy, v tenhle okamžik, chybí do našeho nalodění asi měsíc a já pořád nemám představu, jak na mě bude moře na lodi vlastně působit. Ale teoreticky i prakticky jsem vyzbrojena.
Nevím úplně přesně jestli jsem, či nejsem náchylná ke kinétóze. Ale mohla bych říct, že žaludkoblběvosti prostá nejsem. Pravda - v autě mi blbě není, jenže většinou řídím, nebo sedím vedle řidiče. Ovšem na sjezdovce na lyžích, když padne bílá mlha a člověk vůbec nevidí po čem jede, zvedá se mi žaludek. Ovšem nejhůř mi bylo v malém sportovním dvoumístném letadle, na vyhlídkovém letu s dcerou na klíně poté co jsem na letišti posvačila talíř hrachové polévky. Tak jak letadla miluji, modlila jsem se za brzké usednutí na matičku zemi. Tohle všechno stačí, abych byla z houpací lodi nervózni a donutilo mě to silně zapátrat, jak to stou mořskou nemocí vlastně je.

Iva

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 26. srpna 2011: Vy a lodě

 • Jaký máte vztah k cestování lodí?
 • Dělá se vám špatně?
 • Bojíte se?
 • Jste lodní živel?

Zasílejte mi příspěvky formou příběhu či vlastní zkušenost, například z cesty zaoceánským parníkem, nebo z třeba vodáctví. Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec, tedy pokud chcete mít větší šanci na otištění a získání dárku, který věnujeme autorce jednoho otištěného příspěvku. A co tím dárkem tentokrát bude? VICHY opalovací krém SPF 25 a VICHY samoopalovací krém. Vaše texty očekávám na redakčním e-mailu (viz adresa níže) nejpozději 26. srpna 2011, ve 14.30 hodin.

VICHYVICHY

   
26.08.2011 - Příběhy - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [3] malvina [*]

  no, pokud  tě  zachytí  kinetoza   na moři..... tak to musíš vydržet, až  do  nejbližšího přístavu.

  superkarma: 0 26.08.2011, 11:54:36
 2. avatar
  [2] Dante Alighieri [*]

  Čím jsem starší, tím víc jsem v prostředcích v pohodě a bez nevolnosti. V dětství jsem byla pěknej poblijón. Sml22 Ale plavby jsou mi pořád nepříjemné. Ne že bych blila, ale to houpání je mi prostě nepříjemný.

  superkarma: 0 26.08.2011, 10:54:00
 3. avatar
  [1] Věrulinka [*]

  Sml79 v autě musím sedět vedle řidiče, jinak by stavěl a často, na moře, to by byla moje smrt Sml68Sml15

  I vlakem, busem, musím sedět po jízdě, od mala a už navždy Sml30

  superkarma: 0 26.08.2011, 10:50:34

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme