Problém se zvířecí totožností má čtenářka Enka1. A tak nad sebou uvažuje ve všezvířecím ohledu. Vychytralá jako opice, hladová jako vlk, líná jako veš, vyoraná jako myš a znamením ryba...

Také příspěvek čtenářky Enky1 je moc pěkný. Enka je zvířecí měnavec.


Zdravím veškeré zvěrstvo
 
Dlouho již tomu, co jsem jela z práce vlakem s novými kolegyněmi, též učitelkami. Už si nepamatuju, o  čem vlastně šla řeč, určitě o práci s dětmi, když vtom jedna z kolegyň zajásala: „Tak to jsi ty to zvíře?“  Byla jsem zmatená.
Zkrátím to pro Vás. Z následného povídání vyplynulo, že syn oné kolegyně je studentem mého muže a při jedné z hodin si vyprávěli o oblíbených zvířatech. Na dotaz studenta k panu učiteli, jaké že nejoblíbenější zvíře je jeho, manžel odpověděl: „Moje žena“.
Zajímavé - spousta lidí mi řeklo: „Ty jsi ale zvíře“, ale nikdo nikdy blíže nespecifikoval (krom běžného - ty jsi vůůůl). Ze strachu, z ohledupnosti........?
 
Tak si vyberu sama: jsem často vychytralá jako opice, abych mohla být líná jak veš. Hladová jako vlk se vrhám na kořist jako orel a přitom čumím jako vyoraná myš. Vrkám jako holoubek, někdy zařvu jako lev, ale pak lehnu jako zpráskanej pes. Občas by mě někdo roztrhl jak hada (já jeho taky), zvlášť když lezu na pivo jak šváb. Zmoklá jako slepice se kroutím jako žížala a raději se schoulím do ulity jako šnek. Mlsná jsem jako koza, zahoukám jako sova, zalezu do doupěte jako jezevec a snad nevoním jako tchoř.
Určitě mnozí přijdete na jiná přirovnání, která by se na mě hodila, přijmu veškerá.
Pro stylisty - častokrát opakované slůvko - jako - bylo nutností.
 
Datem narození určená Ryba,
Enka1

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 30. 10. 2013: Zvíře, co vám sedí

  • Jaké byste chtěla být zvíře?
  • Říká vám partner či kamarádi nějakou zvířecí přezdívkou?

Zamyslete se nad tím, jakým byste chtěla být zvířetem. A zamyslete se i nad tím, proč právě jím? Pokud máte nějakou zvířecí přezdívku, popřemýšlejte, jak moc k vám sedí? Můžete mi také napsat, jak jste k ní přišla? Své příspěvky na toto téma mi posílejte nejpozději ve středu 30.10.2013 do 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu, tedy pokud chcete mít šanci na pěkný dárek: stylový termohrnek KAKA (báječně se hodí třeba na ranní procházku se psem) a knížku 80 dní: Barvy smyslnosti. Ten dostane jedna z přispěvatelek, jejíž příspěvek uveřejním.

obal

Trilogie 80 DNÍ je barvitý provokativní příběh erotické touhy, smyslnosti a naplnění. Rozešla by se mladá žena s přitažlivým, slušně situovaným mužem, který už možná pomýšlí na založení rodiny? Patrně ne. Summer se však nedá vtěsnat do navyklých přihrádek, chce najít sama sebe a touží po partnerovi, jenž ji přijme celou i s její submisivní smyslností. Hudba totiž této houslistce k erotickému naplnění nestačí. Když jí výtržníci v metru zničí housle, překvapivě ji osloví neznámý muž, kterého fascinuje její rudovlasý zjev. Nabídne jí nové, drahé housle pod podmínkou, že mu zahraje nahá.
Chemie mezi Summer a Dominikem všechno zařídí po svém a rozvine divoký příběh žádostivosti plný úskalí a prudkých zvratů, v němž žena postupně odhazuje zábrany, aby prozkoumala nejvzdálenější končiny svého já. Honba za slastí si ale žádá svou daň z bolesti a vztah vyrostlý z vášně a netradičního sexu přináší problémy. Má budoucnost, anebo potrvá jen pár týdnů?

Reklama