.

Zajímavým dárkem pro milovníky květin může překvapivě být i meteorologická stanice

Dárky

Zajímavým dárkem pro milovníky květin může překvapivě být i meteorologická stanice

Pokud chcete potěšit někoho blízkého, domácí meteostanice Hyundai WS 2061 GARDEN potěší každou pěstitelku květin, která měří a zobrazuje meteo údaje a zároveň díky senzorům vlhkosti půdy monitoruje až 5 květin a upozorní, kdy je potřeba květiny zalít.

Jestliže tedy máte ve svém okolí zahradníky, zahradnice a milovnice květin, je to pro ně ten pravý dárek!  Kromě předpovědi počasí měří za pomoci citlivých senzorů vlhkost půdy a informuje tak o nutnosti zálivky pokojových květin, a dokonce i květin nebo zeleniny na zahradě či ve skleníku.

meteostanice

Meteostanice je vybavena dvěma bezdrátovými čidly, které zaznamenávají půdní vlhkost a naměřené informace pak zobrazují na přehledném LCD displeji. Čidla je samozřejmě nutné umístit přímo do hlíny, květináče nebo záhonku, kde chcete stav vlhkosti sledovat.

Jedinou překážkou při přenosu informací mezi venkovním záhonkem nebo truhlíkem a meteostanicí je vzdálenost. Maximální vzdálenost pro přenos informací je 30 metrů, v cestě by neměly být zásadní překážky jako např. silné zdi a jiné rušivé elementy. Čidlo je vlhku vzdorné, proto se hodí i do skleníků. Přímé sluneční záření nemá na naměřené hodnoty vliv, měření probíhá přímo v půdě.

meteostanice

V balení jsou dodávány dva senzory půdní vlhkosti a jeden senzor teploty a vlhkosti vzduchu. Hyundai GARDEN je však připravena pro příjem informací až z pěti senzorů, proto lze další tři půdní čidla dokoupit v řádu několika stokorun.

Meteostanice Hyundai WS 2061 navíc zobrazuje i fáze Měsíce, což je pro zahradníky další důležitý parametr, zvláště při vysévání či přesazování květin.

Stejně jako informace ze zahrady, je pro správné pěstitele důležitá i předpověď počasí. Kromě jednoduchého zobrazení předpovědi pomocí ikon slunečno, zataženo, déšť a další, se zobrazuje i venkovní teplota a především pak vývoj tlaku. Právě díky zobrazení tendence barometrického tlaku a zaznamenané historii tlaku, lze počasí předpovídat s maximální přesností.

meteostanice

Zajímavé údaje, po určité době provozu meteostanice, poskytují naměřená maxima a minima teploty a vlhkosti vzduchu. Nechybí ani měření teploty a vlhkosti uvnitř domu nebo bytu. Velký a přehledný LCD displej meteostanice GARDEN také zobrazuje naprosto přesný čas, který je řízen signálem z vysílače poblíž německého Frankfurtu nad Mohanem. Při přechodu na letní nebo zimní čas tedy nebudete muset myslet na změnu času na meteostanici. Meteostanice Hyundai WS 2061 Garden je vybavena také budíkem a je dodávána v elegantní stříbrné barvě.

Tuto meteostanici jsme v redakci otestovali a můžeme ji doporučit jako vhodný dárek například pro kamarádku nebo pro maminku., Díky přesným údajům víte, jaké jsou venkovní podmínky a můžete se na ně připravit. Také můžete sledovat stav svých záhonů, jaká je aktuální vlhkost. Myslíme, že je to dobrý pomocník a zajímavá vychytávka, kterou milovníci zahrady ocení.

 

   
10.12.2014 - Dárky - autor: Komerční článek

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Nové v rubrice

Doporučujeme