Na středních a vysokých školách je řada studentů stále nucena k provádění pokusů na zvířatech. Přitom existuje mnoho moderních metod, jak pokusy na zvířatech ve vzdělávání efektivně nahradit.
„Výuka založená na metodách nevyužívajících zvířata je pro studenty mnohem přínosnější než zastaralé a kruté pokusy na zvířatech," uvedla Veronika Charvátová -- koordinátorka kampaně SZ a zástupkyně InterNICHE pro ČR.

Jedná se o metody využívající např. počítačové simulace či věrné modely lidských tkání. Studenti nejsou při praktikách stresováni představou, že zvířeti ublíží nebo jej dokonce zabijí, a pokus si mohou kdykoliv zopakovat," dodala Charvátová.

Na konferenci vystoupí přednášející z 8 evropských zemí. Mimo jiné se zde představí Nick Jukes z organizace InterNICHE či bioložka Silke Bitz z německé organizace Ärzte gegen Tierversuche (Lékaři proti pokusům na zvířatech).
Všichni přednášející se problematikou pokusů na zvířatech ve vzdělávání dlouhodobě zabývají z pozice odborníků vyučujících na vysokých školách, zástupců neziskových organizací či vědců aktivně se věnujících vývoji alternativních metod," uvedl Tomáš Popp, předseda SZ.

Konference se koná v pátek 8.12. 2006 od 9:00 v Praze v Českém svazu vědeckotechnických společností (Novotného lávka 5, Praha 1). Pořádána je s finanční podporou: Nadace na ochranu zvířat, Visegrad Fund a Česko-německého fondu budoucnosti.

Tisková zpráva Zdroj: Svoboda zvířat 
http://www.svobodazvirat.cz 


Jaký na to máte názor vy, milé ženy-in?
Také ještě pamatujete, kdy se ve škole pitvaly žáby?
   
  
      
 

Reklama