V zásadě už nejsem nadšený experimentátor, který by nějakým razantním způsobem měnil délku a barvu svých vlasů, ale nebylo tomu tak vždycky. V období puberty jsem zkusila mahagonovou barvu, v jednadvaceti jsem nechala svůj osud v rukou svého otce.

haur

Tehdy frčel mahagon

Na základce tehdy frčel mahagon. Ale jak jsem se přesvědčila, není vhodný pro každou barvu vlasů. To jsem tenkrát ale příliš neřešila a těšila se na „novou hlavu“, díky které budu z ničeho nic vypadat úžasně! Jak jinak!

No, výsledek byl trošku jiný. Po smytí šamponu, který měl vydržet údajně jen pár umytí, jsem nevěřícně zírala do zrcadla. Přestože jsem měla vlasy ještě mokré, už teď jsem viděla jen červenou, červenou a místy tmavě červenou. S mahagonovou barvou to nemělo opravdu nic společného.

Nikdo z rodičů o mém činu samozřejmě nevěděl. Svěřila jsem se mámě, která z toho nedělala žádnou kovbojku, jen mě upozornila, že tátova reakce bude asi jiná. Naštěstí to vzal tehdy úplně v pohodě. U oběda jsem tehdy seděla s ručníkem na hlavě, což se tátovi kupodivu nezdálo podezřelé. Pak následoval maraton mytí, který trval asi týden. Představa, že bych s takovou hlavou šla do školy, mě naráz učinila marodem, včetně toho, že jsem měla dva dny teplotu.

Na fotce z šesté třídy jsou známky mého pokusu dosud patrné.

Barev jsem se tedy na nějakou dobu vzdala. Ne tak ale experimentů se střihy.

Tenisákem za pár minut

Jednoho krásného lednového večera jsem se s mamčou vrátila z místní hospůdky a rozhodla se, že ty dlouhé vlasy už nesnesu, že chci okamžitě ostříhat. Nevěřili byste, s jakou rychlostí jsem měla přistavenou židli. Tátovi a bráchovi se můj nápad moc líbil. Během minutky jsem seděla v křesle a u hlavy mi vrčel holicí strojek.

Byl ze mě tenisák! Docela se mi nový účes líbil, zvláště když jsem poznala jeho praktičnost. Dodnes závidím těm, kteří se ráno probudí a bez nutných vlasových procedur mohou vyrazit mezi lidi.

Je pravda, že jsem v těch netřeskutějších mrazech procházela v metru často podrobnou analýzou mé osoby. První pohled byl na hlavu, pak na oblečení, které bylo tehdy pro „čumily“ přijatelné, takže po chvíli se jejich pozornost přesunula na jiný objekt.

Chuť experimentovat mě už naštěstí přešla. Ale přiznám se, když vidím u své známé kadeřnice vzorník s těmi úžasnými barvičkami, mám choutky něco vyzkoušet!


Co jste kdy měly na své hlavě vy?

Takové je dnešní téma! Pište mi, jakými experimenty jste si prošly.

  • Jak jste na tom s experimenty?
  • Jste konzervativní, nebo se rády vrháte do razantních změn?
  • Co jste kdy zkusily? Červenou, modrou, růžovou, oranžovou, zelenou?
  • Byla to neobvyklá barva, neobvyklý střih?
  • Co byste se svými vlasy nikdy neudělaly?
  • Jaký byl výsledek vašich pokusů?
  • Jak jste se z experimentů poučily?
  • Pošlete mi fotografie!

Pište mi na redakce@zena-in.cz

heslo: vlasy

Těším se na vaše příběhy! Vaše příspěvky budu během dne zveřejňovat na stránkách, autorka jednoho z nich bude odměněna!

Můžete získat třpytivé 400ml hydratační tělové mléko s vitaminem E a třpytivý lesk na rty od Avonu.

Avon tělové mléko a lesk

 

 

Reklama