Vztahy

Zakázané ovoce


Je červené, šťavnaté a láká nás k tomu, abychom ho utrhly z větve a zakously se do něj. Ústa se nám naplní jedinečnou chutí, po které jsme už tak dlouho toužily. Uprostřed toho jablka z ráje je však roj červů – naše svědomí. To, že děláme něco zakázaného, nás může zevnitř rozhlodat. Dá se bránit proti černému svědomí, nebo je to drtivá ruka, která nás za naše hříchy zničí?

 

Kde jsou hranice?

Člověka vždy nejvíce přitahovala to, co je pro něj zakázané. Kdo však určuje v lidských vztazích, co je zakázané? Každý má svou morálku nastavenou jinak. Někomu vůbec nevadí, že právě spí s manželkou svého nejlepšího přítele. Některá ani nezamhouří oko, že svádí muže, kterého doma čeká žena s dítětem. Ale pokud to nevidí jako něco špatného, je to pořád zakázané?

Už odmalička je nám podsouváno, co je správné a co ne. Mezi takové pravidla patří i zadaní a ženatí či vdané, nevěra, lež, podvod... Kolik z nás to však plní?  Podléháme svodům zakázaného ovoce, nebo ho schválně vyhledáváme, abych si mohly užít to, jak ho pomalu získáváme?

Chceme stále víc

Čím je to vůbec ovlivněno, že toužíme po tom, co mít nemůžeme? Člověk chce neustále něco víc. Závidí a žárlí na své blízké proto, že se mají lépe. Snaží se zaujmout jejich místo v práci, ve společnosti, v posteli, v životě... Neustále jde dál a nezastaví se před ničím. Srazí na zem své přátele a po jejich zádech se dostane výš. Pomluvy, lsti a nenávist. Kam zmizela láska a přátelství?

 

Zákon džungle

V dnešní uspěchané době platí zákon džungle snad ještě více než kdykoli předtím. Nemáš sílu na to být zlý, tak nepřežiješ. „Zabij“, nebo budeš „zabit“. Pokrytectví v mezilidských vztazích kraluje. Hrané úsměvy a přízeň. Ne, jim nejde o vás, ale o to, k čemu vás můžou využít a zneužít. Jste jen nástrojem pro plány někoho jiného. Jen součástí pracovního řetězu, za který táhne někdo úplně jiný než vy.

 

Jak to funguje?

Chcete lepší pozici, zavděčte se šéfovi. V první řadě je to muž a nic víc. Vašemu šarmu rychle podlehne, a už si můžete stěhovat věci do nové, větší kanceláře s hezkým výhledem na město. Chlubí se snad vaše kamarádka tím, jak úžasného má přítele? Přesvědčte se! Nejlépe v době, kdy bude kamarádka na nákupech. Nemá se váš muž k sexuální aktivitě? Soused má energie dost na vás i na svoji manželku, tak si užijte ve třech během té chvíle, kdy váš muž bude z vedlejšího bytu řvát „góól“. Sport se přece musí provozovat aktivně. Pasivní sledování je pro impotenty.

 

Snadné je podlehnout

Tenhle přístup světa mě děsí. Nejvíce mě děsí tím, že je tak snadné tomuto trendu podlehnout. Nic neřešit, jen si užívat a získávat lepší a lepší posty. Ale může se pak člověk podívat sám sobě do tváře? Nevěřím, že už jsou lidé natolik otupělí, že nevnímají, kolik tím mohou rozplakat očí. Ale možná jsem ještě stále moc naivní.

 

Jaký je váš názor na lidi, kteří jsou schopni takhle fungovat? Máte nějakého takového ve svém okolí? Ublížil vám někdy někdo tímto způsobem? Ublížila jste někdy takhle vy? Má v dnešní době svědomí ještě nějakou váhu?
   
13.08.2007 - Láska a vztahy - autor: bezradná Eleonor

Komentáře:

 1. avatar
  [9] Suzanne [*]

  eleonor.tosnerova: čtu si ten článek... Eleonor, vy to takhle děláte? Nebo máte kolem se takové lidi? Přečtěte si nějaký historický román a "dnešní uspěchaná doba" vám bude ještě milá. Ty předchozí doby byly totiž taky "dnešní uspěchané" pro ty, co žili kdysi... Chce to vlahou koupel

  superkarma: 0 13.08.2007, 23:47:54
 2. avatar
  [7] risina [*]

  "Soused má energie dost na vás i na svoji manželku, tak si užijte ve třech během té chvíle, kdy váš muž bude z vedlejšího bytu řvát „góól“."

  Představial jsem si všechny 4 své sousedy a myslím, že tohle nevyzkouším

  superkarma: 0 13.08.2007, 15:27:55
 3. avatar
  [6] Meander [*]

  Ťapina: Taky má u mě jedna taková ježibaba na pistoli vrub.

  superkarma: 0 13.08.2007, 14:25:23
 4. avatar
  [5] Ťapina [*]

  Meander: A já bych hned i měla tip, kterou. A doufám, že tam ta babice ještě dělá

  superkarma: 0 13.08.2007, 14:21:03
 5. avatar
  [4] Meander [*]

  megrin: Protože to dobře zní

  superkarma: 0 13.08.2007, 12:22:18
 6. avatar
  [3] megrin [*]

  Meander: :-D Proč zrovna mateřskou školku?

  superkarma: 0 13.08.2007, 11:47:18
 7. [2] smoky [*]

  Meander: To víš, "v dnešní uspěchané době" je možné všechno, i stále používat stará, otřepaná a iritující slovní spojení. Lidi prostě nemají čas vymyslet něco lepšího.

  superkarma: 0 13.08.2007, 09:38:09
 8. avatar
  [1] Meander [*]

  Jestli ještě někde uvidím obrat "V dnešní uspěchané době", půjdu a podpálím mateřskou školu.

  superkarma: 0 13.08.2007, 08:04:27

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme