Čtenářku Elis19 dostala do pohody až hormonální antikoncepce. A až s ní zažila pocit svobody.  A to před tím zkoušela tělísko i prezervativy.

Dobrý den,
ráda se připojuji k vaší dnešní diskusi na téma antikoncepce. Myslím, že vynález antikoncepce pomohl milionům žen v jejich svobodném rozhodování, jak naložit se svým životem, kdy mít děti a kolik a nemuset být odkázaná na „mužskou“ část lidstva, na její ochotu dělat kompromisy či dokonce na její bezohlednost, kdy si chce jen užít a na následky nemyslet.
Sama jsem vyzkoušela postupně nitroděložní tělísko, to nám s partnerem příliš nevyhovovalo, pak jsme nějakou chvíli používali kondomy a nakonec v podstatě ze zdravotních důvodů (příliš velké každoměsiční ztráty krve) mi byla doporučena hormonální antikoncepce. A to jsem se najednou cítila jako v úplně jiném světě, kdy jsem menstruaci vůbec neměla, kdy odpadl strach z nechtěného otěhotnění, přeci jenom jsme už 3 děti měli, pohodlné plánování dovolené atd. Prostě samá plus  ale  po bezstarostných 15 letech bohužel přišlo vážné onemocnění, kdy jsem kromě jiného musela antikoncepci vysadit. Nevím jestli to byl důsledek antikoncepce, či jiný faktor,ale už ji bohužel nesmím dále používat.
Dceru nemám, nemohu proto říct, kdy bych jí dovolila antikoncepci použít, ale od toho jsou tu přece lékaři aby poradili, vysvětlili a hlavně svým návrhem mladým děvčatům neuškodili. Aby se to vlatně neobrátilo a z přemíry léků pak nebyl problém vůbec otěhotnět. Jinak zastáncem antikoncepce jsem, myslím, že různé druhy zákazů vycházejí z dnes už z mého hlediska nesmyslných národních a náboženských tradic.
Naštěstí jsem nikdy potrat nemusela prožít, ale když si vzpomenu, když jsem ležela v porodnici se svým čerstvě narozeným chlapečkem a k nám na pokoj „šoupli“ z nedostatku místa 2 ženy po potratu,a ještě s nimi dost pohrdavě jednali, tak mi jich bylo moc líto.Nevím jaké důvody k tomu rozhodnutí měly,ale jistě to pro ně nebylo lehké a lékaři svou necitelností jim to vůbec neulehčili.
Mějte pěkný den  Elis19


Děkuji Vám Elis19 za Váš příběh. Předpokládám, že podobně jako vy, to má většina žen.

Dnes máme téma dne ANTIKONCEPCE

Co si myslíte vy?

redakce@zena-in.cz

Reklama