Děkuji vám malinke-kote za váš příspěvek. A v jednom s vámi souhlasím. Ať si feministky říkají, co chtějí, je rozdíl v zájmech, které je dobré podporovat u kluků a u holek. Prostě chlap má být chlap a ženská má být ženská!

Přeji všem pěkný den,
 
Rozhodla jsem se i dnes přispět svým příspěvkem. Děti zatím nemám, ale budu to brát z hlediska jak bych to chtěla já a jak jsem to měla já v dětství. Samozřejmě hlavně záleží na tom, zda je to dcerka nebo syn. Rozhodně bych je nechala, ať si vyberou samy zda sport nebo umění. Většinou chlapci si vybírají sport, ale nemusí tomu tak být. Dcerky zase raději chodí do hudebky a chtěly by umět zpívat.
 
Za mě myslím, že ani rodiče nevolili co budu dělat a jaké budu mít kroužky. Když jsem chodila do školky a možná ještě ve škole někdy na prvním stupni, tak jsem chodila do výtvarky a ráda. Do teď ráda maluji i když spíše jsme se tam učili vytvářet z keramiky různé věci, dokonce jsem měla donedávna ještě schovaný hrnek, který jsem si vytvářela ale už bez ucha. Upadlo :-) Moje sestra tam také chodila, ale ještě navíc chodila do hudebky naučit se zpívat. Já jsem na tohle byla antitalent, takže jsem se nikam nehrnula. Ale to byl náš jediný kroužek. Naši nás nenutili a když jsme nechtěli, tak jsme nikam nechodili. Ani já své děti nutit nebudu. Když bude chtít hrát fotbal nebo hokej či chodit do výtvarky, do hudebky, na taneční tak ať chodí. Já jim v tom bránit nebudu. Samozřejmě, že je nenechá aby se sedřely a nebo nedělaly vůbec nic. Každý by měl mít aspoň jeden kroužek a hlavně pohyb :-)
 
Uvidíme zda budou v budoucnu akční a budou mít hodně kroužků nebo jeden, nechám ať si vyberou samy. Třeba budou po příteli, který je hudebně i sportovně založený. Teď momentálně se dal na florbal a baví ho to. Už poměrně delší dobu se učí hrát na elektronickou kytaru. Sice nikam nechodí. Noty nezná, ale znát je přeci nemusí, když nato má talent a naučí se to sám podle jednoho programu, který mu ukazuje, jak má hrát :-) Já osobně jediné co mě baví tak je malování, vaření a dříve mě bavilo i vyšívání. Ještě někde jsou nějaké věci schované ze základní školy. Bylo mi líto to vyhodit.
 
Přeji zbytek pěkného dne
 
malinke-kote
Text nebyl redakčně upraven


Dnes máme téma dne: Čím chcete, nebo byste chtěly, aby vaše děti byly. Umělci, nebo sportovci?

  • Je to jinak u holčiček a u kluků.
  • Musela jste někdy volit u sebe, nebo u dětí? Jak?
  • Nebo se má nechat dítě být, ať si dělá, co chce? Opravdu vždy?
  • Těch možných podtémat je spousta a věřím, že na ně samy upozorníte.

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás odměním ještě dnes překvapením. Počítám, že přesně v 16.00.

Reklama