Bulvár

Zajímají mě silné lidské osudy


Milí človíčkové!

Všimla jsem si, že dneska ještě skoro nikdo nic nenapsal. Docela se tomu divím, protože je hodně z vás často s něčím nespokojeno. Myslela jsem, že tu budou padat návrhy jeden za druhým. Tak aspoň já přispěju svou troškou.

Společenská rubrika je vedená dobře, ale přece jen mi tam něco chybí...

Zajímaly by mě osudy lidí. Těžké osudy, nepříznivé osudy, smutné osudy... Ne že bych si nějak libovala v neštěstí ostatních, ale přece jen je to atraktivní téma.

Redakce žena-in vyráží na výstavy, na rozhovory se známými lidmi, na koncerty...

Jednou by třeba mohla vyrazit mezi bezdomovce a napsat o nich článek. Nebo do věznice! Nebo na hlavní nádraži v Praze - tam je určitě tolik těžkých osudů, že se nám o tom ani nezdá. Ale nejdůležitější na tom všem je, že bychom nějakým smutným lidem mohli přes redakci i pomoci!
Já když vidím na ulici lidi, jak vybíraj peníze na nějakou ušlechtilou věc, tak přece jen zapochybuju, jestli ty peníze přijdou tam, kam mají. Tady bychom to měli potvrzené od redakce.

A nemusí se vybírat jen peníze... Spousta z nás nemá co jíst, nemá co na sebe nebo někdo nemůže najít práci a my skvělé, úžasné, hodné, milující ženy-in bychom mohly podat pomocnou ruku! Možná jsem naivní, ale kdo ví, co nás v životě čeká?! Třeba se jednou i my dostaneme do situace, kdy budeme potřebovat něčí pomoc.

lenina76


Milá Lenino76,

děkuji Vám za částečnou za pochvalu i za pochopení důvodů, proč jsem vybrala právě toto téma. Ano, jasně, jde nám o vaši větší spokojenost.

Stejně jako vy jsem se domnívala, že se příspěvků sejde víc, ale možná není nálada... Nejspíš je příliš horko...

Snažíme se mapovat některé těžké osudy lidí, snažíme se pomáhat, ale máte pravdu, vždycky se najdou možnosti, jak pomáhat ještě účiněji.

Mějte se moc pěkně.

   
20.06.2006 - Společnost - autor: Hana Rychetníkova

Komentáře:

 1. avatar
  [9] Enya [*]

  Jeden čas zde vycházely skvělé články o různých historických osobnostech nebo o různých lidových tradicích a zvycích, klidně byste to mohli zase zavést

  superkarma: 0 20.06.2006, 20:03:27
 2. [8] Asdareel [*]

  Také mě silně zajímají lidské osudy. Osudy jak těch, kteří se ocitli na dně, tak i jejich protikladu - příběhy těch úspěšných.

  superkarma: 0 20.06.2006, 16:35:27
 3. avatar
  [6] Zdenicka1983 [*]

  Vivian: Tim asi nemyslela ženy-in,tím myslela asi lidi všeobecně...

  superkarma: 0 20.06.2006, 15:09:42
 4. avatar
  [5] Vivian [*]

  "Spousta z nás nemá co jíst"?? Tím "nás" myslíš ženy-in?

  Žížala: (ale holky bude asi spíš zajímat ten houmlesák než Peřina )

  superkarma: 0 20.06.2006, 15:04:14
 5. avatar
  [4] gerda [*]

  Třebas moje prababička. Moc málo o ní vím, její dcera, moje babička už nežije a ta jediná znala podrobnosti. Představte si: za svobodna zámecká kuchařka. Vdala se, ve 27 letech ovdověla se třemi malými holčičkami. Už prý měla koupený lodní lístek do Ameriky, že se tam s dětmi vystěhuje. Ale na poslední chvilku jí jeden příbuzný řekl: " do blázníš, kam ty děti vezeš, onemocní, nahážou ti je do moře..." a to stačilo, aby lístek vrátila. Jak žila s dětmi tady, jak se živila - byla chudá, zbytek života vdova....to už nezjistím. A určitě by to byl příběh jako hrom!

  superkarma: 0 20.06.2006, 13:20:59
 6. avatar
  [2] Žížala [*]

  Mě navíc přijde že si spoustu věcí vymýšlejí nebo řeknou polopravdu. Já si pod "silným osudem" představuju něco trochu jinýho - namátkou třeba letce Peřinu nebo tak něco.

  superkarma: 0 20.06.2006, 13:13:02
 7. avatar
  [1] gerda [*]

  Holka zlatá, mezi bezdomovce si netroufne jen tak každý. Není to příjemné ani snadné.Setkání s lidskou bídou šokuje a ještě horší je pak pocit, že nemůžeme pomoci, nebo že je pomoc i odmítnuta.

  superkarma: 0 20.06.2006, 13:11:17

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme