Letošní 122. Velká pardubická se poběží netradičně v sobotu 13. října. V poli třiadvaceti koní jsou ze zahraničních koní dva z Irska a po jednom z Velké Británie a Slovenska. Největšími favority budou trojnásobný vítěz Velké pardubické Tiumen s nestárnoucím žokejem Josefem Váňou.

V sobotu, 13. října čeká žokeje Váňu už 26. start ve slavném dostihu.

Žokej Josef Váňa je našim nejúspěšnějším jezdcem, jediným osminásobným vítězem. Čtyřikrát zvítězil s ryzákem Železníkem, popáté v roce 1997 v sedle hnědáka Vronského. Šestý triumf vybojoval v roce 2009 s hnědákem Tiumenem a v roce 2010 a 2011 si ho zopakovali.

vana

nestárnoucí žokej Josef Váňa

Váňa si letos na konci dubna zlomil stehenní kost. Přesto po pěti dnech od operace jel dostihy v Lysé nad Labem a teď se znovu chystá na start Velké pardubické. Jeho kůň Tiumen, který má na kontě už tři vítězství Velké pardubické, se zúčastnil až posledního kvalifikačního dostihu. Letos by však mohl vyrovnat rekordní čtyři triumfy Železníka.

fotot

Pokud se na letošní Velkou pardubickou nedostanete, závodiště můžete navštívit i mimo pořádané akce. Můžete se nechat provést průvodcem, který vás seznámí s historií tohoto ojedinělého místa, můžete si poslechnout příběhy slavných koní i jezdců či se zblízka podívat na překážky, včetně obávaného Taxisu.

dva

stin

Součástí prohlídek jsou i zastávky u sochy nejúspěšnějšího jezdce v historii Velké pardubické Josefa Váni, prvního vítězného koně Fantoma či u repliky překážky, která ukončila životní pouť kapitána Rudolfa Poplera.

  • Prohlídky se konají pouze ve všední dny (pondělí až pátek).
  • Exkurzi je třeba objednat 2 týdny předem.
  • Kontakt: www.pardubice-racecourse.cz

pardubice

Návštěva dostihového závodiště v Pardubicích skýtá mnoho zážitků pro celou rodinu.
Ve dnech všedních i závodních.

Poskytnutý zdroj a fotografie: www.pardubice-racecourse.cz a www.kudyznudy.cz

Čtěte také:

Reklama