Možná to zní trochu zvláštně, ale určitě v tom není ani špetka zlomyslnosti. Přečtěte si poutavý příběh čtenářky s nickem Renicek, kterak její manžel včelu z kalhot setřásal a babička se divila.

Žihadlo jsem i já samozřejmě dostala mnohokrát. Patří to tak nějak k létu a pro teplíčko a dlouhé vlahé večery jsem ochotná něco obětovat. Žádné moje žihadlo ale nebylo tak efektní, jako když ho dostal manžel.

Je to už několik let. Jeli jsme navštívit příbuzné na Moravu a vezli s sebou naší starou babičku. Vlastně už prababičku pocházející z maličké vesničky o třiceti číslech. Prababičku, pro kterou cesta autem do města dvakrát, třikrát do roka představovala obrovský adrenalinový zážitek. Na několika hodinovou cestu se chystala 14 dní, zejména psychicky. Bála se, jestli auto vydrží, jestli nenabouráme, jestli manžel, její vnuk, neusne za volantem, jestli nepomřeme hlady a žízní... každý, kdo vlastní takovouto babičku ví, o čem mluvím.

Ale zdárně jsme se vypravili a vyjeli. Babička seděla vpředu, řádně připoutaná.. cestu si celkem užívala a těšila se na příbuzenstvo. Bylo teplo a manžel měl u sebe pootevřené okénko. Jeli jsme po pěkné rychlostní silnici celkem svižně, provoz byla tak akorát... Najednou manžel začal brzdit. Zodpovědnost ho přinutila použít blinkr i zrcátka, aby se přesvědčil, že může bezpečně zastavit.

Neuvěřitelně rychle se odpoutal, vyběhl na louku, která přiléhala k silnici a začal zuřivě poskakovat a oplácávat se. Divoké taneční číslo pokračovalo striptýzem. Manžel v rekordní rychlosti svlékl kraťasy a na další už naštěstí nedošlo. Mě začalo pomalu docházet,k o co se tady jedná, když jsem viděla partnerův úlevný výraz začala, jsem se usmívat, ale ne tak naše babička.

Ta celou scénu pozorovala v nábožném vytržení a chvíli trvalo, než jsme jí vysvětlili, že otevřeným okénkem vlétla za jízdy do auta včela, trefila se šikovně přímo do nohavice pana řidiče a dala mu žihadlo na poměrně choulostivé místo. I když to na štěstí nebyl úplně „ přímý zásah“.

Babička si myslela, že je to prostě nějaký tradiční řidičský rituál, náboženský úkon vzývající božstvo za zdárnou cestu. Domnívala se snad chvilku, že takto začínáme každou delší cestu a byla by se možná i přidala. Manželovi noha trochu otekla, ale nijak tragicky a cesta dopadla dobře. Jen jsme koupili auto s klimatizací a stažené okénko za jízdy? Už nikdy. Já občas ano, ale manžel ani za nic.

Renicek

Dokážu si to živě představit. Kdyby manžel ještě chvilku tancoval, babička by možná vyskočila z auta a vy byste se nestačila divit.

Prosím všechny čtenářky, aby už neposílaly své příspěvky na dnešní téma. Máme jich v redakční pošte ještě hodně a nestačili bychom je vydat. Děkujeme za pochopení.

Pokud máte chuť psát a vyjádřit se k nějakému tématu, zkuste popřemýšlet o tom zítřejším.

Novinka a zároveň upoutávka na zítřejší téma vyšla ve 13hodin

Reklama