Cestování

Zajímavá místa na ostrově Fuerteventura

Pokud vás lákají Kanárské ostrovy, vyberte si pro svu dovolenou ostrov Fuerteventura. Krásu místních pláží nenajdete jen tak někde!

Jaká jsou zajímavá místa tohoto ostrova?

Costa Calma

canaria

Costa Calma je luxusní moderní letovisko vyznačující se vkusnou architekturou. Objevíte je na severním konci Playa del Sotavento, což je nejdelší a nejmalebnější pláž na Fuerteventuře, s vynikajícími podmínky pro windsurfing.

Fua

První soukromé domy zde vyrostly na sklonku 60.let 20.století a první hotel byl zbudován roku 1977.Rychlý rozmach tohoto turistického střediska přispěl k vytyčení asfaltové silnice spojující Puerto del Rosario a Morro Jable. V roce 1986 následovalo založení solivaru na odsolování mořské vody. V polovině 90.let minulého století byly zahájeny rozsáhlé stavební práce,jejichž cílem je poskytnout turistům hotely.restaurace a obchody.

Fua

Okolí

Vesnička La Lajita je vzdálena 6 kilometrů směrem na sever. Návštěvníky sem láká Zoo Parque de los Camellos, kde nalezlo útočiště 200 druhů exotických ptáků a savců. Místní zahradní centrum prodává exempláře tropické i subtropické flóry i rostliny původem z Kanárských ostrovů.Z dalších atrakcí stojí za zmínku půlhodinová projížďka na velbloudu a představení cvičených papoušků.

Morro Jable

Morro Jable

Morro Jable je původem starobylá rybářská vesnice s úzkými uličkami a rušnými tavernami, kde se podávají čerstvě ulovené dary moře.Je zasazena mezi dlouhými písečnými plážemi a dříve bývala ospalou osadou. V minulých letech se však rozrostla v největší letovisko na Fuerteventuře.

Fua

Moderní část města je zasvěcena turistům a tvoří ji nesčetné hotely a apartmány, nákupní centra, restaurace a bary. Křídlové čluny a trajekty vyplouvají z místního přístavu do Las Palmas de Gran Vanadia na Gran Vanadii, zatímco marína překypuje jachtami. Morro Jable také ztělesňuje ideální základnu pro pěší výlety na poloostrov Jandía.

Península de Jandía

Península de Jandía

Poloostrov Jandía obklopují kilometry malebných pláží s pěkným bílým pískem. Táhnou se tu nejdelší pláže s největšími vlnami na Fuerteventuře ,jako stvořené především pro surfaře.Naproti tomu odlehlou pláž Barlovento na severozápadním břehu si oblíbili potápěči.

Fua

Jihozápadní mys poloostrova se skalnatým pobřežím a osamoceným majákem v okolí Puerta de la Cruz, nedaleko Punta de Jandía – se nedávnou stal mekkou výletníků se stany a karavany. V této odlehlé oblasti je možné uniknout hluku a ruchu masové turistiky.

Značná část poloostova s rozeklanými kopci je chráněná a náleží do Parque Natural de Jandía o rozloze 140 kilometrů čtverečních. Roste zde mnoho endemických druhů flóry. Ve vzdálených horských údolích můžete dodnes zahlédnout divoké kozy a osly.

Fua


Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast - cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 7, případně na telefonu: +420/221969224 nebo mobilní operátor 602313049, fax 224946391 nebo 224 948025

   
09.08.2013 - Kanárské ostrovy - autor: Klára Křížová

Komentáře:

 1. [3] Klára Křížová [*]

  Tenhle ostrov já prostě miluju!!!!Sml25

  superkarma: 0 09.08.2013, 12:57:50
 2. avatar
  [2] Hanula [*]

  Sml16na té prázdné pláží by se mi moc líbilo... nemám ráda ty přeplněné, ale jak se jim vyhnout? Zase jsou to krásné dlouhé pláže, kde se dá chodit hodiny....

  Nejvíc jsem si užila na prázdné pláži v Austrálii - prý měla cca 70 km - za hodiny jsem tam nepotkala živáčka, vyčistila jsem hlavu a zase toužila po společnostiSml22

  superkarma: 0 09.08.2013, 11:12:46
 3. avatar
  [1] marde [*]

  Určitě je tam krásněSml16

  superkarma: 0 09.08.2013, 08:15:57

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme