Velice jasný názor na pečení cukroví má čtenářka Gerda. Proč péct fůry sladkostí, které stejně v lednu pomelete na strouhanku?

O zbytečném plýtvání napsala k dnešnímu tématu čtenářka Gerda...


Dobré odpoledne, pokorně doznávám, že i když od začátku tvrdím NEPEČU, nakonec přece jen něco bude. Ale až na poslední chvilku! Žádné hromadění krabic a fůr cukroví, které spolyká suroviny, čas i peníze a nakonec se někdy koncem ledna pomele na strouhankovém mlýnku do lité buchty. Pokud v lepším případě neskončí v mrazáku. Proto dělávám výhradně osvědčené druhy, po kterých se jen zapráší a mám vyzkoušeno, že po těchto návštěva sáhne jako prvních. Nevěříte? Možná jste ještě neochutnali PANRA ROHLÍČKY. Neptejte se, prosím, jak vznikl tento divný název - nevím. Ale je v naší rodině tradiční už po hodně generací. Tak jestli chcete, není to nic tajného a ráda se podělím.
Zpracujte 56 Dg hladké mouky, 28 Dg másla (jen máslo!), 20 Dg mletého cukru, 14 Dg mletých ořechů, 2 žloutky, kůru a šťávu z 1 citronu. Těsto rozdělit na poloviny a 1 půlku obarvit kakaem. Je dobré těsto připravit večer do chladničky a péct až druhý den, po odležení. Těsto rozkrájejte na stejné díly a z každého vyválejte hádka, toho pokrájejte na stejné dílečky, které jemně vtiskujete do formičky (rohlíček, případně ořech). Stačí jen 1 formička, protože se v ní nepeče! Aby se do ní těsto nepřilepovalo a dobře se vyklápělo, tak před každým vtisknutím kuličku těsta jemně namočte do mletého cukru a tou stranou pak vložte do formičky. Pak vyklepněte na prkýnku a dávejte v pravidelných odstupech na plech. Má být stejný počet světlých a tmavých tvarů. Pečte opatrně ve středně vyhřáté troubě, nenechte to moc ztmavnout. Z plechu odebírejte až za chvilku, pak to jde snadno. Po vychladnutí spojujte pikantní marmeládou vždy světlý a tmavý k sobě. Rožky rohlíčků namočte do čokoládové polevy, pokud děláte ořechy, tak namočte kulatý vršek.
Jinak mám spíš ráda těsto pod vodou kynuté, protože není sladké a nepřejí se.

Tak vidíte, že i já nějaký recept na cukroví mám;)
Gerda

Pozn. Red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 30. 11. 2012: Vánoční pečení

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. Později odpoledne se dozvíte, kterou čtenářku jsem odměnil slíbeným dárkem, totiž balíčkem Hera máslová příchuť a knížkou Atmosféra Vánoc (iKAR).

HERA

Nová Hera máslová příchuť si snadno najde místo ve vaší kuchyni. Nejen že se skvěle hodí na přípravu krémů a krémových dezertů, ale je vhodná také jako přísada do běžného pečení.

atmosfera vanoc

Reklama