Domácnost

Zahrádkáři všech Čech, spojte se!

Jste-li zahrádkářka, pak je 31. ročník nejnavštěvovanějšího zahradnického veletrhu Zahrada Čech určen přímo pro vás! Akce se koná na litoměřickém výstavišti od 14.9. do 22.9. a v rámci ní proběhne i vyhlášení soutěže Příroda čaruje – zahrádkář zírá v kategoriích nejzajímavější kuriozita, největší výpěstek a nejzajímavější tykev.

Ti, kteří se chtějí soutěže Příroda čaruje – zahrádkář zírá zúčastnit, by měli své výpěstky náležitě zalévat, přihnojovat, zkrátka všemožně opečovávat, aby je náležitě reprezentovaly při soutěži. Sklizeň načasujte tak, abyste stihli soutěžní výpěstky poslat nebo dopravit na adresu výstaviště nejpozději do středy 12. září 2007.

Oficiálním dopravcem veletrhu jsou České dráhy, které stejně jako v předchozích letech budou po celou dobu výstavy posilovat regionální i dálkové spoje na trati Ústí nad Labem – Lysá na Labem a ranní vlaky ve směru od Lovosic do Litoměřic. Každý den tak bude posíleno přes dvacet spojů.

„Během výstavy mohou návštěvníci využít speciální nabídku Českých drah – zlevněné zpáteční jízdné VLAK+ ze všech železničních stanic a zastávek ČD v celém Česku do železničních stanic Litoměřice město a Litoměřice horní nádraží. Jízdné VLAK+ je o 50% levnější než obyčejné jízdné a o 25% levnější než klasická zpáteční jízdenka,“ doplňuje Luďka Hnulíková, ředitelka Odboru osobní dopravy a přepravy ČD. Při nákupu jízdenky VLAK+ ani při cestě na výstavu nemusí cestující nic prokazovat, při cestě zpět však musí při kontrole jízdních dokladů předložit jízdenku označenou na lícové straně pamětním razítkem Českých drah. Razítko získají cestující ve stánku ČD na litoměřickém výstavišti.

S využitím tiskového materiálu.

Jste zahrádkářka? Nebo Vám uschnul i kaktus? Co nejraději pěstujete? A co máte ze zahrádky nejraději na kuchyňském stole? Pojedete na veletrh?

   
11.09.2007 - Dům a byt - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

 1. avatar
  [7] arjev [*]

  gerda: internet neví nic,ale zkus se zastavit do květinářství,kde jsi ji koupila,jestli ti poradí.Na víc bývá u kytky zapíchlý štítek a popisem "opatrování svěřence"

  superkarma: 0 11.09.2007, 13:39:25
 2. avatar
  [4] gerda [*]

  Letos se mi vůbec nepovedly surfinie, už jsem si na to ostatně stěžovala. Již nikdy víc plnokvěté kultivary, jsou to mrchy přešlechtěné. Ale protože jsem letos kápla na granulovaný kravský hnůj, hodlám ho příští rok využít jako výživný polštářek pod zeminu s pelargoniemi. No, a jestli mi tu někdo poradí - mám kytku, o které vím jen to, že se jmenuje EXACTEA. Vypadá obyčejně, mile, v květináčí bílá košatá, malá, ale nikde o ní nic nemůžu sehnat, jak se pěstuje a tak...

  superkarma: 0 11.09.2007, 13:23:48
 3. avatar
  [3] Zdendula [*]

  Lindaa: říka se čím blbější sedlák tím větší brambory, tak to stebou nebude tak zlé

  superkarma: 0 11.09.2007, 12:56:33
 4. avatar
  [2] arjev [*]

  Lindaa: jsi výborná,chválím za rybíz,ušetřila jsi za el.proud při sušení ovoce - červeného rybízu

  superkarma: 0 11.09.2007, 12:54:49
 5. [1] Lindaa [*]

  Jsem zahrádkárka které usychají i kaktusy . Zahrádku mám 2 roky a ucím se, ale uz ted vím, ze Micurin ze mne nebude. Letos jsem vypestovala: skoro uschlý cervený rybíz, maliník s jednou dluhatánskou vetví (bez malin), tresen kterou ani ptáci neozrali (kdo ví co to vlastne rodí), 3 jablone z kterých se urodilo dohromady 7 jablek a zasadila jsem cesnek. Jo a pár kytek mojí péci taky prezilo. Jsem sikulka

  superkarma: 0 11.09.2007, 12:52:15

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme