Skutečnou sběratelkou jizev je čtenářka Maichaela. Na nohou jich má požehnaně, tedy vlastně jen na pravé noze. Ale nejhezčí jizvu má na čele!

První čtenářský příspvek dnes dorazil od Michaely. Jizvy jí evidentně nevadí...


Protože jezdím často na kole či bruslích, neobejdu se ani já bez různých modřin, jizev a škrábanců, které k mému životu prostě patří.

Horší to ale bylo za dob, kdy jsem byla ještě dítě. To jsem každou chvíly chodila s brekem domů a řvala, že jsem si rozbila loket či koleno. Maminka mi to vždycky pořádně umyla, zalepila, pofoukala a bylo. Než se stačila jedna rána zahojit už tu byla nová, pokuď možno větší a hroznější než předtím.

Mezi mé nejčerstvější ,,ozdoby'' patří dvě jizvy a několik škrábanců na pravé noze, které jsem si udělala před necelým týdnem při vyjížce na kole.

Co se týče starších zranění, je tu malá jizva na koleni, kterou mám už z dob mého dětství, a na kterou jsem si už úplně zvykla. Zajímavé je, že všechny jizvy mám jen na pravé noze, zatímco levá noha je ,,neposkvrněná''.

Modřiny moc nemívám, protože myslím, že jsem si to odbyla zhruba před 2 lety, když sem si zvrtla kotník, který potom krásně zdobila skvělá barvuměnící modřina :)

Největší jizvu, kterou mám ale docela ráda je asi centimetrová jizva na čele. Tuto jizvu jsem ulovila už v mateřské školce, když jsem si běžela pro malé červené letadýlko k dřevěné skřínce. Můj stejně starý bratranec bežel hned za mnou, srazil mě a já nešťasnou náhodu dopadla čelem přímo na roh skříňky a téměř se na ni napíchla. Krev mi tekla po celém čele a ostatní děti začaly okamžitě kříčet, nad mým výjevem. Na čelo jsem dostala ledový kapesník a jela jsem na pohotovost. Tam mi ránu stáhli mašličkovým obvazem a mohla jsem s krásnou ránou zvesela domů :)

Co se týče babských rad mně nejlépe zabírá domácí krém z měsíčku lékařského, který hojí rány a zárověn je i skvělý na péči o ruce.

Michaela

Pozn. red.: Tet neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 15. 10. 2012: Hojení ran

  • Regenerují se vám rány dobře?
  • Jste stále samá modřina, nebo naopak na modřiny netrpíte?
  • Máte nějaký osvědčený tip na rychloléčbu ran? Nějaký „babský“ recept?
  • Z čeho jste si odnesla největší jizvu?

Jak vnímáte své jizvy: líbí se vám, jsou vám jedno, nebo je nemáte ráda?

Své příspěvky k tomuto tématu mi zasílejte do redakční e-amilové schránky (viz níže), a to nejpozději 15.10.2012 do 15.00 hodin. Posílat mi můžete i fotky svých nejhorších ran a jizev. Jednu z přispěvatelek odměním regeneračním kondicionérem a bylinným šamponem s panthenolem od RYORu.

ryor

Reklama