Ahojky,

mně se nikdy nelíbilo, jak si rodiče dělili peníze. Taťka dal mamce příděl, sám si nechal něco pro sebe. Když to mamce nevyšlo, tak měla smůlu a... nadělala si dluhy. Mám dvě mladší ségry, takže peněz jsme nikdy nějak závratně moc neměli.

O kapesném jsme si mohly nechat jen zdát. Bylo děsný se vždycky doprošovat, když jsme si chtěly něco koupit nebo jsme potřebovaly peníze na učebnice nebo akce do školy. Takže jsem si řekla, že až já budu mít svou rodinu, udělám to jinak. A zatím se mi to daří. Peníze máme společné, žádné příděly. Když se potřebuje něco koupit, jde se na to konto, kde právě jsou. (psy)

Žádné moje-tvoje, prostě naše.

Také jsem synovi založila dětské konto. Je mu sice teprve 14 měsíců, ale nechávám mu tam posílat dětské přídavky a až bude dost velký, dostane kartu, aby měl k penězům přístup. Samozřejmě bude měsíčně moci čerpat omezené množství peněz. Doufám, že se tímto způsobem naučí vážit si penězt a nebude to takové to dítě, které si dupne a má vše, co si usmyslí. Je fakt, že tohle dělení asi nemůže fungovat v každé rodině. Ale já jsem ráda, že u nás to jde.

Jeden čas jsem prodávala v trafice a přišla paní, něco nakoupila a chtěla platit. Kouká do peněženky a pak povídá: "Já tu mám málo peněz." Pak koukla do vedlejší přihrádky SVÉ peněženky, vytáhla požadovaný obnos a povídá: "Půjčím si od manžela, ale pak mu to budu muset vrátit!" - no není to trochu padlé na hlavu?!

Sepy


Jo, každý svého štěstí strůjcem. Dnes to na magazínu Žena-in platí dvojnásob... že?

Dnes si povídáme o vašich domácích pravomocích. Jak je máte doma rozdělené, kdo co může a nemůže. Co je u vás výhradně ženská práce a co výhradně mužská. Uvidíte, jak se budeme v názorech na rozdělení domácích prací a pravomocí lišit.

A odměna? Balzám na vlasy Asia Beauty od firmy Schwarzkopf. Možná právě váš příspěvek oceníme.
Soutěžte s námi! Pravidle najdete zde. Soutěž končí v 16:00. Právě v této novince je poslední slovo do citátu. Pak už jen kliknout na soutěžní stránku, vyplnit a držet si palce!!!


Jak je to u vás? Jak jste si rozdělili/nerozdělili domácí práce?

Co jsou mužské a co ženské práce?

Jaké jsou vaše pravomoci, když se zavřou dveře domova? Kdo rozhoduje o penězích, o výletě, kdo o jídle? Kdo má moc nad žaludky, kdo nad kulturou bydlení? Omezuje vás to, nebo to naprosto vyhovuje vašemu naturelu?

Kde je doma vaše pole a kde jeho?

A co přístup k dětem?
Kdo je doma ten zlý, co trestá, a ten, ke komu se chodí na mazlení a usmiřování? Za kým dítě jde, když něco moc chce?
Jak to měli vaši rodiče, prarodiče a praprarodiče? Máte jejich fotku?
Jak to chcete mít vy? Musely jste si některé pravomoci „vydupat“?
Kdy jste se kvůli pravomocím pohádali a proč?
Jak by to mělo být? 

redakce@zena-in.cz

Reklama