.

Zajímavost: Muž cestu poradí dobře, žena špatně

Novinky

Zajímavost: Muž cestu poradí dobře, žena špatně

Na zajímavou věc přišla při své návštěvě Mnichova čtenářka Maria 28. Když se ptala na cestu, muži jí radili správně, zato ženy...

Čtenářka Maria 28 si vyzkoušela, jak radí cestu muži i ženy. Muži z toho jasně vychází jako vítězové...


Já a mapa, to jsou dva rozdílné pojmy. Jednou jsem doprovázela kolegu do Mnichova na výstavu motorek a oblečení pro motorkáře, byli jsme domluveni, že první den si projde výstavu sám, já si projdu město a druhý den mu pomůžu s tlumočením u jednotlivých stánků. Měl obstarané vstupenky už z Česka a k tomu byla jízdenka zdarma veřejnou dopravou po celém Mnichově. Tak jsem si z internetu stáhla mapu, pěkně poslepovala jednotlivé díly a těšila se na prohlídku města. Dojeli jsme k výstavišti, tam mi dal jízdenku a já se usadila v metru do vlaku a čekala na odjezd. Z nudy jsem se dala do čtení jízdenky a polilo mě horko. Jízdenka platí pouze ve spojení s tou vstupenkou (a tu měl kolega u sebe), jinak pokuta EUR 40,00. Vlak se rozjel a já na každé zastávce pozorovala z okénka mapu ve stanici na nástupišti a praporek s jejím označením. Až byl praporek v hustě označené části, tak jsem vystřelila a zhluboka si oddechla. Pak už jsem všude chodila pěšky, podle té mapy. Copak v centru do šlo, ale potřebovala jsem najít penzion, kde jsme měli ubytování. Tak jsem se ptala, zajímavé bylo, že když jsem se ptala muže, tak mi poradil dobře a žena špatně. Točila mapou asi jako já. Asi to fakt máme v genech.

Při další návštěvě v Ingolstadtu jsme jeli s kolegou do centra autem na oběd. Prohlédli jsme si trochu město a chtěli odjet zpět do firmy. Ale nepamatovali jsme si, kde jsme nechali auto. Vytáhli jsme mapu, točili s ní celí bezradní a už se k nám scházeli lidé, jestli potřebujeme pomoci. No to jsme potřebovali. Po chvíli jsem si vzpomněla, že tam byla hospoda jen z cihel bez omítky a poblíž autobusové nádraží. Tak to dopadlo dobře a opravila jsem si názor na Němce – tihleti opravdu nebyli žádní studení čumáci, jak se o nich říká.

Maria 28

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 4. dubna 2013: Jak plánujete trasu?

K tomuto tématu již příspěvky neposílejte. Později odpoledne se dozvíte, kterou přispěvatelku jsem se rozhodl odměnit zdobičkou Tescoma Delícia v hnědém provedení a které dvě další obdrží 2.000 extra bodů do Aprílové soutěže o krásný kávovar.

tesoma

   
04.04.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [2] *Lefff* [*]

  Já jsem taky orientační zoufalec. A lepší už to nejspíš nebude Sml23

  superkarma: 0 05.04.2013, 12:04:29
 2. [1] iřka [*]

  Sml59

  superkarma: 0 04.04.2013, 16:28:07

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme