Novinky

Žádný virtuální svět nenahradí skutečný život

Pár zajímavých a důležitých otázek si v souvislosti se sociálními sítěmi klade čtenářka Renicek. A protože si na ně odpovídá NE, má raději skutečný život než sociální sítě.

Milá Renicek, moc Vám děkuju, že jste napsala. Žádná virtuální síť nenahradí skutečný život... Taky si radši zajdu na kafe s kámoškou, než abych jí psala na facebooku. Přeju krásný den.


Moudré rčení praví, že všeho moc škodí. A já s tím souhlasím. Vždycky jsem se snažila jít s dobou, nezaostávat za technickými vymoženostmi a celkem se mi to daří, aspoň si to myslím. Využívám všechny ty e-služby a často si pochvaluji, jak moc mi dokáží ušetřit čas. Co je ale velký až nezdravě velký žrout času jsou sociální sítě. Ze zkušenosti v rodině i známých kolem sebe vidím, jak moc je to nezdravé a jednoduše řečeno podivné. Já mám v životě jen dvě skutečné přítelkyně, ale vím, že na profilu na facebooku stačí pár dní na to, abyste jich měli klidně stovky. Ale je to k něčemu? Můžete se u nich vyplakat, když je vám zle? Donesou vám domácí sekanou pro rodinu k večeři, když marodíte a musíte ležet? Zajdete s nimi na bowling nebo na punč? Určitě ne. I když vás svým způsobem pustí do svého života, protože na jejich zdi vidíte obrázky toho, co měli zrovna k večeři. To v tom lepším případě, protože často můžete taky vidět jejich spodní prádlo a občas i něco navíc. Ráda zaplatím složenku pomocí e-bankingu, ale ráda prožiju víkend venku v lese nebo s kamarádkou v lázních. Žádný virtuální svět nenahradí skutečný život.. Chutě, vůně, pocity... Můj nejmenovaný příbuzný má v sedmnácti letech 15 kilo nadváhy, nezdravě bledou pleť, mizernou slovní zásobu a děsivě monotónní život, protože ho tráví v zatemněném pokoji v sedě před monitorem. Nic proti ničemu a nikomu, každý má život více méně ve svých rukou a já se nehodlám připravit o žádnou z těch příjemností, které ten skutečný život nabízí.

Renicek

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Téma dnešního dne: Co vy a sociální sítě?

 • Používáte sociální sítě (např. facebook, twitter, viber...)?
 • Proč ano a proč ne?
 • Jaké používáte nejvíc?
 • Kolik času na nich trávíte?
 • Co byste na sociální sítě nikdy nenapsala?
 • Máte nějaké zajímavé historky?

Napište mi, budu se těšit. Tentokrát na jednu z vás čeká zimní balíček od Oriflame: řasenka Wonder lash (černá), Intenzivní balzám After Sun a Zázračný kelímek. A k tomu pěkná modrá taštička.

Své příspěvky posílejte na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, heslo je SÍTĚ. Předem děkuju!

avon

   
16.01.2014 - Čtenářské příspěvky - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. [5] Garwa [*]

  Virtuální svět by měl být hlavně pro zábavu, obzvláště virtuální realita. Já jsem si pořídila VR brýle, abych se bavila a ne abych je měla jako náhradu běžných zážitků.

  superkarma: 0 12.08.2016, 23:05:49
 2. avatar
  [4] luneta [*]

  overlooks — #2 tak to nesouhlasím mám kamaráda virtuálního,nikdy jsme se neviděli,můžu mu cokoliv říct,ale hlavně mi nežere můj čas,který radši strávím s rodinou

  superkarma: 0 16.01.2014, 15:46:00
 3. avatar
  [3] PBD [*]

  jj,všeho s mírou:)

  superkarma: 0 16.01.2014, 12:52:41
 4. [2] overlooks [*]

  je to tak... kamarádi se poznají a hledají jinak, než přes monitor

  1. na komentář reaguje luneta — #4
  superkarma: 0 16.01.2014, 12:45:07
 5. [1] lissey [*]

  moje řeč...

  superkarma: 0 16.01.2014, 12:44:17

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme