Novinky

Zajímalo by mě, k čemu je vakcína dobrá

Zatím tu máme příspěvky, v nichž čtenářky očkování proti chřipce nechtějí. Další Jana, která nám dnes přispěla k tématu, napsala pár řádků obecně o očkování i o chřipce. A je to zajímavé čtení.

Kdoví, jak to je, firmy se samozřejmě snaží své výrobky prodat, jak to jde... A očkování je v dnešní době opravdu dost. Moc Vám děkuju za příspěvek, milá Jano, a přeju krásný den.


Dobrý den,

nedá mi to, abych nereagovala na téma chřipka a očkování. Bohužel vidím dnešní farmaceutický průmysl jako obrovskou továrnu na peníze, které získává lží, polopravdami a de facto i šířením poplašných zpráv (viz prasečí chřipka). Samozřejmě že ty zprávy nešíří oni, ale WHO (a mnoho doktorů se k nim přidává), ale do pozadí toho, kdo a jak s loutkama hýbe, nevidíme. Uvědomuji si, že spousta léků je zdraví prospěšných, ale stejně tak vím, že je jich spousta takových, které člověku víc škodí, než pomáhají. A mnoho vakcín vynalezených v dnešní době je rozhodně spíš na škodu. Když řádila prasečí chřipka, četla jsem, že v Kanadě byla v tu dobu bilance „dva mrtví na chřipku, tři mrtví na vakcínu proti chřipce“.

Má dcera vůbec nebývala v dětství nemocná (a většinou ani žádné děti příbuzných a kamarádek), v té době ještě nebyly do dětí vpravovány vakcíny, které musí povinně podstoupit děti v posledních několika letech. Mám spoustu kolegů, kteří malé děti mají, a jsem v úžasu z toho, jak jsou jejich děti neustále nemocné. Kdyby to byly výjimky, nevinila bych z toho očkování, řekla bych si holt, že některé děti jsou k nemocem náchylnější. Dnes jsou však výjimkou spíš ty, které po doktorech nechodí.

A z vlastní zkušenosti s chřipkou můžu napsat tolik. Měla jsem ji naposledy v r. 1994, tehdy jsem nastoupila do nového zaměstnání, nemohla jsem si dovolit odejít hned na nemocenskou. Pracovala jsem v kasínu, v zakouřeném prostředí, v noci. Horečky jsem měla přes 40, pocit, že vypustím duši. Nevyležela jsem to, dostala jsem se z toho. A pravděpodobně jsem si vytvořila takové protilátky, že od té doby jsem chřipku nedostala a ani žádnou jinou nemoc, ač kolem mě krouží proti chřipce naočkované kolegyně a kolegové, které chřipka minimálně jednou za rok udolá natolik, že jdou na nemocenskou. Opravdu by mě tedy zajímalo, k čemu je vakcína proti chřipce dobrá. Jen doufám, že jednou nebude toto očkování povinné, stejně jako mnoho dalších nesmyslných.

Přeji zdar a bacilům zmar :-)

Jana

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Očkování proti chřipce

  • Co si myslíte o očkování?
  • Jaké máte obecně zkušenosti s očkováním?
  • Máte nějaké očkování navíc?
  • Jste očkovaní proti chřipce?
  • Pomohlo vám očkování proti chřipce?

Napište mi, budu moc ráda. Za příspěvek jako vždycky odměníme jednu z vás, tentokrát balíčkem čaje Jemča (PIGI čaj s citronem a brusinkou, Kolekce zelených čajů a čaj se zázvorem a pomerančem). Na vaše příspěvky se těším do dnešních 14.30 hodin na adrese redakce@zena-in.cz. Heslo je CHŘIPKA. Předem děkuju!

čaje

   
24.10.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

  1. [1] Anime Otaku [*]

    Z nemocnosti dětí bych ani tak nevinila očkování, na smrtelné a nebezpečné choroby je to opravdu potřeba, ale spíš životní styl. Moderní - 100% hygienicky čistá domácnost, místo lítání venku - sedí u počítače nebo televize, místo vody pijou kolu... ne děti za to nemůžou, jen jejich rodiče, kteří místo toho aby hli vlastním pozadím a ukázali dětem jak aktivně a zdravě žít jen nadávají na internetu jak je dnešní mládež zkažená a že za to může všechno okolo, jen oni jsou z obliga Sml57

    superkarma: 0 24.10.2013, 15:03:19

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme