Co si vlastně pod tímto pojmem představit? Zahrávat s ohněm si můžeme v mnoha životních situacích, kdy dopředu víme, že to nemusí skončit dobře. A že je takových případů hodně.  

I když jsem se spálila, „jela“ jsem dál

oheň

„Nezahrávej si s ohněm,“ slýchávala jsem od svého přísného, despotického otce. Tím ohněm myslel samozřejmě sebe, když jsem mu odmlouvala a neposlouchala.
Jak malicherné. Tento ohýnek se dal ještě v pohodě uhasit. Třeba výpraskem :)

Horší už byl oheň mé bouřlivé puberty, kdy jsem měla jednu velkou vášeň, a to stopování. Tenkrát jsem si zahrávala s ohněm opravdu hodně. Na nějaký čas ho uhasilo zhlédnutí filmu Smrt stopařek, ale sirky jsem nakonec „vzala do ruky“ znovu. A přiznám se, pohořela jsem. Raději zapomenout.

S ohněm jsem si hrála i při flirtování s ženáči. Byla jsem potvora. Ale boží mlýny melou a dnes, když nějaká mladá žabka flirtuje s tím mým ženáčem, tak bych vraždila. Zahrává si s ohněm!

A co teprve zahrávání s ohněm při mých duchařinách. Tam na poslední chvíli ucuknu. „Někdo“ mě hlídá a spálit mě nenechá. Věřím tomu.

Oheň se nevyhnul ani mým dětem. Syn si zahrával s ohněm nejvíc, když pokoušel démona jménem droga. Naštěstí jsme oheň uhasili včas, jinak by vypukl v tak velký požár, že bych zoufalstvím do toho ohně skočila sama.

Dcerka, ta si zahrává s ohněm při extrémních sportech a extrémních známostech. Trnu hrůzou, aby se nespálila.

A já? Stopování už jsem pověsila na hřebík, ženáče už taky nehoním, duchařinu provozuji jen výjimečně, ale jsem ve stádiu, kdy si zahrávám s ohněm v souvislosti se svým zdravím.
 „Nazahrávej si s ohněm,“ slyším tentokrát ne od svého přísného otce, ale od své starostlivé maminky.
„Zajdi k tomu doktorovi zavčas!“

A abych v tom výčtu nevynechala mou drahou polovičku. Ten si zahrává s ohněm po celý život, tím, že si mě vzal. :)

Téma dnešního dne:  Zahráváte si s ohněm?

Téma, které má hodně podob.

  • Zahrávat s ohněm si můžete při neuvážené a riskantní známosti
  • Při opomíjení svého zdravotního stavu
  • Při braní nevýhodné půjčky, na jejímž konci straší exekutor
  • Při extrémních sportech
  • Při stěhování se do neznámých končin
  • Anebo třeba i při vyslovení pravdy tam, kde na konci čeká upálení.
    Ale jakožto potomci Jana Husa to riskneme :)

Své ohnivé příspěvky pište na
redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze „žhářek“ odměníme pěkným dárkem: kdyby se spálila od nohou, dostane osvěžující sprej na nohy s mátou a aloe, kdyby seshora, dostane šampon a kondicionér s květem jetele, a kdyby se spálila na duši, ať je hezká alespoň zvenčí - díky oční kosmetice AVON.

d

 

Reklama