Čtenářka Eli.Emanuela má traumatizující zážitek z ženských sprch v jednom veřejném bazénu. Mužský personál se zde klidně producíruje a okukuje sprchující se něžné pohlaví...

V příspěvku Eli.Emanuely se dočtete o jednom otřesném zážitku z bazénových sprch. Eli, kde se to stalo, práskněte je, prosím, do diskuze, aby byly ostatní ženy varovány!

Zákaz vstupu do dámských sprch

Velmi zajímavé dnešní téma. :) Nikdy jsem o tom nepřemýšlela, jestli bych ocenila, kdyby muži někam neměli přístup, kdyby byly prostory vyhrazené jen pro ženy. Spíš jsem se na to dívala z opačné strany - když jsem slyšela, že někam ženy nesmějí (např. ženám zakázané mužské prostory v mešitách), rozčilovalo mě to. Proč se ženám něco zakazuje? Proč se musí tísnit v malém prostoru i s dětmi, k dispozici mít jen pidiokýnka, a to ještě zamřížovaná? Zatímco chlapi mají k dispozici nádhernou prosluněnou velikou mešitu... A argumenty, že je to proto, aby muži při modlitbách nekoukali ženám na zadek a takovéto pohledy je neodváděli od duchovních věcí k přízemním, jsem moc nebrala. Kdyby to tak skutečně bylo, mohli mešitu přepůlit a ženám dopřát stejně krásné prostory, no ne?
Když mě vždy vadilo, že se dělají rozdíly, asi bych nehorovala za prostory mužům zakázané. Pokud by to bylo jako u zmíněných mešit, které jsem měla možnost vidět. Něco jiného by bylo v případě, kdyby byl třeba ženský vagon, a byl by stejný jako ostatní vagony. Nebo ženské posilovny - alternativ je dost, každý si může vybrat tu svou, takže čistě ženská posilovna, proč ne. Prostě pokud by rozdělení bylo spravedlivé a každý si mohl vybrat, jestli chce být v prostorách určených pro obě pohlaví či jen pro to své, přičemž ani jedna z variant by nebyla horší (zamřížovaná okénka, malý prostor, ...), ať to tak je. Např. při nočních cestách bych se rozhodně cítila bezpečněji v oddělení určeném jen pro ženy, bez přiopilých mladíků a jejich nepříjemných průpovídek.
Také jsem si vzpomněla na jednu příhodu, kdy jsem si říkala, kéž by byl mužům vstup zakázán! Byla jsem mladá holka, právě v rozpuku, ze svého měnícího se těla jsem byla rozpačitá a byla jsem extrémně stydlivá. S kamarádkami jsme šly plavat do bazénu. Sprchy tam byly takové zvláštní. Nemám moc ráda společné prostory, jsem stydlín, a ani vědomí, že na mě koukají jen jiné ženské, žádný chlap, mi nikdy nepomáhalo. Prostě nechci sdílet sprchu s cizími ženami. Žel, v bazénech to takto funguje. Smířila jsem se s tím.
Ovšem v onom zmíněném bazénu mě čekal silný zážitek! Byly jsme s kamarádkami nahé a smývaly jsme ze sebe chlorovou vodu, když vtom do sprch vtrhl nějaký chlapík s mopem a jal se vytírat zem. Nijak s prací nespěchal a nešlo přehlédnout, že si nás, mladé holky, důkladně prohlíží. Neměly jsme se kam schovat, kam před jeho zvědavýma očima utéct. Když konečně vypadl, oddechly jsme si. Ne na dlouho. Za pět minut byl zpátky a vše se opakovalo. Rychle jsme si vymyly šampon z vlasů s tím, že si hlavu holt umyjeme pořádně až doma, a zmizely jsme. Ještě jsme ho zahlédly, jak se do sprch s mopem zase vrací, netušíc, že my tam už nejsme...
Už nikdy jsem do tohoto bazénu plavat nešla. A nepochopím, kdo a proč tomu chlápkovi dovolil chodit do ženských sprch a okukovat přítomné něžné pohlaví. To, že mop je jen zástěrka pro bezostyšné šmírování, bylo více než zřejmé. Chlapům by měl být vstup do ženských sprch zakázán. Pokud chtějí ženské okukovat, ať si jdou na nudapláže či si koupí příslušný časopis. ;)

S přáním pěkného dne,
Eli.Emanuela

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 29. 10. 2012: Vyhrazeno pro ženy

  • Kam byste chtěly, aby měli muži zakázaný přístup?

hbJsou místa, na kterých vám přítomnost cizích mužů vadí? Myslím tím veřejná místa, kde se muži běžně vyskytují a kde byste je raději nechtěla. Pokud ano, je toto téma ušité právě pro vás! Napište mi, kam byste mužům zamezila přístup a proč. Zda třeba na daném místě máte nějakou špatnou zkušenost s muži. Své příspěvky posílejte nejpozději 29. 10. 2012 do 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Jejich délka nechť je rovna či delší tomuto odstavci, tedy chcete-li mít šanci na získání pěkného knižního dárku, totiž lechtivého románu pro ženy od ženy o tom, jak to asi vidí chlap: Hot Boys autorky M. T. Mayar.

Reklama