Spoustu žen přitahují muži, kteří dokážou vložit do počínajícího vztahu nádech tajemnosti. Často se jedná o intrikány a manipulátory, jejichž cílem je ženu ovládnout. Někdy se takový hráč chytí do nečekaně obyčejné sítě.

Podruhé rozvedená čtyřicátnice Renata zkoušela štěstí na internetových seznamkách. V práci a mezi přáteli se nedařilo a kamarádek moc neměla, neboť dvě nejvěrnější jí postupně odlákaly oba manžely.

Nakonec její postel připomínala hokejovou střídačku, často totiž spávala s několika muži najednou – co kdyby se z některého přece jen vyklubal pan Pravý, kterého stále hledala?

S pohledným a zábavným Rudolfem si měla co povídat hned od začátku. A navíc byl zcela jiný, než všichni ostatní. Vůbec se jí nesnažil nejpozději na druhé schůzce dostat do postele. Právě naopak – jakoby jí stále unikal! Scházeli se obvykle jen pozdě večer, v jeho autě. Když ji pozval na večeři, zásadně mimo město. Přes den neměl čas.

Čím se vlastně doopravdy konkrétně živil, nikdy nevypátrala. Neustále naznačoval, že o své práci mluvit nesmí, takže si romanticky vybájila, že její milý má tajné poslání á la James Bond. K sobě domů ji nikdy nepozval, ačkoliv ona jej představila rodině a všem známým. Vycítila, že se jim nezdá, ale věděli, že je zamilovaná a do vztahu si mluvit nedá.

Když jí po třech měsících téměř nevinných schůzek věnoval celý víkend (první a poslední), konečně předvedl své „umění milovat“, které patřilo k těm nejzdařilejším, co kdy zažila. Potom ji navštěvoval doma, kde přespával vždy jen dva dny v týdnu. Nebyl nakonec ženatý…? Vycítil pochybnosti a seznámil ji se svou dospělou dcerou, která Renatě potvrdila, že s matkou opravdu už deset let nežije.

Po téměř roku randění nastal Štědrý večer. Rudolf Renatě vysvětlil, že je příliš brzy představovat ji svým rodičům, s nimiž je bude trávit, a ochotně ji odvezl k sestře, aby ji tam před půlnocí opět vyzvedl.

PÁR

Renata automaticky předpokládala, že spolu oslaví Silvestra. Proto se uprostřed svátků v šoku marně snažila vstřebat jeho vysvětlení, že poslední den v roce je nucen strávit v plesovém sále, kam je (zřejmě z titulu své významné funkce) pozván.

Poprvé Renata spustila křik. Rudolf se ovšem vytasil s argumentem, že je vážně nemocný a potřebuje v této VIP společnosti přesvědčit jakousi známou, aby se přimluvila u lékařské kapacity, která jako jediná je schopna mu pomoci. A že Renatě přece především záleží na jeho zdraví, takže jistě pochopí. Vzít ji s sebou nemůže, protože známá si na něj už dlouho myslí a všechno by se pokazilo.

Poslední den v roce opět ochotně Renatu odvezl k přátelům, s nimiž se narychlo domluvila, aby si nemusela o půlnoci připíjet sama se sebou a s nimiž sledovala silvestrovský program v televizi. Ve dvě ráno ji Rudolf odvezl domů.

Když si spolu připíjeli k ránu na nový rok, Rudolf začal rozverně vyprávět anekdotu... a Renata strnula: Tuhle komickou situaci přece viděla před půlnocí v televizi! Zaručeně premiéra – zlatý hřeb programu!

Došlo jí, že Rudolf netrávil oslavu ve velké společnosti ve známém sále, jak jí sdělil, ale někde v domácnosti u televize... A začaly jí brzy docházet i ostatní souvislosti. Třeba jeho záhadné zmizení v červenci, kdy prý byl poslán na tajnou misi a nesměl telefonovat. Navíc v práci úplnou náhodou zjistila, že paralelně s ní chodil i s nejlepší přítelkyní její kolegyně a kdo ví, s kým ještě… proto měl tak málo volného času.

Rudolf viděl, že všechno prasklo a tak se přiznal, že potřebuje chodit s více ženami, aby měl jistotu, že nikdy nezůstane sám. A že na dovolené jezdí jen se solventními ženami a k těm, bohužel, Renata nepatřila.

Jenže harémový život Renata opravdu vést nehodlala a tak hledá znovu a znovu... Třeba pro ni bude nový rok ten šťastný!

Foto: Shutterstock

Čtěte také:

Reklama