Bulvár

Začněte se změnou přístupu mužů k ženám u sebe doma!


Dobrý den,

k tématu diskriminace žen na pracovišti mám jako máma 2 dětí dost zkušeností, ale nikterak nevybočují z toho, co zná z mého okolí asi většina zaměstnaných maminek.

Jsem středoškolačka pracující v kanceláři. Když jsem po druhé mateřské dovolené, s dlouhodobou praxí v oboru hledala práci, nejednou se mě ptali, kdo mi bude hlídat nemocné děti, v jedné střední škole, kde hledali ekonoma, mi ředitel řekl, že se dvěma dětmi kariéru neudělám. Bohužel se mi také stalo, že se mnou takto jednala i vedoucí žena - když jsem se zeptala na možnou úpravu pracovní doby - školku jsem měla do 16.00 hodin a práce v 16.00 končila - řekla mi, ať se rozhodnu, jestli je pro mě přednější práce nebo rodina.
Práci jsem nakonec našla - velmi dobrou. Po 3 měsících nástupu mi onemocněla dcera, mám s manželem dohodu, že první dny nemoci zajistím já, doléčení on. Když jsem přinesla do práce "paragraf" (žádost o podporu v péči o člena rodiny), vzkázal mi šéf, že na tomto pracovišti se na paragrafy nehraje, napříště ať si vezmu dovolenou.
Mohla bych pokračovat ještě dost dlouho. Můj muž často ironicky popichuje, že se mám přihlásti do feministického hnutí, když tvrdím, že pravidla pro muže a ženy nejsou nastavena stejně. Líbí se mi názor a plně se s ním ztotožňuji, že pokud se má ve společnosti s rozlišováním postavení obou pohlaví něco zásadního udělat, musíme každá začít u svých synů! Mám 15letého kluka a často s ním na toto téma mluvím, zapojuji ho do domácích prací - vždy s poznámkou, že já taky chodím do práce jako táta a v domě nebydlím sama atd. atd.
Takže vzkazuji maminkám všech synů - začněte se změnou přístupu mužů k ženám u sebe doma!

S pozdravem Nika


Dobré ráno Nika,

v prvom rade ďakujem za príspevok. Myslím, že Váš prípad je typickým zrkadlom dnešených zamestnávateľov. Na druhej strane, všetko je tak ako si zariadime. Páči sa mi Váš aktívny a zároveň spravodlivý prístup. Prečo by si žena mala odnášať všetky nevýhody? Veď to nie je otázka pohlavia ale myslenia!

Krásny deň :-) 

   
19.04.2006 - Společnost - autor: Natálie Rolková

Komentáře:

 1. [5] Tobbi [*]

  chlapy

  superkarma: 0 19.04.2006, 22:21:59
 2. [4] Tobbi [*]

  Niko, tleskám, ale jsi asi tak jedna z milionu. Spíš ženské svorně nadávají na chlapi, ale jejich synáčci jsou výjimky: Empatičtí, citliví, pravý opak svých humpoláckých otců a je nutno najít jim někoho, kdo se o ně bude až do smrti starat tak dobře jako maminka.....žádná jim není dost dobrá Takže synáčci jsou další legie sobeckých nemakačenků a každý to vidí (krom inkriminované matky)

  superkarma: 0 19.04.2006, 21:55:58
 3. avatar
  [3] Ryta [*]

  není to jen o matkách,ale taky o přístupu otce, když od něj okoukají jak se chová k matce předpokládám, že se většinou budou chovat podobně

  superkarma: 0 19.04.2006, 13:12:30
 4. [2] apina [*]

  tak s tim mohu také jen souhlasit. Vše je vždy v matkách, které synáčky hýčkají a podstrojují jim pod nos ...atd.

  superkarma: 0 19.04.2006, 12:07:05

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme