Už to tak bývá, že se my ženy vidíme většinou tlustší a ošklivější, než ve skutečnosti jsme. Kdo za to může? Uměle vytvořený model dnešního ideálu krásy? Všudypřítomná reklama s vysoustruženými těly modelek?
Kdybychom to tak mohly na někoho svalit... ale můžeme si za to většinou samy, protože té reklamě slepě podléháme. Bohužel, v mnohém nám do hlubin nespokojenosti pomohli vlastní rodiče, spolužáci „kamarádi“.

Mně osobně se do mozku vpálil cejch v podobě tatínkovy nevinně pronesené poznámky: „Ty máš teda pěkně klikatý nohy,“ a nadosmrti vyrobený mindrák byl na světě.
Dříve jsem si to ani neuvědomovala, protože v tom věku měly všechny holky nohy jak dráty do betonu, ale ona věta, která jistě nebyla míněna nějak zle, mě na můj problém upozornila. Holky z toho časem vyrostly, já ne.

Dalším mým velkým problémem byly vždycky pihy, ale těch jsem už toho tady napsala dost, tak je tentokrát vynechám. Svou vadu jsem časem vzala na milost a dokonce povýšila na přednost. A v tom to je.

Vy sama se musíte se svými vadami na kráse smířit a v nejlepším případě z nich těžit, nebo na ně své okolí zbytečně neupozorňovat.
Máte velký nos, tak se podívejte na Terezu Maxovou! Její nádherný antický profil jí dal punc jedinečnosti a pomohl v kariéře, protože ji odlišoval od ostatních uměle dokonalých krasavic, po kterých dnes pomalu ani pes neštěkne.

Ale abychom se nepohybovaly jenom mezi celebritami.

Jeden britský ženský časopis provedl mezi svými čtenářkami průzkum, v němž jim ukázal čtyři typy ženských postav. Jedna byla vyloženě chlapecká, druhá velmi štíhlá, třetí s oblými křivkami a čtvrtá baculatá. Zeptal se jich, která jim připadá nejpřitažlivější. Hádejte, které vybraly? Samozřejmě, že ty dvě nejštíhlejší.
Když se na totéž otázali mužů, výsledek byl úplně opačný. Mužům se víc líbí ženy plnoštíhlé, a i jako předmět jejich sexuální touhy jednoznačně vede žena oblých tvarů. Pokud se ptáte, proč se tedy muži na veřejnosti radši ukazují s těmi hubenými, je na to poměrně snadná odpověď. I oni slepě podléhají tlaku reklamy a prastarý pud zachování rodu potlačují, protože se snaží respektovat aktuální společenský model.

Tak jaký z toho udělat závěr?

Není lepší být sexuálním idolem než obyčejným předmětem momentální módní selekce? Co když právě námi opovrhovaná vada na kráse je pro někoho hodna obdivu? Stačí si své nedokonalosti jinak pojmenovat.
Ne raťafák, ale impozantní profil!“ Kdyby takových plakátů po světě běhalo víc. Patrně tušíte, o čem mluvím.

Chovejte se ke svému tělu s respektem, který si zaslouží, a naučte se ho mít rády takové, jaké je. A věřte, že spokojenost sama se sebou z vás bude zářit mnohem víc než prvoplánová krása.

Co si o tom myslíte vy, milé ženy-in?

Chcete také to, co nemáte?
Co se vám na sobě nelíbí?
Co byste na sobě chtěla změnit?
Byla byste ochotna podstoupit plastickou operaci?
Smířila jste se časem se svými nedostatky?
Kdo vám „zadělal“ na mindrák?

Svěřte se, podělte se o své strasti s chybičkami na kráse.
Reklama