Další příspěvek dorazil k dnešnímu tématu od čtenářky Ivy. Je nepřítelem cestování, pokud zrovna nesedí za volantem. Důvod je jednoduchý - nevolnost.

Drobnou stížnost zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Iva, které se při putování lodí dělá značně nevolno. A nejen při něm...


Krásný den!

Mořská nemoc, je můj velký strašák. Dneska tedy, v tenhle okamžik, chybí do našeho nalodění asi měsíc a já pořád nemám představu, jak na mě bude moře na lodi vlastně působit. Ale teoreticky i prakticky jsem vyzbrojena.
Nevím úplně přesně jestli jsem, či nejsem náchylná ke kinétóze. Ale mohla bych říct, že žaludkoblběvosti prostá nejsem. Pravda - v autě mi blbě není, jenže většinou řídím, nebo sedím vedle řidiče. Ovšem na sjezdovce na lyžích, když padne bílá mlha a člověk vůbec nevidí po čem jede, zvedá se mi žaludek. Ovšem nejhůř mi bylo v malém sportovním dvoumístném letadle, na vyhlídkovém letu s dcerou na klíně poté co jsem na letišti posvačila talíř hrachové polévky. Tak jak letadla miluji, modlila jsem se za brzké usednutí na matičku zemi. Tohle všechno stačí, abych byla z houpací lodi nervózni a donutilo mě to silně zapátrat, jak to stou mořskou nemocí vlastně je.

Iva

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 26. srpna 2011: Vy a lodě

  • Jaký máte vztah k cestování lodí?
  • Dělá se vám špatně?
  • Bojíte se?
  • Jste lodní živel?

Zasílejte mi příspěvky formou příběhu či vlastní zkušenost, například z cesty zaoceánským parníkem, nebo z třeba vodáctví. Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec, tedy pokud chcete mít větší šanci na otištění a získání dárku, který věnujeme autorce jednoho otištěného příspěvku. A co tím dárkem tentokrát bude? VICHY opalovací krém SPF 25 a VICHY samoopalovací krém. Vaše texty očekávám na redakčním e-mailu (viz adresa níže) nejpozději 26. srpna 2011, ve 14.30 hodin.

VICHYVICHY

Reklama