Máte rádi Česko? Pokud ano, máme pro vás tipy na zábavné hry pro celou rodinu. Na své si přijdou malí, velcí i ti nejstarší.

Jaké hrajete rádi hry? Vyberte si z her „Česko“ dárky pro celou rodinu

Chytré dárky přinášejí radost, protože se k nim často vracíme – to jsou kvízové hry, které trénují náš mozek a zároveň nám přinášejí zábavu. Velkou oblibu si získaly hry od Albi z řady „Česko“ – týkají se znalostí z různých odvětví, týkajících se naší země. Ať už je to zeměpis, kultura, věda, sport, kvízové otázky vztahující se k rodné vlasti hraje rád každý, kdo si to vyzkouší. Proto si myslíme, že je to vhodný dárek pro někoho, komu chcete udělat opravdovou radost.

Jaké jsou naše tipy?

Česko pro pamětníky - hra plná vzpomínek

AlbiJak dobře si ještě vzpomenete na dobu, ve které jste žili, když vám bylo deset, dvacet let nebo i víc? A dokázali byste si vzpomenout i na dobu, o které vám vyprávěli vaši rodiče? Co to byly „štruksáky“? Kterému autu se přezdívalo „carevna“? Kde padly poslední výstřely 2. světové války u nás? Kdo byl Evžen Plocek?

V této vědomostní hře najdete 1 600 zajímavých otázek, které jsou rozděleny do 4  okruhů: Stalo se, Nostalgie, Má vlast a Různé. Větší písmo na kartičkách ocení hráči, kteří mají problémy se zrakem nebo si zrovna zapomněli vzít brýle. V klasické verzi hry si hráči zahrají na sběratele známek. Kdo jako první nasbírá 4 různé exempláře, stává se vítězem. Ve hře lze použít i akční žetony, které umožňují hrát napínavější verzi této vědomostní hry. Na druhé straně herního plánu najde zvídavý hráč například dobový jídelní lístek, informace týkající se cen potravin a výrobků  a útržky z dobové ideologie. Bavte se s Českem pro pamětníky a dozvíte se mnoho nových nebo zapomenutých informací nejen z dějin naší země.

Více o hře zde: www.albi.cz/hry-a-zabava/cesko-pro-pametniky

Poznámka redakce: Kartičky s otázkami nabízejí tři nápovědy pro dotazovaného

Zlaté Česko – možná jste je již hráli

AlbiZlaté Česko navazuje na obrovský úspěch vědomostní hry Česko, otázky a odpovědi.

Ve Zlatém Česku najdete 2400 zbrusu nových zajímavých otázek rozdělených do 6 okruhů: osobnosti, kultura, ze školních lavic, vlastivěda, česká NEJ a různé.

Oboustranný herní plán umožňuje hrát i dobyvatelskou verzi této hry, ve které budete dobývat hrad Karlštejn. Během obléhání hradu budete za svoje znalosti získávat zlaťáky. Ten nejúspěšnější z vás na konci hry dobude tento slavný hrad.

Více o hře zde: www.albi.cz/hry-a-zabava/zlate-cesko

Poznámka redakce: Kartičky s otázkami nabízejí tři nápovědy pro dotazovaného

Česko - Zábavná hra pro zvídavé Čechy

AlbiJak dobře vlastně znáte Českou republiku? V této vědomostní hře najdete 2 400 zajímavých otázek týkajících se České republiky a jejích obyvatel. 

Otázky jsou rozděleny do šesti okruhů: historie, kultura, příroda/věda/technika, geografie, sport a různé. 

Během hry si nejen užijete spoustu zábavy, ale také se o své zemi dozvíte mnoho zajímavých a užitečných informací. K tomu, abyste ve hře zvítězili, budete kromě znalostí potřebovat i trochu štěstí. Unikátní spojení zábavy a vzdělávání.

Více o hře zde: www.albi.cz/hry-a-zabava/cesko/

Česko Junior Zábavná hra pro malé zvídavé Čechy od 10 let

AlbiHra obsahuje 1 200 otázek, které byly vytvořeny s ohledem na znalosti dětí již od 10 let. Otázky se týkají České republiky a jejích obyvatel a jsou rozděleny do čtyř okruhů: lidé a společnost, příroda a geografie, kultura a různé. Děti si při hře zábavnou formou procvičují svoje vědomosti.

Doporučováno Českou pedagogickou komorou.

Více o hře zde: www.albi.cz/hry-a-zabava/cesko-junior

Poznámka redakce: Skvělá varianta procvičení znalostí pro děti, které chcete odtrhnout od počítače a jiných prostoduchých animovaných her

Moje první Česko je zábavná hra pro zvídavé děti a celou rodinu  - jak dobře vlastně znáte svoji zemi a svět, ve kterém žijete?

AlbiTato hra navazuje na velký úspěch hry Česko JUNIOR: Otázky a odpovědi, kterou si mnozí z vás velmi oblíbili. Vytvořili jsme 2 000 nových otázek ve 2 úrovních obtížnosti, díky kterým mohou hru hrát nejen zkušení školáci, ale tentokrát i prvňáci a předškoláci. Otázky byly testovány na dětech ze základních škol a týkají se nejen České republiky, ale vlastně celého světa, který děti každodenně obklopuje. Otázky jsou rozděleny do 5 okruhů: Kultura, Moje vlast, Příroda, Rébusy a Různé. Během hry si nejen užijete spoustu zábavy, ale také se dozvíte mnoho zajímavých a užitečných informací. 

K tomu, abyste ve hře zvítězili, budete kromě dobrých znalostí potřebovat i trochu štěstí. Jednoduchá pravidla umožňují, aby se do hry rychle zapojil úplně každý a celá rodina si tak užije spoustu společné zábavy.

Více o hře zde: www.albi.cz/hry-a-zabava/moje-prvni-cesko

Poznámka redakce: Nebojte se těžkých otázek! Hra je nastavena opravdu pro menší děti, které se budou bavit!

Reklama