Mužské semeno zřejmě obsahuje látky, které působí blahodárně na ženský nervový systém a omezují u nich vznik depresí. Odborníci totiž prokázali, že zhoršeným psychickým stavem a sebevražednými sklony trpí častěji ty ženy, které používají kondomy či nejsou sexuálně aktivní, takže se jejich tělo nedostává do kontaktu s mužským ejakulátem.

Podle psychologa Gordona G. Gallupa ze State University of New York existuje jistá spojitost mezi používáním kondomů a aktivním přístupem k životu. Z výzkumu tří stovek univerzitních studentek vyplynulo, že odpůrkyně používání kondomů si mnohem častěji řeknou partnerovi o sex a po rozchodu dříve začnou hledat nového náhradníka.
„Tyto ženy jsou mnohem náchylnější k získání efektu zpět, což dokazuje, že je tady jistá chemická závislost," je přesvědčen Gallup.

Mužské semeno obsahuje hormony testosteron, estrogen, prolaktin, luteinizační hormon a prostaglandiny, které se částečně vstřebávají stěnou vagíny do těla a dokáží povznést náladu.


No to jsou mi věci... Docela by mě zajímalo, kdo a proč si takové praštěné průzkumy objednává. Že by výrobci hormonální antikoncepce? Nebo dětských plínek? :-)

Reklama