Bulvár

Žaludek řekl DOST! a učitelka měla nudle ve vlasech!


Jistě mi dá hodně lidí za pravdu, že místo zvané ŠKOLNÍ JÍDELNA mělo s dobrým a chutným jídlem pramálo společného. Aspoň jsem to tak já cítila ve svých deseti letech, kdy se udál tento "nechutný" trapas.

Nikdy jsem neměla v lásce tzv. ŠPENÁTOVOU POLÉVKU S NUDLEMI A VEJCEM. V naší tehdejší školní jídelně se polévka vydávala hned u vchodu do jídelny. Na stolku tu stál velký černý hrnec s obrovskou naběračkou a polévku naléval učitelský dozor. Jednou tu ne mně moc sympatická učitelka nalévala již zmíněnou polévku. Stáli jsme ve frontě a čekali s talíři v ruce. Hned jak jsem uviděla, jaká je dnešní polévka, talíř jsem položila na zem a chtěla zmizet po anglicku. Ale ouha!

Silná ruka učitelčina mě drapla, vrazila talíř do ruky, nalila vrchovatě. Pak mě nasměrovala do malé jídelničky, kde obědvali pouze učitelé. Sedla si naproti mě a říká: "Dokud tu polévku nesníš, nepustím tě," a zamračila se. S velkým odporem jsem začala nabírat lžící tu odpornou břečku. S očima zavřenýma a sevřeným žaludkem jsem ji snědla asi do polovičky. Pak ale žaludek řekl DOST! a ze mě začalo cosi lítat, co jen okrajově připomínalo polévku. Zelený obsah se rozlil učitelce po bílé halence, nudle měla ve vlasech. No, vypadala jako vodník po ránu, než se upraví. Učitelka vyskočila, já dostala pohlavek, až se mi málem hlava otočila kousavým dozadu. Popadla mě za rameno a dotáhla k řediteli, který seděl na druhé straně jídelničky. Ten na ni vytřeštil oči a po vyslechnutí její ječivé stížnosti si druhý den pozval mou máti do ředitelny. Když se vrátila, dostala jsem sice záhlavec, ale také jsem ihned přestala do zmíněné jídelny chodit a mamka se domluvila se sousedkou, která byla na mateřské, a já k ní chodila na obědy, kterým se dalo již říkat chutné. 

Dobrou chuť přeje Januše 
Že pozval ředitel maminku do školy, nechápu - vy jste nemohla za to, že vás nutili k něčemu, co jste nemohla zvládnout. Ale pomsta byla "svým" způsobem sladká :-).

Jakým způsobem vás nutili jíst do posledního drobečku či kapky?

Čtvrteční téma:
ŠKOLNÍ KUCHYNĚ 
Co si představíte, když se řekne školní jídelna?
Jaká byla vaše nejoblíbenější jídla?
Jaká nejodpornější?
Zanechala na vás školní kuchyně nějaké následky ?
Zvedá se vám z ní dodnes žaludek?
Víte, co to bylo UHO?
Napište nám na:
redakce@zena-in.cz

   
09.02.2006 - Společnost - autor: Míra Šindrbalová

Komentáře:

 1. avatar
  [7] Beruška1 [*]

  Jo to znám, učitelce dobře tak. Ale z vlastní zkušenosti vím, že za komunistů to tak bylo všude a když jsem si doma postěžovala, zastali se rodiče učitelek a ne mě. Asi díky této zkušenosti jsem svoji holčičku bránila jak to šlo. Nikdy jí nikdo nesměl žádné jídlo násilím nutit.

  superkarma: 0 09.02.2006, 13:47:22
 2. [6] Majkii [*]

  phoebe24:

  superkarma: 0 09.02.2006, 13:40:50
 3. avatar
  [4] phoebe24 [*]

  no, u nás ve školce je to přímo naopak.Malá by se cpala jak nezavřená a je to na ní vidět. A potom přijde ze školky, že měla svíčkovou se čtyřma . Naštěstí s učitelkama se dá domluvit a příště jí tolik nepřidaj. Jenže tuhle něco vyřizovala v kuchyni a kuchařka jí dala vylízat hrnec po šodó . A potom přišla nová starší učitelka a začala :"Jak ta naše Anička krásně papá" Tak to jsme taky zatrhli. Ale prcek je strááášně vynalézavá, jak přijít ke kusu žvance navíc.

  superkarma: 0 09.02.2006, 12:13:49
 4. avatar
  [3] macasev [*]

  klouzkova: nejenom dřív - moje když nastoupila do školky (6 let zpátky) tak po měsíci když uslyšela že se jde jíst začala zvracet - a paní učitelka mi s úsměvem oznámila že to je neuróza a musí se zlomit a strašně se divila že jsem jí řekla že už nepřijdeme - nikdy

  superkarma: 0 09.02.2006, 11:55:39
 5. [2] klouzkova [*]

  jiti: jenže dřív to bylo jiné

  superkarma: 0 09.02.2006, 11:21:37
 6. avatar
  [1] jiti [*]

  dobře jí tak krávě blbé jestli bude někdy někdo nutit moje dítě cokoliv sníst co mu nechutná tak si to za rámeček nedá

  superkarma: 0 09.02.2006, 11:18:44

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme