Zdraví

Začínáme hubnout aneb 5 chyb, kterým byste se měla vyhnout

Trvale zhubnout může jen ten, kdo se skutečně snaží a vyhne se zbytečným chybám. Víte, které to jsou? Přinášíme vám přehled pěti největších z nich.

1. Nereálné očekávání

Neplánujte si, že do konce ledna zhubnete osm kilo! I čtyři jsou příliš. Ač vám to třeba nevoní, je lepší si hubnutí naplánovat tak, abyste se zbavila dvou kil za měsíc. Mimo jiné proto, že takovéhle tempo častěji než jiná přináší hubnutí setrvalé. Je pravda, že pokud radikálně uberete na jídle, ze začátku se vám daří shazovat kila rychleji, ale věřte, takové tempo se nedá vydržet dlouho. Navíc, při příliš rychlém úbytku váhy vám spíše nepěkně povolí kůže a vytvoří se obávané strie.

2. Dieta jako přechodné utrpení

Čtete si všelijaké dietní recepty a kúry a už předem se vám přitom kroutí vnitřnosti? Nicméně,  jelikož jste statečná, slibujete si, že to nějaký čas vydržíte. Chyba, veliká chyba! Přístup "nějak to nějaký čas přetrpím" je předem odsouzen k nezdaru. Například proto, že po ukočení takové diety se nejspíše budete snažit odměnit a dopřát si i na talíři to, co jste nějaký čas nemohla. A zrádný metabolismus vám to nějaký čas bude tolerovat, takže jedna dvě čokolády se na váze nijak neprojeví a vy budete mít dojem, že si jich můžete dopřát ještě více. A pak vám nezbude, než přivítat znovunabytá kila... Naději na úspěch má jen trvalá změna životního stylu, v níž bude méně jídla a více pohybu. Vězte, hubnutí nerovná se hladovění.

3. Příliš vědecký přístup

Vy nejspíše víte o hubnutí úplně všechno a vašemu odhodlání předcházela dlouhá příprava. Máte váhu, která váží všechny možné tělesné parametry s přesností na desetinná místa, tabulky s energetickou hodnotou všech více i méně obvyklých potravin a soupis cviků na jednotlivé tělesné partie. Inu, proč ne. Ale je dobré vědět, že tenhle přístup v sobě skrývá dvě rizika: prvním z nich je, že vám po prvopočátečním odhodlání poleze záhy krkem a vzdáte to, druhým pak je opačný extrém, že neustálému přepočítávání kalorií a počtu provedených cviků propadnete natolik, že už se ani nebudete radovat třeba z dobrého jídla.

4. Málo pohybu

Možná si umíte představit, že budete jíst méně a zdravěji, ale absolutně cizí je vám představa, že byste se snad měla věnovat nějakému cvičení. Nicméně, vážně byste měla. A to hned ze tří důvodů:

- díky cvičení vám půjde hubnutí rychleji, protože pohyb spaluje kalorie

- každý, kdo hubne, chce zároveň dobře vypadat a právě cvičení vám pomůže zpevnit problematické partie, včetně povolených břišních svalů a podobně

- díky cvičení si můžete vytvořit svalovou hmotu (nepředstavujte si hned kulturistky), která má tu úžasnou výhodu, že spaluje více energie než tukové polštářky. Jinými slovy, pokud nahradíte ve svém těle tuk svaly, půjde vám další hubnutí zase snáze, protože svalnaté tělo spotřebuje ke svému provozu více energie než to obalené tukem.

Není hned třeba, abyste se rozhodla strávit cvičením denně dvě hodiny. Pokud jste skutečně nikdy necvičila, začněte více chodit pěšky, přihlašte se na břišní tanec nebo jiný méně náročný druh pohybu. Dobrý tip - začněte chodit s kamarádkou, ona už vás donutí, abyste vytrvala.

5. Příliš mnoho jídla

Co, tohle se vás netýká? Protože vy letos konečně zhubnete, a proto jíte jen a jen zdravě a něco jako "příliš mnoho jídla" vám nehrozí? Jenže ono jíst zdravě a nejíst přes míru není vždycky totéž. A tak když chleba s paštikou nahradíte zeleninovým salátem, je to fajn, ale pokud do něj přidáte těstoviny a krapet majolky, bude sice ještě pořád zdravější, ale s kaloriemi už to nijak slavné nebude. Bohužel, tahle jídla často svádí k tomu, aby si jich člověk dopřál spoustu, jsou přece zdravá. Podobným chytákem je také ovoce nebo třeba celozrnné pečivo, sice zdravější než bílé, ovšem co do energetické hodnoty si s ním nijjak nezadá.

Pokud se budete snažit zmíněným prohřeškům vyhnout a přidáte svou silnou vůli, to by v tom byl čert, aby se to letos nepovedlo! Držíme vám palce :-)

A aby vám to šlo lépe, budeme vám v následujících týdnech přinášet články, kterými bychom rádi napomohli splnění vašeho snu o zhubnutí. Dočtete se osvědčené rady, diety, nápady na cvičení i příběhy těch, kterým se to povedlo, případně nepovedlo, abyste se mohly poučit z jejich chyb.

 

                                     
   
03.01.2006 - Zdraví - autor: Anna Příhodová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [66] kareta [*]

  Nyotaimori: Běž do jakékoliv baletní školy , za zeptání nic nedáš.Ale upozorňuji, že je to dril, odříkání a bolest.A jestli nemáš základy, nebo jsi netančila, budeš trpět. Co to je ten martial arts?

  superkarma: 0 04.01.2006, 07:38:28
 2. avatar
  [64] medved [*]

  ja myslim, ze v clanku chybi jeste jeden bod...DOBRA A SILNA MOTIVACE...kdyz nekdo hubne jen tak ze vlastne ani nevi proc, protoze hubne sousedka, protoze se dneska nosi hubena postava, protoze je tak jako trochu nespokojeny...tak to je podle me na nic...motivace musi byt jak remen, jinak se to neda vydrzet

  kareta: aby nekdo zhubnul pri brisnich tancich, tak by musel mit 200 kilo a tancovat 5x tydne pohyb to sice je, ale ze by se clovek nejak kaloricky vydal, tak to tedy ne

  superkarma: 0 03.01.2006, 23:23:07
 3. avatar
  [62] kareta [*]

  Nyotaimori: Hmm,to je škoda, ze všech sportů snad nejméně zatěžuje klouby,atd. a na zmiňovanou skoliozu ,..slyšela jsem kladné ohlasy na břišní tance, ale to bys musela tu jejich muziku cítit, jinak by ses zmítala po zemi hnusem a mohla si i hnout s ploténkou

  superkarma: 0 03.01.2006, 20:05:58
 4. avatar
  [61] Meander [*]

  kvinna: Kalašnikovem do spánku? Tomu žádná hlava neodolá

  superkarma: 0 03.01.2006, 19:30:41
 5. avatar
  [59] Meander [*]

  Nyotaimori: Mě ani ten ne Utopit se trvá déle než být zastřelena.

  superkarma: 0 03.01.2006, 19:10:49
 6. [57] apina [*]

  Vivian: jak jsem psala je to o protažení svalsta. První lekce spinu je nezátěžová a jde především o to aby nováček vůbec vydržel šlapat 45 minut na kole. Jen s min. zátěží. Od září předcvičuji míče a začali chodit i profesionální kolaři. By jsi neveřila jak mají zkrácené šlachy z toho jednostraného pohybu. Dokonce si troufnu říct jako trénovaná, že nám to cvičení na míčích dává větší záhul jak spin. Je to ale opravdu o protažení a posílení veškerých svalů na těle. A to by člověk měl. Po 30 je to skoro nutnost - věřim, že se to projeví i na fyzičce v pozdějším věku. Jsem sportovec a nedokážu pochopit lidi , kteří svůj čas proleží na gauči a veškerý sport zamítají aniž by jakýko-li zkusili. Je nepřeberné množství sportů a já miluji endorfiny sportem vyplavené

  superkarma: 0 03.01.2006, 16:22:59
 7. avatar
  [56] Meander [*]

  Kelly: Nojo, ale přes prsa mám 44 a v pase 40 Vypadám jako zahradnický kolík

  superkarma: 0 03.01.2006, 16:05:14
 8. avatar
  [55] Vivian [*]

  kareta: pokud z tebe stříká krev, tak je asi něco špatně
  Rammsteini by snad ale měli být v pohodě, záleží na bpm (rychlost rytmu). Já teď jezdím na Blümchen/Verliebt, trvá to přesně hodinu a rytmus je tak akorát, abych měla TF okolo 120 a aby to plíce utáhly

  apina: myslím, že u dobrého instruktora nebolí tělo ani po první lekci - nás aspoň naše instruktorka naučila se po každé lekci protáhnout. Čekala jsem, že se druhý den probudím celá bolavá (první lekce byla fakt dost náročná ), ale nebolelo mě vůbec nic

  superkarma: 0 03.01.2006, 16:02:00
 9. avatar
  [54] Kelly [*]

  Meander: ... kuš, neprovokuj 36-tko, jo????

  superkarma: 0 03.01.2006, 15:48:47
 10. avatar
  [53] Radka27 [*]

  Jo a spining je fakt dobrá věc. Sama sice nechodím, protože to není moje sportovní krevní skupina, ale vidím výsledky na všech okolo a těch zhublých prdelí a stehen, to je fakt síla Holky, co vypadaly beznadějně jsou jak laňky. Ovšem nevím, jak se po tréninku stravují atd...

  superkarma: 0 03.01.2006, 15:46:41
 11. avatar
  [52] Meander [*]

  Radka27: MOJE ŘEČ!

  superkarma: 0 03.01.2006, 15:44:21
 12. avatar
  [51] Radka27 [*]

  Já nevím, proč všichni po Vánocích blbnou s hubnutím. Nechápu, jak někdo může za 3 dny přibrat tolik, aby musel hubnout Vždyť Vánoční cukroví se začíná konzumovat až na Štědrý den večer a za dva svátky se snad toho tolik nesežere A pak jsou všední dny až do Silvestra a Nového roku, kdy se zase trochu více jí. Jo jestli ovšem někdo žere to cukroví rovnou z plechu, tak to se není co divit. To pak ale nepřibral "přes Vánoce" ale přibral ze své neukázněnosti "v prosinci"

  superkarma: 0 03.01.2006, 15:42:06
 13. avatar
  [50] Meander [*]

  Všichni shazují zadek a boky. Já mám přes boky velikost 36 Ale k tomu pneumatiku na břiše a tlusté ruce. No, holt nenosím krátká tílka a je to

  superkarma: 0 03.01.2006, 15:22:18
 14. [49] apina [*]

  Já mám také z většiny sedavé zaměstnání a ne jen 8 h denně. Chodim předcvičovat večer. Na spinning se neboj tam musí být vyškolení instruktoři a míč se dá naučit. Důležité je opravdu správné držení těla a pak cvičit. In-line brusle také nejsou nic těžkého akorát doporučuji pořídit chrániče!! Ale výborně na bruslích posílíš a schodíš zadeček, vnitřní stranu stehen a celé nohy a záda. Od jara aspon 3x týdně min.8 km a za 3 měsíce uvidíš 100% výsledky. Drřim ti palce a nevzdávej to!!!!

  superkarma: 0 03.01.2006, 15:19:17
 15. avatar
  [47] Kelly [*]

  apina: hmmm, fakt zajímavé, asi budeš fakt dobrá ... zatím dík.
  Víš, kdybych měla jistotu - což mít asi nebudu, že se dostanu do těch správných rukou, tak bych se šla nechat mučit. Mi to neva, já vždy ráda sportovala a možná i díky tomu jsem jako puboš vypadala snad jako "Nyotaimori" . Naštěstí stále vypadám dobře, vel. 38, jen se mi za poslední rok zvedla váha o 5 kg, a já si uvědomila, že takhle už to dál nepůjde a jestli chci vypadat stále dobře, tak budu muset na sobě makat. Ale pořád. Ne jen občas. Já, když se zahryznu, tak nepustím ... pokud mi to někdo neotráví ... takže uvidím. Můj problém je pouze ten, že mám povolené svalstvo a celulitida už na mne také začala pořádně mrkat ... no, a co si budem povídat ... dennodenně sedět 8 hodin u pécka nikomu nepřidá. Takže jsem to chtěla aspoň doma kompenzovat min. 1/2 hodinovým denním cvičením, což by určitě na posílení svalstva stačilo.
  Takže zatím za upozornění na chyby dík, budu se snažit je nedělat.
  A ještě něco:
  ... když jsem se dívala na dokument o Schwarném Arném , tak jsem si zapamatovala, kdy jeho tehdejší trenér říkal, že svaly rostou tehdy, kdy si myslíte, že už nemůžete. Když se člověk přemůže a pár cviků přidá, v tu chvíli právě začíná růst svalová hmota ... tak se nechám překvapit, doufám, že to do důchodu stihnu a také ji na sobě uvidím

  superkarma: 0 03.01.2006, 14:52:58
 16. [46] apina [*]

  damanka: jíst by jsi měla každé 3 hodiny. A trochu myslet na to co jíš. Sport brát aspon trochu jako soušást životního stylu a ne jako nutné zlo ke schození pár kil. 10 min na rotopedu opravdu nestačí, to se ti ani nezahřejou svaly. Samozřejmostí je se i důkladně protáhnout po sportu. Většina lidí uteče od sportu po první lekci, protože je následující 2-3 dny bolí celé tělo. To je velká chyba! Pokud vytrváte bolest po sportu pomine. doporučuji i cvičení na míčích, ale opět raději zajděte do nějakého fit centra, kde se na to specialzují a naučí vás správně cvičit - po pár hodinách už můžete cvičit i doma.

  superkarma: 0 03.01.2006, 14:52:13
 17. [44] apina [*]

  Omlouvám se za překlepy. Pokud má ovšem někdo odpor k pohybu at raději nedělá nic. Spousta z vás zde píše, že něco cvičila a nezhubla nebo měli jiné problémy. Je to o tom, že právě nejsou pod dohledem instruktora, někoho kdo udělal zkoušky a aby mohl poradit druhým a vécti je správným cvičením musí o tom něco vědět. Někdy to velmi jednoduše vypadá, ale tak jednoduché to neni. A ten skvělý pocit, že jste to dokázali a že jste v něšem dobré a ještě je to znád na fyzické i duševní kondici opravdu stojí za to. Naše centrum pořádá každý rok spinning maraton na Jesenické přehradě. Sjedou se tam lidé opravdu z celé ČR jede se 12 hodin v kuse ve dvojicích ale jsou tam i tací co to ujedou sami. A to je potom paráda.....pak si dát pešené maso a pivo !! to chutná!!

  superkarma: 0 03.01.2006, 14:36:07
 18. [42] apina [*]

  Kelly: no taky jsem musela někdy začít! Když jsem poprvé sedla na spinningové kolo nadávala jsem si do čeho jsem to opět vlazla. Můžu tě ujistit že po 3 až 4 jízdě už to nebude tak hrozné. Získáš velmi rychle fyzic´kou kondici a zadešek , stehna, bříško a vlastně celé tělo se zpevní a kila půjdou dolu jako zázrakem. Můj přítel zhubnul během 4 měsíců 12 kg a to mlsá sladkosti! Na rotopedu nemůžeš jet tak jako na spinneru ( raninig- to je běh na kole a kopec ze sedla). Chce to najít správné držení těla a správný pohyb. V kopci zadešek držet těsně nad sedlem aby zabírali správně nohy, ruce mát v loktech povolené při jízdě v sedle atd. Také se jezdí s tepovkama, kde ti instruktor řekne podle tvého věku, pohlaví a váhy v jaké tepové frekvenci se pohybovataby jsi shodila nebo posilovala atd. je toho hodně. Cvičení na gymnastickém míči je taky velmi dobrí, ale taky dá pěkně zabrat. Velmi důležité je ovšem správní držení těla a posed na míči. A hlavně instruktor ti vždy dobče poradí, řekne ti co děláš špatně a zaměří se na partie, které tě trápí. Zajímá tě ještě něco? ráda ti poradim.

  superkarma: 0 03.01.2006, 14:22:51
 19. avatar
  [41] kareta [*]

  Vivian: je fakt, že ze mě stříká pot a krev, takže to asi trochu přeháním, ale zkus si pustit Rammsteiny a jet na rotopedu

  superkarma: 0 03.01.2006, 14:17:00

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [40] kareta [*]

  Nyotaimori: doporučuji plavat, ale pořádně-nádech nad vodou, výdech do vody, hlavně nepoplést.střídat prsa, kraul, znak.a nezpotíš se jak prase, nebo to aspoň není poznat

  superkarma: 0 03.01.2006, 14:13:44
 2. avatar
  [39] Vivian [*]

  damanka: základ je mít příjem kalorií nižší než výdej. Pokud ti obezitolog řekl, že se nemusíš hýbat, je to, s prominutím, blb. Ovšem pokud bereš pohyb jako mučení, pak chápu, že ses toho chytla
  Pokud chce ale člověk pohybem hubnout, musí jít na to chytře, a ne se bezmyšlenkovitě dřít jako kůň...

  superkarma: 0 03.01.2006, 14:09:11
 3. avatar
  [37] Vivian [*]

  kareta: není to masakr, to cvičení nemusí být až tak strašně intenzivní, ale na 55-65% maximální tepové frekvence

  superkarma: 0 03.01.2006, 14:04:27
 4. avatar
  [35] kareta [*]

  Nyotaimori: Který odborník Ti to poradil?

  superkarma: 0 03.01.2006, 13:49:56
 5. avatar
  [33] kareta [*]

  Jenže se prý začíná spalovat až po 45 minutách intenzivního cvičení, nebo tak nějak a to už je masakr

  superkarma: 0 03.01.2006, 13:15:42
 6. avatar
  [32] Drahuška [*]

  Maši: já to mám taky tak, ranní - dopolední cvičení mě zabíjí, navíc když se vykulím z postele tak mi tak 20 min.trvá, než jsem schopná bez bolestí zad obstarat sebe a malou. Ale teď mám krizovku - nemůžu se rozhýbat ani za 2 hod., chce to cvičit, já vím..., skočím si aspoň na massage.

  superkarma: 0 03.01.2006, 13:10:47
 7. avatar
  [30] Maši [*]

  rreddie: Ráno vstaneš a hupneš na něj...??? Já se ráno vyplazím z posledních sil, přinutím se udělat něco s ksichtem, ale abych na něco( nebo někoho )hupla, to by byla moje smrt. Zkoušela jsem jednu dobu ráno cvičit( asi v 10hod, aerobic)a myslela jsem, že bude po mně.Normálně jsem se dusila.Večer to je jiná, ale ráno prostě nefunguju...

  superkarma: 0 03.01.2006, 12:15:05
 8. avatar
  [29] LinaX [*]

  Mám doma Orbitrek, radši cvičím sama, jak se mi to hodí a ne v posilovně. Dala jsem si ho do obýváku, takže je opravdu na očích. Snažím se cvičit pokud možno denně ,většinou odpoledne nebo večer, sleduji si odcvičené kalorie a přitom se koukám na televizi, takže to docela utíká. Určitě to pomáhá na zpevnění postavy, můžu doporučit

  superkarma: 0 03.01.2006, 12:01:42
 9. avatar
  [28] jiti [*]

  rreddie: noo to je přesně ten můj zázrak já zase jezdím při zprávách

  superkarma: 0 03.01.2006, 11:57:45
 10. avatar
  [26] kaatja [*]

  ohledne toho zadneho jidla po sesty - v kolik si chodite lehnout? to potom nemate hlad? delali jsme to se sestrou tak v patnacti a ja skucela v deset hlady. tenhle rok jsem shodila 10 kilo a klidne jedla i v osm. zadny hlad, po nem se akorat tloustne

  superkarma: 0 03.01.2006, 11:37:31
 11. avatar
  [25] Kelly [*]

  Maši: ... ten visací zadek je
  Jo, koupím oboje ... ale nejprve postavím barák, ať mám kde ty krámy dát ... a potom už to ani potřebovat nebudu

  superkarma: 0 03.01.2006, 11:25:42
 12. avatar
  [24] Vivian [*]

  apina: zdravím. Spinning je skvělá věc, ale nejspíš neplatí na každého. Já jsem si za 3 měsíce spinningování nádherně zpevnila prdelku a zlepšila fyzičku, ale neshodila jsem ani deko A to jsem si hlídala TF. Teď jsem si pořídila domů rotoped, kde jezdím úplně stejně jako jsem jezdila na spinningu (TF, zátěže, tempo), vyjde to mnohem levněji a nemusím se potit v místnosti s dalšíma patnácti lidma
  Když ještě zvládnu jídelníček a zbavím se potřeby mít pořád něco v hubě, tak snad konečně něco shodím .

  superkarma: 0 03.01.2006, 11:23:09
 13. avatar
  [23] jiti [*]

  Žábina:No já se taky přes vánoce nacpala k prasknutí, ale už jsem se zase uklidnila, občas se přece musí zhřešit

  superkarma: 0 03.01.2006, 11:20:10
 14. avatar
  [22] kareta [*]

  Já postavila cross trenažer před TV vedle sedačky a jezdím. On by asi měl být na očích jako němá výčitka.A s tím jídlem- jíst, když máte hlad snad není takový problém, tělo si řekne. jinak-super pohyb je úklid a , to jde pak samo

  superkarma: 0 03.01.2006, 11:18:01
 15. avatar
  [21] Žábina [*]

  jiti: taky se snažím večeřet nejpozdějc v 6.00 ale přes vánoce to nešlo
  a včera jsem si tak hezky dala v 5.30 večer jogurt a za 1/2 hodiny mě volá manžel, a on nám připravil šunkové rolky se šlehačkou a křenem - no to nešlo odmítnout

  superkarma: 0 03.01.2006, 11:05:38
 16. avatar
  [20] jiti [*]

  apina: prdlajz já si koupila eliptickej trenažér a minimálně 5x týdně na něm jezdím. Spocený posilovny mě nelákaj.

  superkarma: 0 03.01.2006, 10:42:26
 17. avatar
  [19] Maši [*]

  Kelly: Segra dostala ten šlapák v září na narozky a nemůže si ho vynachválit.Měla zadek visací až ke kolenům a ted už jsou vidět fakt změny- zvedl se jí a má ho mnohem pevnější.A pas taky.Ale rotoped asi taky není k zahození. tak si kup obojí...

  superkarma: 0 03.01.2006, 10:41:23
 18. avatar
  [18] Kelly [*]

  apina: hmmm, Tobě se to mluví, když jsi instruktor , ale já mám odpoledne - kurňa - tak málo času , proto jsem se rozhodla urvat si ten čas a makat aspoň doma
  O brusle se už také zajímám, to bude sranda, až si hubu natluču
  ... api, mohla bych Tě alespoň tímto prostřednictvím poprosit o radu, čemu se teda při domácím cvičení vyhnout, v čem nedělat chyby? Tele nejsem, pochopím ... myslím, že se to bude hodit i jiným děvčatům, co chcou týrat svá těla.

  superkarma: 0 03.01.2006, 10:39:55
 19. [17] apina [*]

  Maši: spinning je super!! jezdim 4 roky a jsem instruktor. Brusle jezdim taky je to paráda a mnohem lepší než běhat! A hubne se samo !! a se zábavou

  superkarma: 0 03.01.2006, 10:30:35
 20. avatar
  [16] Kelly [*]

  chuanita: já rotoped už vyzkoušela vloni a na kole také ráda jezdím, ale jde mi spíš o účinek, proto si myslím, že na tu prdel a stehna bude lepší ten šlapák a myslím, že je i skladnější ...

  superkarma: 0 03.01.2006, 10:29:26
 21. [15] apina [*]

  Kelly: začni chodit na spinning a uvidíš jak pujdou zadek a stehna dolu!! Domu si nic nepořizuj- bude z toho věšák na prádlo a každý sport i šlapání na rotopedu chce své pravidla. Věř mi jsem instruktorka spinningu a vim o tom své.

  superkarma: 0 03.01.2006, 10:28:52
 22. avatar
  [13] jiti [*]

  Vloni jsem si dala předsevzetí že shodím, a mám za rok 12 kilo pryč. Ovšem klíčem k úspěchu byl pohyb a to, že jsem jedla to, co mám ráda, klidně jsem si denně dala svou oblíbenou čokoládu, ale poslední jídlo jsem jedla nejpozději v 6 a rozhodně sem se nepřecpávala. Tak ať se vám to taky povede

  superkarma: 0 03.01.2006, 09:59:56
 23. avatar
  [12] Kelly [*]

  Já raději začala už na podzim. Ono totiž když je člověk oblečený, tak to ještě ujde, na to si stěžovat nemůžu, nedej Bože ale, že sundám kalhoty. Zadek mi začíná kanónovatět a stehna taky nic moc. A břicho? Škoda mluvit. Tak jsem se do toho opřela a každé ráno, jak rozlepím oči, tak udělám 111 sedů a lehů, od neděle večer do úterka rána mám očistnou kůru, absolutně jsem vynechala alkohol i , což mě se*e nejvíc , strava výživná ale lehká a odpoledne nejím ... naštěstí sladké nemůžu ani cítit
  ... a uvidím, co to se mnou udělá.
  Ještě bych si chtěla pořídit rotoped nebo takový ten šlapák, ale neumím se rozhodnout ... poradí mi někdo, co je lepší ? ... já se přikláním s tomu šlapáku ... ten je prý přímo na hýždě a stehna

  superkarma: 0 03.01.2006, 09:48:19
 24. avatar
  [11] Maši [*]

  Ono to jednoduché pravidlo: hýbat se a nežrat- má něco do sebe. Loni jsme si koupily s dcerou kolečkové brusle, protože si pubertačka stěžovala, že má velké boky a ejhle, přestala jíst od 5 odpoledne, každý večer jsme vyrazily do ulic a na podzim byla jako laňka. A jelikož má- na rozdíl ode mě-pevnou vůli, vydržela nejíst po té 5. hodině dosud a drží se.Každý večer dá 10 sklapovaček a ta její oplácaná, buclatá a nevýrazná postava se začíná opravdu pěkně rýsovat. Mně nezbývá, než závidět, jednak nemám tu pevnou vůli a jednak mi není 15.ale ted kousek od nás otevřeli spinning, tak se začnu mordovat tam.A uvidíte za pár měsíců...!!

  superkarma: 0 03.01.2006, 09:28:42
 25. avatar
  [10] sigi [*]

  To mě chybí ke cvičení ta vůle. Vydržím vždycky tak dva týdny, kdy cvičím 3x týdně a pak zas dva měsíce nedělám nic.

  superkarma: 0 03.01.2006, 09:21:55
 26. avatar
  [9] Žábina [*]

  opravdu funguje ten pohyb...divím se vám, které máte rotoped a nevyužíváte ho
  já se snažím chodit 2x týdně cvičti, ale ten rotoped by se mi taky šiknul
  bohužel manžel už chce ten drahý a na ten zatím nemáme, zvlášť teď po Vánocích

  superkarma: 0 03.01.2006, 09:01:50
 27. avatar
  [8] Aja [*]

  Andulko Příhodová, a co takhle pevná vůle?

  superkarma: 0 03.01.2006, 08:57:06
 28. [4] rozina [*]

  OMLUVTE PROSÍM MOJE PŘEKLEPY !!! DÍKY PÁČKO ROZA

  superkarma: 0 03.01.2006, 07:51:36
 29. [3] rozina [*]

  jeruna: zdravím tě děvče. Ty mi tady mluvíš z duše. Také se na mě podepsala nemoc a přibrala jsem. Chci se začít pomalu hábat, moc mi to zatím nejde, doktor mi dokonce pohyb zakázal, ( koleno !), ale začínám. Chodím plavat 1x týdně máme ve škole bazén, a doma rotoped zahálí,. Když začnu pomalu snad to půjde, zatím mi nestačí dech, ani vyjít do schodů, budeme se navzájem povzbuzovat- chceš. Ahoh Rozárka

  superkarma: 0 03.01.2006, 07:50:39
 30. avatar
  [2] Eva_CZ [*]

  Jo jo, Anno P. Vime... Myslim, ze mnohe z nas by se hubnutim mohly zivit. Teda hubnutim jinych. Protoze ... Ona teorie nestaci a to hubnuti jde tak desne pomalu a komu by se chtelo furt hejbat a tak.

  superkarma: 0 03.01.2006, 01:39:04

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme