.

Záhady z minulosti: Kdo nám sem „posadil“ pyramidy a proč?

Magie

Záhady z minulosti: Kdo nám sem „posadil“ pyramidy a proč?

Jehlanovité stavby, které na první pohled upoutají neskutečnou podobností a hlavně nezapadají do žádného stylu ani architektury dávných civilizací.

Co asi sledovali tehdejší stavitelé za záměr, když jako přes kopírák sázeli tyto záhadné stavby prakticky do celého světa?


pyramid

Když se řekne pyramidy, téměř každý z nás si okamžitě vybaví ty egyptské. Ty jsou sice nejznámější, ale zdaleka nejsou jediné.

Je to záhada, ale jsou prakticky všude na světě!

Vedle již zmíněných, notoricky známých egyptských pyramid jsou tyto podivné monumenty prakticky všude, kam se podíváte.

V Číně, Francii, Řecku, Indii, Japonsku, samozřejmě v severní Americe, ale také třeba na Aljašce, v Itálii, Rumunsku, Rusku, Ukrajině, Anglii, Rakousku, Bosně a Hercegovině, Iránu, Iráku a světe, div se, od té doby, co známe leteckou archeologii, máme k dispozici snímky, které dokazují, že pyramidové stavby se vyskytovaly i u nás!

Konkrétně v okolí hory Říp.

Co to bylo ve starověku za šílenství, nebo hromadný nápad, že jednotlivé civilizace spontánně stavěly, vedle vlastní architektury, tohle, i když vzájemně je od sebe dělily tisíce kilometrů a pravděpodobnost, že by se domluvily, je prakticky nulová. Tedy alespoň podle toho, co jejich možnostech komunikace víme.

Co je kolektivně na jehlanu se čtyřúhelníkovou základnou tak fascinovalo?

Jsou léčivé?

Že by si dávné civilizace stavěly vlastní podivné nemocnice nebo uzdravovače? Je to velice nepravděpodobné, ale stále se zvyšující zájem současných zdravovědců, ale i veřejnosti je zajímavý.

A působení zářičů ve tvaru pyramid na lidské zdraví ještě víc.

pyramid

Už krátkodobý pobyt pod takovým zařízením, které si mimochodem můžete i sami s trochou šikovnosti a při znalosti přesných parametrů vyrobit, přinejmenším zaráží.

V některých nemocnicích ve světě jsou instalovány nad lůžky pacientů jakési kryty ve tvaru pyramid. 

U pacientů ležících pod nimi byla prý potvrzena větší úspěšnost léčby a zkrácení její doby na minimum.

Rychleji se prý hojí všechny rány či krevní výrony a zvyšuje se přirozená imunita organizmu. Úspěchy jsou prý značné u TBC, cukrovky, žaludečních vředů, degenerace obratlů a jiných onemocnění. 

V oblasti kosmetiky se jeví pobyt v pyramidě jako „navraceč mládí“.   

Subjektivní pocity při pobytu pod pyramidou mohou být samozřejmě sugescí, ale jsou uváděny přímo masově.

Někteří lidé pociťují tlak v nemocných částech těla, brnění rukou a nohou, nebo dokonce v celém těle. Často mají těžké nohy.

Japonští například uskutečnili pokusy s dětmi do jednoho roku, které se při pobytu v pyramidě okamžitě zklidnily, nasměrovaly hlavičky na sever a spokojeně usnuly. 

Na světě dnes najdete celou řadu sanatorií, kde zcela vážně využívají pyramidální energii. Zájem ze strany pacientů o tuto terapii je obrovský.


Myšlenka, že to byly jakési zářiče, navracející zdraví, není až tak úplně hloupá, ale osobně se domnívám, že šlo jen o jakýsi vedlejší produkt, vedlejší schopnost, a že základní účel byl ještě jiný.

pyramid

Myslím si, že šlo o jakýsi ucelený model, o kterém ovšem bohužel doposud víme starou belu.

A přemýšlet nad otázkou, jak na to všichni najednou na různých částech světa takhle hromadně přišli, nemajíce televizi ani rádio ani jiný komunikační prostředek, kterým by si sdělovali své poznatky, už nás zase vede někam, kde je dobře panu Dänikenovi, Součkovi a jiným.

I kdybychom tam stokrát být nechtěli, i kdybychom se chtěli striktně držet faktů a racionálního uvažovaní, dospějeme zase jen k odpovědi, že to prostě prozatím nikdo spolehlivě nerozklíčoval.


Když se „při zdi“ držet nebudu, nezbývá než připustit myšlenku, že:

 • Někdo zřejmě pravý účel tohoto tvaru velice dobře znal.
 • Někdo moc dobře věděl, co se pod takovým tvarem bude dít s živou a možná i neživou hmotou.
 • Někdo to jako první postavil.
 • Někdo to, možná i spolu s ostatními obyvateli, také hojně používal.
 • Někdo to naučil pomalu tři čtvrtiny světa.

No a ten někdo se nám ztratil jako pára nad hrncem, nechal nám tu roztomilé jehlany mamutích rozměrů a temno.  

My teď vesele tápeme a zkoumáme, a co víc, snažíme se objevit objevené, ale v jádru nevíme, co hledáme.

Odmítáme teorie, které se samy nabízejí, a možná se jen díky neschopnosti připustit logické ocitáme ve slepých uličkách.

Naštěstí je hodně a poslední dobou čím dál více vědců, kteří, a více či méně nahlas, připouštějí, že pyramidy mají doposud ne zcela objasněnou moc.

Že jsou „obrovským tvarovým zářičem, jakousi ozvěnou Univerza a probíhají v nich dosud nevyjasněné energetické reakce, způsobené oním zvláštním, leč přesně určeným tvarem.“

pyramid

Pomocí radarů, které jsou schopné nahlížet pod zemský povrch, byly pod některými pyramidami odhaleny také labyrinty podzemních chodeb.

To nám ale zdaleka nepomohlo. Toto zjištění naopak hodilo před současnou civilizaci a současnou vědu ještě víc otázek.


Snad na ně jednou najdeme odpovědi, snad budeme v budoucnosti moci plně využít schopností pyramid tak, jak ji využívali „ti před námi“ v minulosti.

Snad nám to jednou přijde někdo říct a naučí nás to tak, jako to naučil naše předky.

Protože z prstu si to kolektivně na a povel lidé po celém světě rozhodně nevycucali. To snad pochopí už i nejzavilejší skeptik.

Pokud byste na to jen tak od stolu teď přišli, rozhodně se přihlaste o Nobelovu cenu. :-))


Jen mě tak napadá, jestli se je všechny už někdo pokusil podle nějakého klíče propojit nebo jejich umístění prohlédnout svrchu.

Jenže, možná ještě o všech ani nevíme, a taky je tu moře, které je hluboké a všude, kde je teď, dřív nebylo.

Takže - zase nic.

   
29.06.2010 - Záhady současnosti - autor: Michaela Kudláčková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [31] terezalah [*]

  Dänikenova teorie - navštívili nás někdy v minulosti mimozemské civilizace ... já myslím, že ano

  superkarma: 0 02.07.2013, 12:45:26

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [30] jithule [*]

  pěkné čtení - zajímavé

  superkarma: 0 26.12.2012, 12:07:23
 2. [29] rendac [*]

  je pořád co objevovat zkoumat Sml24

  superkarma: 0 24.11.2012, 15:08:11
 3. avatar
  [28] Eva_CZ [*]

  OlgaMarie — #27 ono stacilo majitele soukr. pozemku pozadat - jestli tam teda vubec byl. Jsi fakt sikovna, chytra a sectela. Sml67Sml22Sml16

  Ja jsem vloni zajela na indianske uzemi. Asi jsem mela velkou kliku, ze me majitel rovnou neodpraskl, ale strach z nej teda sel a ti jeho psi se na me taky netvarili moc privetive. Jenze jsem zabloudila a vubec jsem nemela sajn, jak se odtamtud dostanu. Syn byl i s mou ,,mapickou" v Orlandu.Sml31Sml31Sml31Sml31Sml31

  superkarma: 0 30.06.2010, 01:20:21
 4. avatar
  [27] OlgaMarie [*]

  Eva_Fl — #26 Evi, ve Státech jsem si fotila Madisonské mosty a slzela vzpomínkou na film...Škoda, škoda, že některé byly na soukromém pozemku a tam jsem si netroufla.

  Jak jsme doma přestavovali, nemohu leccos nalézt, hlavně v knihách nebo si nemohu vzpomenout, kde a od koho co bylo napsáno a to pak hledám, hledám, hledám. Kvůli sobě.  

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #28
  superkarma: 0 29.06.2010, 20:02:22
 5. avatar
  [26] Eva_CZ [*]

  Michaela Kudláčková — #25 vyridim! A dekuju!

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #27
  superkarma: 0 29.06.2010, 16:59:25
 6. avatar
  [25] Michaela Kudláčková [*]

  Eva_Fl — #23 ...moc Adama pozdravuj...a hlavně mu nebraň, neb nikdá nevíš, na co přijdeSml58Sml58

  Zítra bude potopaSml24

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #26
  superkarma: 0 29.06.2010, 16:57:26
 7. avatar
  [24] peetrax [*]

  Michaela Kudláčková — #4 a já taky děkuju za článek (nejen za tento). Sml67

  superkarma: 0 29.06.2010, 15:48:29
 8. avatar
  [23] Eva_CZ [*]

  OlgaMarie — #22 Olgo, ja pred tvymi znalostmi smekam. Boris mi teorii o dusevne zakrnelych zenach v domacnosti.

  Miso, ja to vsechno ctu a ani nedutam, jelikoz stejne otazky jsou u nas na pretresu dnes a denne, Adam se o tohle vsechno strasne zajima. Takze me uz roky krmi a vykrmuje. Sml30Sml30Sml30Sml30

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #25
  superkarma: 0 29.06.2010, 15:17:26
 9. avatar
  [22] OlgaMarie [*]

  Anai — #21 Sml52Mám docela slušnou knihovnu o všem možném a jsem vděčná, že na mnoho míst (i záhadných) jsem se mohla podívat. Mým největším zájmem jsou menhiry, dolmeny a megalitické stavby, kde vidím počátek kulturní historie lidstva já.

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #23
  superkarma: 0 29.06.2010, 12:58:33
 10. [21] Anai [*]

  OlgaMarie — #20 Ty jsi kunshistorička?

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #22
  superkarma: 0 29.06.2010, 12:12:46
 11. avatar
  [20] OlgaMarie [*]

  Michaela Kudláčková — #17 Nehledám, protože si v poledne vzpomenu, které dítě mi ji někam zašatročilo. Jen mě tak ráno napadlo, že pátrat po dávných zádadách je možná rozumnější začínat v současnosti nebo v nedávné minulosti a jakoby odlupovat vrstvy historie než začínat kdesi dávno a spekulacemi se podkopávat. Mě by spíš zajímalo, jaké bohatství přivezli vlastně templáři, když právě před koncem  1. křížové výpravy je založen klášter v Citeaux (útočiště pro ty, kteří se tam svezli s křižáky hledat Šalamounovu knihovnu?) a cisterciáni dali pak tehdejšímu známému světu tolik novinek ze stavitelství, zemědělství a z mnoha dalších oborů. Ono to bohatsví a templářský poklad  bude v něčem jiném než ve zlatě apod.

  Jinak v souvislosti s tvými články jsem se vrátila i k publikovaným vletům do minulých životů, např. současníka Ježíše Krista, stavitele pyramid, či Atlanťana. Mohla by to být i snůška fantasmagorických blábolů, kdyby to nevyprávěli lidé nepříliš sečtělí, u kterých nelze předpokládat takovou fantazii k vystřižení překvapujícího příběhu. Pokud by si ony nesčetné příběhy vymysleli samotní autoři knih, pak byl Jules Verne naprostý břídil.

  1. na komentář reaguje Anai — #21
  superkarma: 0 29.06.2010, 10:04:35
 12. avatar
  [19] koryna [*]

  Michaela Kudláčková — #12 Tak to je dobrý Míšo, manžel je šikovný ale uvidíme ,kam mě pošle,Sml54tak kdyby jsi našla ty rozměry,tak by to bylo super,díky Sml22

  superkarma: 0 29.06.2010, 09:09:59
 13. avatar
  [18] Michaela Kudláčková [*]

  Petrushe — #15 ..přesně, jak říkáš...neznáme pořádně svou vlastní planetu, ale už koukáme k sousedůmSml67

  superkarma: 0 29.06.2010, 09:02:44
 14. avatar
  [17] Michaela Kudláčková [*]

  OlgaMarie — #13 ..To je moc zajímavé - no a jak si to sdělovali vzájemně?

  Našla jsi knihu?

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #20
  superkarma: 0 29.06.2010, 09:01:56
 15. avatar
  [16] Michaela Kudláčková [*]

  jazuzinka — #14 Sml52...možná se chuděra malej (nebo velkej), zhroutí ze mě, až na něj vybalím všechny otázky, které si pečlivě připravím... zavaří se mu CNS a měkká tkáň ztvrdne..Sml58

  superkarma: 0 29.06.2010, 09:00:46
 16. avatar
  [15] Petrushe [*]

  Super článek, Míšo

  ...no jo, člověk by chtěl znát celý vesmír, ale kolikrát neznáme ani sami sebe...

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #18
  superkarma: 0 29.06.2010, 08:55:20
 17. avatar
  [14] jazuzinka [*]

  Michaela Kudláčková — #11 Sml30Sml30Sml30neboj, já se nezhroutím. spíš se boj, aby se nezhroutil odpovídající, až by si mě všimnul. to by mu mohl spadnout systém Sml52

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #16
  superkarma: 0 29.06.2010, 08:55:09
 18. avatar
  [13] OlgaMarie [*]

  Michaela Kudláčková — #6 Souvisí to s templáři a jejich návratem z Jeruzaléma do kláštera v Cluny. Údajná moudrost Šalamouna pocházela z egyptských knihoven a pokud vyslaní temláři Šalamounovu knihovnu našli...Sml80

  Autor spelulativní literatury Louis Charpentier v knize Záhada katedrály v Chartresu dává do souvislostí mnoho zajímavostí. Faktem ovšem zůstává, že použitím lomeného oblouku a žebrové klenby se množství zednické a kamenické práce  podstatně zmenšilo! Jsme v 1. pol. 12. století! Proč by tedy civilizace z doby pyramid nemohla mít takového koumáka, který by přišel na fígl, jak postavit pyramidu způsobem, o kterém se nám ani v nejodvážnějších fantaziích nezdá?

  Ale teď jsem před záhadou přímo exelentní. Kde mám knihu Největší katedrály světa?

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #17
  superkarma: 0 29.06.2010, 08:54:59
 19. avatar
  [12] Michaela Kudláčková [*]

  koryna — #10 ...jestli máš šikovného manžela, ať Ti ji raději vyrobí. Musí mít přesné rozměry - někde je mám napsané pro velikost asi tak kolem metru.Sml58

  1. na komentář reaguje koryna — #19
  superkarma: 0 29.06.2010, 08:53:27
 20. avatar
  [11] Michaela Kudláčková [*]

  jazuzinka — #9 ...oka...balim...a hele, ne, že se mi tam zhroutíš, až se shůry ozve odpověď - nerada bych tam stála jako ...úd..a pak měla problém, že nemám svědkaSml30

  1. na komentář reaguje jazuzinka — #14
  superkarma: 0 29.06.2010, 08:52:06
 21. avatar
  [10] koryna [*]

  Jéééé jdu jsi koupit nějakou pyramidku aspon malou Sml16

  No ono to fakt bude ,že někdo tam nahoře nebo někde jinde bude ,ale kdo a kde?

  Skvělý článek Míšo Sml67Sml59

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #12
  superkarma: 0 29.06.2010, 08:49:32
 22. avatar
  [9] jazuzinka [*]

  Michaela Kudláčková — #8 fajn, zabal kufr, jedeme k nejbližší pyramidě a začneme vysílat tvůj vzkaz. Sml30 třeba nás za naši drzost neklepnou..... jo, to by byl dobrý vzkaz do láhve: "Halo, nemohli byste nám prosíme vysvětlit, jak fungovaly ty pyramidy a

  jak můžou prospět i nám?? Dík. lidi."  jenom nevím, kdo by tu flašku vytáhnul a odpověděl Sml30

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #11
  superkarma: -2 29.06.2010, 08:36:54
 23. avatar
  [8] Michaela Kudláčková [*]

  jazuzinka — #7 ...Sml30...a Bůh ví, čím by nás klepliSml58... zkusila bych to po dobrém....

  "Halo, nemohli byste nám prosíme vysvětlit, jak fungovaly ty pyramidy a jak můžou prospět i nám?? Dík. lidi."Sml57

  1. na komentář reaguje jazuzinka — #9
  superkarma: 0 29.06.2010, 08:31:13
 24. avatar
  [7] jazuzinka [*]

  tak jednu rozboříme, narušíme vysílání a jejich autoři nás přijdou klepnout přes prsty. no a kontakt s ufouny máme!! jenže asi ne příliš přátelský, když jim ničíme věci.

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #8
  superkarma: 0 29.06.2010, 08:25:35
 25. avatar
  [6] Michaela Kudláčková [*]

  OlgaMarie — #3 ..jdu na to...co nejdřív a zdokumentuji to.Sml59

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #13
  superkarma: -1 29.06.2010, 08:23:05
 26. avatar
  [5] Michaela Kudláčková [*]

  Andrea2509 — #2 Hned po dovolené dám zase kouzla. :-)

  superkarma: 0 29.06.2010, 08:22:24
 27. avatar
  [4] Michaela Kudláčková [*]

  maje — #1 Moc děkuji. (rozhodně má - je to moje jediná zpětná vazba, ze které můžu mít pocit, že to co dělám a co mě baví třeba někdy baví i vásSml16)...

  Já viděla pokus jablkem : jedna půlka byl pod malou pyramidou a druhá normálně - týden. Bylo to z jednoho jablka. Ten rozdíl byl tak patrný, že byl bez debat.

  Krásný den.

  1. na komentář reaguje peetrax — #24
  superkarma: 0 29.06.2010, 08:21:55
 28. avatar
  [3] OlgaMarie [*]

  Až se rozklíčuje záhada z doby nedávné, a to boom staveb gotických katedrál, které v Evropě byly postaveny takřka v rozmezí pár desítek let s dokonalou statikou, akustikou, s přesností hodnou nejdokonalejšího počítače, na místech posvátných už z doby předkeltské, bude rozklíčován i důvod a účel pyramid. Hlavně mi to nezdůvodňujte nějakým "blíž k bohu blíž", tak se sháněly pouze finanční prostředky. Každá katedrála má svůj bod pro obnovu energetických sil v člověku. Dokazovat vám to nebudu, musíte si zkusit se na něj postavit. Chce to štěstí, aby katedrála nebyla plná turistů nebo místo s oním bodem nebylo právě zalígrované správou katedrály s nějakého jejich důvodu.

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #6
  superkarma: 0 29.06.2010, 08:16:49
 29. [2] Andrea2509 [*]

  Míšo,opravdu moc hezký a velice zajímavý článek.Sml59

  a nechceš sem přidat zase nějaký článek s nějakým kouzlem?

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #5
  superkarma: 0 29.06.2010, 07:34:45
 30. avatar
  [1] maje [*]

  míšo, má cenu tě za každý tvůj článek pořád chválit? Sml58 nicméně opět úžasný a zajímavý článek. a je pravda, že jsem jednou viděla pokus, kdy dali žiletku vždy po každém použití do malé pyramidy a druhou po použití opláchli a nechali venku. ta v té pyramidě byla ostrá skoro 3/4 roku. takže něco na tom asi budeSml22

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #4
  superkarma: 0 29.06.2010, 07:29:14

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme