kolekcePo generace si věšíme čokoládové figurky na stromeček a mnozí z nás si Vánoce bez této tradice neumějí představit.

A kdo nyní dává přednost stromečku bez čokolády, určitě na chvíle magického zdobení s láskou vzpomíná.

Ta vůně čerstvého smrčku či borovice, skleněné ozdobičky a mezi nimi spousta čokoládových bonbonů a figurek. Ale kam se během Vánoc ztrácejí?

Visí na vašem stromečku čokoláda?
Martina Boulová, vedoucí technolog společnosti CHOCOLAND a.s., která u nás čokoládové figurky vyrábí, s úsměvem odpovídá: „ U nás doma mají čokoládové figurky na stromečku svoje čestné místo. A to nejen proto, že s čokoládou pracuji. Je to prostě tradice a ty se mají dodržovat. A jsem moc ráda, že je tento zvyk v Čechách stále oblíben. Každoročně z naší kolínské továrny odchází 5 milionů dutých figurek, což už o něčem vypovídá. Snažíme se kolekce zachovávat tradiční. Stále v nich zákazníci najdou kouličky, šišky, zvonečky, andílky, Mikulášky apod.

mikulas

A je to opravdová čokoláda?
V Evropské unii hořká čokoláda musí obsahovat alespoň 35 % kakaové sušiny (z toho 18% kakaového másla), mléčná čokoláda alespoň 25 % kakaové sušiny a více než 14% mléčné sušiny. Pod oválnou značkou  CHOCOLAND  k nám putuje opravdová čokoláda a ne poleva, která vykazuje jiné složení. Martina Boulová k tomu dodává: „Aby se k vám dostaly všechny figurky v pořádku, probíhá každý den senzorické hodnocení. To se sejde speciální komise, která se dívá, rozbaluje, počítá a samozřejmě ochutnává. Z továrny odchází vše naprosto v pořádku.“ 

figurky

A jak je to s tou záhadou? Asi to znáte také, během vánočních svátků se čokoládové ozdoby „vyfukují“ a nakonec visí na stromku jen háčky se šňůrkami. A není divu, kouzlo Vánoc je o překvapení, rozbalování, a to vše nám čokoládové kolekce nabízejí. Takže žádná záhada, ale příjemné mlsání. Užijte si ho i vy. Přejeme vám voňavé čokoládové Vánoce.

Reklama