Mladší muž ve vztahu?
Ať se píše co chce, já si stejně myslím, že jde o problém. Věkový rozdíl 5 let neberu jako nerovný, to se mi zdá naprosto přirozené, i moje kamarádka má o 4 roky mladšího manžela - a klape jim to. Píšu o věkovém rozdílu, řekněme 20 let. Ze začátku může jít o dobrodružný pokus, oba si něco dokazují. Ale ruku na srdce: mužský je ješita a málokterý má takový pevný charakter, aby zvládl poznámky na svou adresu a neustále vysvětloval a obhajoval před celým světem, proč má o tolik starší partnerku, co na ní vidí.

Ve světě velkých hvězd Hollywoodu je to běžné, dáma po několika plastických operacích se předvádí se zajíčkem. Třeba... Ivana Trumpová. Myslíte si, že jde o čistou lásku? Ne. Já jsem přesvědčená, že pokud by milá Ivanka nedisponovala svým naditým bankovním kontem, zajíček by na staré zelí chuť ztratil.

Chlap potřebuje k fyzické lásce přitažlivou partnerku. Čtyřicátnice jsou určitě zachovalé, mají sexappeal a vědí, co se životem. Ale co za pár let, ženskou deptá klimakterium, doma ustájený třicetiletý hřebeček a to by v tom byl čert, aby nekoukal přes plot na to, co se nabízí jinde. Osobně bych do takového vztahu citově neinvestovala, nevěřím, že láska, kdy je muž o desetiletí mladší, vydrží.

Velký věkový rozdíl ve všedních poměrech, ne v uměleckých kruzích, podle mě, nemá naději. Budou to stále výjimky, a možná je to tak spravedlivé. Muž stárne přece jenom pomaleji a chci vidět, jak mi bude mého housera masírovat testosteronem nabitý mladík o generaci mladší. A bude mě k tomu milovat. Takže shrnuto: já sama bych s mladíkem žila klidně. Ale pohádkám moc nevěřím a o chlapech vím své. Jsem přesvědčená, že s rozžatou lucernou ve dne bych nenašla takového, který by mě miloval pro mé duševní bohatství, pominul šedivějící vlasy, chybějící zuby a přibývající dioptrie. A proto se způsobně zařadím do houfu, než abych si připravovala psychotrauma nad zklamanou láskou. Ostatně - mám partnera o 12 let staršího a jsem s tím spokojená.
Taky si raději vybral mě, než spolužačky...;)
Gerda


Milá Gerdo,

opět jste mě moc pobavila.
Dokážete věci vtipně a trefně pojmenovat, a i když to o sobě my, stárnoucí ženy, nechceme slyšet, je to tak.
Klimakterička a třicetiletý hřebeček?
Šílená představa.
Reklama