Blanka je svému příteli fyzicky věrná celých devět let. Poslední rok ale vede virtuální nevěru. Sama se ale hájí: „Náš vztah se zlepšil. Já taky nežárlím na jeho nahotinky v počítači.“ Je to vůbec nevěra?

sex

„Tak je to nevěra, nebo není?“ zeptala se mě Blanka chvíli poté, co dovyprávěla svůj příběh. Já sama jsem jí nedokázala odpovědět. Nechme tuto otázku ještě otevřenou a pojďme se podrobněji povídat na její situaci.

Blance táhne na třicet, žije s přítelem Markem, se kterým je už devět let. Děti nemají a v blízké době ani neplánují. Jak přiznala, ona i Marek nedávno pociťovali, že se jim do vztahu vkradl stereotyp. Přestože byli dlouhá léta hluboce zamilovaní, teď se potýkali s poklesem zájmu o toho druhého, i společné intimní chvilky byly čím dál méně časté.

„Přiznám se, že větší nezájem byl z mé strany. Zkrátka neměla jsem na sex ani na mazlení chuť. Přestože Marek by chtěl. Jenže pak začal naléhat a bylo to ještě horší. Vždycky to skončilo hádkou. Začalo to asi před rokem. Najednou jsem cítila, že potřebuju nějakou kamarádku, se kterou bych to probrala, ale většina našich přátel jsou společní známí, což mi přišlo nevhodné. A tak jsem se jala hledat jinde,“ přiznává Blanka.

Blanka začala navštěvovat různé chaty a sociální sítě, kde si vytvořila síť nových virtuálních přátel. Původní účel byl splněn. Jenže našla tam ještě něco dalšího…

„Narazila jsem na pár chlápků, kteří si rádi zaflirtují. Nic mimořádného, ale ženě to zvedne sebevědomí a asi všem je to do jisté míry příjemné. Nikdy jsem nenechala zajít konverzaci dál než k jemným lichotkám. Pak přišel sympaťák s nickem Perseus. Slovo dalo slovo a o pár hodin později mi už psal, jak mě bude něžně hladit, laskat, kde mě bude líbat. Živě jsem si to představila a měla jsem takovou chuť na sex jako za poslední dva roky snad nikdy,“ vypráví.

A protože Marek se zrovna vracel z práce, bylo jasné, jak s nahromaděnou sexuální energií naloží. Blanka měla výčitky a rozhodla se, že několik dalších dnů stráví jen se svým přítelem. Jejich vztah byl jako kdysi v začátcích. Ale o několik dnů později se situace opakovala.

„Zjistila jsem, že když chatuju s cizími chlápky na téma sex, vyměňujeme si nažhavené zprávy, pořádně mě to rozpálí. Od nich bych se ale svést nedala a jediný, kdo přichází v úvahu, je Marek. Nechci mu být nevěrná, otázkou zůstává, jestli už mu nevěrná nejsem. Vím, že by zuřil, kdyby tohle zjistil, na druhou stranu, a to si nechci vytvářet alibi, to prospívá našemu partnerskému vztahu. Sama jsem si za ten rok kladla otázku, jestli v tom chci pokračovat a tohle mu tajit, nebo to utnout a riskovat další krizi,“ přemýšlí Blanka.

„Lidi dělají pro nabuzení chutí různé věci, ne? Marek třeba kouká na porno, prohlíží si obrázky ženských, kterým se nikdy ani nebudu podobat, přesto by mě nenapadlo žárlit. Dalo by se to moje chatování brát stejně, když to dělám za stejným účelem? Tak je to nevěra, nebo není?“

Blance jsem na její otázku nedokázala dobře odpovědět a jediné, na co jsem ji mohla odkázat, byl loňský průzkum. Podle průzkumu, který proběhl před rokem, pouze 6 procent respondentů uvedlo, že erotické zprávy za nevěru nepovažují. Více o výzkumu můžete číst v článku Sex na jednu noc není nevěra, lechtivá SMSka ano. Do jaké skupiny patří její partner, ovšem musí zjistit ona sama.

Reklama