Když se dostane auto do rukou nějakému nezodpovědnému řidiči/řidičce, jedná se o velmi nebezpečnou zbraň, což si všichni uvědomujeme. Snad ale nejnebezpečnější zbraní je vůz, když ho šoféruje stará osoba, která ho už nemá pod kontrolou.

Přesně o tom se dnes přesvědčil můj táta. Volal mi, že měl nehodu, když jsem se ho zeptala, co se stalo, řekl mi, že nějaký důchodce si ho nevšiml a poslal to suverénně do jeho pruhu. Nikomu se díky bohu nic nestalo, což je vždy nejdůležitější, odnesly to jen plechy, ale spíš mě překvapila reakce pána. Táta, horká hlava, což mám po něm, mu samozřejmě vyčinil, chtěl volat policajty, ale stařík začal brečet, že je po infarktu a že by mu určitě sebrali řidičák. Načež tátovi bylo pána líto, tak ho nechal jet…

asd

Okamžitě jsme se s tátou začali bavit o tom, že důchodci jsou vážně neřízenou střelou na silnicích a jejich reakce už nejsou takové, jaké by měly být. Sice existují testy, které se v pokročilém věku mají podstupovat, ale… Možná by nebylo od věci lidem sebrat oprávnění k řízení vozu v určitém věku, pro jejich, ale i naše dobro a bezpečí.

Reklama