Před sto lety se zastavil čas čtenářce, která se skrývá pod iniciálou L. Žije stejně, jako žila teta jejího manžela i jeho dědeček – hospodaří v nízké chaloupce...

Dovedete si představit, že doma nemáte splachovací toaletu? To je každodenní realita čtenářky L.


Milá redakce, milí přispěvatelé,

zase jsem v těch dávno minulých vzpomínkách. To se tenkrát psal snad rok 1983, v době, kdy tetě mého manžela bylo již téměř 89 let. Ta tenkrát prohlásila, že prodáme chalupu. Nevím zda to měla v plánu, nicméně předpokládala, že my, tzv. lufťáci, ji prodáme. Nestalo se nic, jezdíme sem stále. 

Chaloupka nízká, hrom do ní tříská... Oni tu žili od války, před válkou, dědeček mého manžela se v chalupě narodil v roce 1878. Nikdy žádné plány neměli. Dědeček mého manžela jezdil do Vídně., byl to švec, babička mého manžela se starala o své dvě děti. Hospodařili, ale asi plány neměli.

Žádné plány asi neměl nikdo, ani tyto dvě ženštiny. Samozřejmě, že zažily 30, 40 ,50, 60, 70. léta 20. století. Kdo si dělal plány, či snad iluze.

Tak já si žádné iluze nedělám. Nemám ani žádné plány. My tu jsme tak, jako před těmi sto lety. Kamna, kde se musí rožnout, aby tu bylo teplo, na WC - suché, kde vám cosi líbá zadní část zádele, praní, to se nepere. 

Ale vaří se a vařit zcela jistě bude. To není podle plánu.
L.

Pozn. Red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 21.8.2013: Společné plány

  • 77Jaké plány jste si s partnerem již splnili?
  • Které na splnění ještě čekají?
  • A jaké jste v průběhu času přehodnotili?
  • Na jakých snech jste se shodli a na kterých ne?

Na tyto otázky mi můžete odpovědět v příspěvku k tomuto tématu. Plány to mohou být různé, malé, větší, velké, osudové... Počínaje kopií morčátka, pejska, přes společnou dovolenou třeba někde v exotice, až k dětem, domu, společné firmě, životu v zahraničí, v přírodě – fantazii se prostě meze nekladou. Můžete mi i napsat, kdo z vás je akčnější při jejich plnění? Jeden z příspěvků, který dorazí do 15.00 hodin 21.8.2013 a bude dlouhý alespoň jako tento odstavec textu, odměním jako vždy pěkným dárkem. Tím je tentokrát: krásnou knihu 77 výletů po stopách Starých pověstí českých (Universum) - k pohodovému plánování výletů. Redakční e-mail, na který příspěvky posílejte, zní...

Reklama