Kde jinde loučení s létem uskutečnit než na Loučeni: Hradozámecká noc ve stylu 20.–30. let.

Poslední den prázdnin se nese ve znamení loučení se s létem a prázdninami. Je to mezník mezi obdobím her a zábavy a vstupem do školy. Měl by být proto co nejpozoruhodnější a nezapomenutelný, aby dodal energii do dalšího období, spojeného se školními povinnostmi. Zkuste ho dětem co nejvíce zpříjemnit a užít si ho plnými doušky zábavy a radosti. A kde jinde loučení s létem uskutečnit než na Loučeni? Zámek Loučeň na tento den, tedy 31. srpna, připravil nabitý program připomínající staré dobré časy dvacátých a třicátých let. Zábavu odstartuje čaj „o páté“ a potrvá až do východu slunce.

loucen

Na své si přijdou děti i dospělí. Hlavním programem pronávštěvníky bude „Hradozámecká noc“ nabízející oživlé zámky v duchu první republiky. Dále si budou moci turisté vybrat z několika připravených aktivit, jejichž dějiště se odehraje již od hlavní brány až k samotnému zámku. K dispozici bude také loučeňský soubor jedenácti labyrintů a bludišť. Na nádvoří v kavárenském stylu zahraje živá kapela Big Band Melodybrass kapelníka Jana Petrovického, proběhne zde taneční vystoupení i módní přehlídka. Pro ty, kdo nebudou spěchat domů, bude nachystaný i prostor pro přenocování ve stanech v zámeckém parku. Hotel, který je součástí areálu, včetně romantických apartmánů, mohou pak využít ti, kteří před nocováním v přírodě upřednostňují pohodlí pod střechou.

loucen2

„Do třetího ročníku Hradozámecké noci jsme se opět zapojili s velkým nadšením a odhodláním ukázat návštěvníkům zámek Loučeň v „jiném světle“. Tentokrát jsme přichystali návrat do dob první republiky s oživlými zámky a dobovým programem na nádvoří,“ říká Kateřina Šrámková, organizátorka Hradozámecké noci na zámku Loučeň. „Stejně jako roky minulé i letos v rámci Hradozámecké noci udržíme tradici a nabídneme turistům zábavný program až do svítání. V případě potřeby poskytneme i ubytování. Pro turisty je k dispozici Zámecký hotel Maxmilián nebo je možné přenocovat v zámeckém parku ve stanu. Každý si tak může zkusit spát buď jako král nebo jako poddaný,“ dodává paní Šrámková.

loucen3

Na Loučeni již od prvního ročníku Hradozámecké noci vybírají pro tento den témata, se kterými se jindy během roku běžně na zámku návštěvníci nesetkají. Poslední srpnovou sobotu se tak noční výletníci na zámku Loučeň  mohou těšit na návrat o necelých 100 let zpátky a na oživlý zámek, tj. hodinový příběh odehrávající se v  zámeckých komnatách,  ve kterém budou účinkovat příslušníci rodiny Thurn-Taxisů. Tyto dobové prohlídky zámku s atmosférou první republiky budou probíhat každou hodinu od 17:00. Každou půl hodinu proběhne mix dalších prohlídek, které představují to nejlepší z prohlídek, co na Loučeni umí. Připraveny jsou prohlídky dětské, gurmánské, čokoládové, aristokratické a další. V případě velkého zájmu se nemusí turisté bát front. Organizátoři totiž počítají s variantou čtvrt hodinových intervalů mezi prohlídkami. Letošní rok nabídne zájemcům také tradičně možnost putování temnými komnatami s Bílou paní v rámci projektu Otevřete 13. komnatu. A jako bonus na ty nejodvážnější čeká také prohlídka historického sklepení.

Sobota 31. 8. od 17. hodiny bude tedy celá ve stylu 20.–30. let, starých dobrých časů první republiky. Promítány budou černobílé filmy a připraveno je i kabaretní vystoupení. V 18:00 zahraje na nádvoří v kavárenském stylu živá kapela Big Band Melodybrass kapelníka Jana Petrovického, proběhne zde i taneční vystoupení a módní přehlídka. Celkový dojem 20. a 30.let umocní i projížďky starým veteránem právě z tohoto období. Kdo se bude chtít vcítit více do uvedené doby, může přijít v dobovém kostýmu.

loucen1

Na Vaši návštěvu se těší Bílá paní a celý zámek Loučeň

Zámek Loučeň je romantickou barokní památkou s původními interiéry. Obklopuje ho rozlehlý anglický park který před nedávnem obohatil jeden celoevropský unikát – soubor bludišť a labyrintů. Zámek Loučeň nabízí prohlídky zásadně s kostýmovanou postavou, speciální dětské či čokoládové prohlídky, ale i pikniky v zámeckém parku. Zámek Loučeň je ideálním místem pro odpočinek, zábavu i načerpání poznatků z dob minulých.

Reklama