Bulvár

Začínající herečka Johana Matoušková: Chtěla bych si zahrát v dobrém hororu

Do kin v září dorazí nový snímek Místa režiséra Radima Špačka. Ten do filmu obsadil mladé neokoukané tváře, mezi nimi například šestadvacetiletou Johanu Matouškovou. Pro herečku z Divadla Disk a studentku DAMU je to zároveň první filmová zkušenost. „Až na pár famáckých cvičení v podstatě ano,“ řekla v rozhovoru pro magazín Žena-in.cz sympatická Johana.

Ve snímku se objeví po boku Vladimíra Polívky, syna známého mima a herce Bolka Polívky. „Prošla jsem castingem a s Vladimírem chodíme čtyři roky do stejného ročníku, takže se známe docela dobře a dlouho. Na první setkání si úplně nepamatuji, asi to bylo na přijímačkách na DAMU,“ prozradila.

johana
Johana Matoušková a Vladimír Polívka ve snímku Místa.

Film Místa se odehrává v devadesátých letech. A co si pod tou dobou vybaví? „Mně bylo v roce 1994 šest let, takže jsem to asi úplně nevnímala. Pamatuju si, že jsme se v tý době museli vystěhovat z domu, kde jsem od dětství bydlela, táta tam za komunismu dělal topiče a máma uklízečku. Pak se asi tak nějak hledala nová a smysluplnější práce. Máma začala překládat, táta odjel na čas pracovat do Ameriky a já začla chodit do školy a na tanec,“ vzpomíná herečka, který prý měla jako malá holka za idol pohádkové postavy Křemílek a Vochomůrka.

Před studiem na DAMU chodila na Taneční konzervatoř. „Proč jsem chtěla být zrovna herečkou? Tanec nemá od herectví zas tak daleko, chtěla jsem si to zkusit,“ směje se štíhlá brunetka, jež by si chtěla jednou zahrát v nějakém dobrém hororu.

johana
Zleva herec Jan Cina, Johana Matoušková a Vladimír Polívka.

Hodně českých herců se živí hraním v seriálu. Padla proto otázka, zda ji neláká taky naskočit do nekonečného seriálu. „No pokud by ho netočil třeba David Lynch, tak asi neláká,“ vtipkuje Johana Matoušková. Herečka se prý cítí lépe na divadelních prknech než před filmovou kamerou. A jestli bojuje s trémou? „Hrozně moc, jsem fakt strašnej nervák, před každym představením i natáčením se proklínam, že jsem si vybrala zrovna tohle povolání, když se tak stresuju,“ práskla na sebe.

johana
Johana Matoušková ve snímku Místa režiséra Radima Špačka.

Johana Matoušková v současné době natáčí s režisérem Petrem Zelenkou film Ztraceni v Mnichově. „Mám tam uplně mini roli, ale myslím, že ten film bude skvělej. :) Jinak od září budeme s většinou ročníku fungovat jako soubor 11:55 v novém prostoru Venuše ve Švehlovce kousek od náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze. Ten prostor je fakt krásnej, budeme tam přetahovat dvě představení z divadla Disk a plus by tam měly vzniknout nějaké nově. Určitě přijďte!,“ zve ná závěr Johana Matoušková.

johana
Studentka DAMU, herečka Johana Matoušková.

Film Místa je příběh o lásce, ztrátě a pomstě. Snímek vypráví příběh devatenáctiletého Adama (Vladimír Polívka) a jeho kamaráda Marka (Jan Cina), jimž je rodiště těsné, ale zároveň nevědí, kam se posunout dál. Do jejich stereotypních životů náhle vstoupí dcera místního prominenta Anna (Johana Matoušková), která vnáší do příběhu tajemství, napětí i touhu. Na scénu vzápětí vstupuje Annin otec (Jiří Štrébl), jenž k ní chová až nezdravě ochranitelské city. Když se trojice mladých hrdinů zaplete do krvavé rvačky, rozjíždí se nečekaný sled dramatických událostí...

Film Místa vstoupí do kin 18. září 2014.

   
11.08.2014 - Společnost - autor: Lucie Ulmanová

Komentáře:

 1. avatar
  [8] Suzanne [*]

  peetrax — #5Sml54

  superkarma: 0 11.08.2014, 20:51:32
 2. avatar
  [7] Suzanne [*]

  MagdaN — #6 I tobě Sml22Sml16

  superkarma: 0 11.08.2014, 20:50:58
 3. [6] MagdaN [*]

  Suzanne — #3 peetrax — #5 pardon, že jsem napsala svůj názor, příště si ho raději nechám pro sebe .... přeji Vám dámy pěkný večer

  1. na komentář reaguje Suzanne — #7
  superkarma: 0 11.08.2014, 20:37:59
 4. avatar
  [5] peetrax [*]

  Suzanne — #3 a ještě jak se tomu směje, že? Jako by na tom něco k smíchu bylo. Přitom žádná komentovací soutěž zrovna snad ani neběží.

  1. na komentář reaguje MagdaN — #6
  2. na komentář reaguje Suzanne — #8
  superkarma: 0 11.08.2014, 19:16:35
 5. avatar
  [4] kuty [*]

  Suzanne — #3 Sml30

  pravdu mášSml22

  superkarma: 0 11.08.2014, 18:59:43
 6. avatar
  [3] Suzanne [*]

  MagdaN — #1 DCOlga — #2 Tak snad právě proto je tady o ní článek, ne? Sml6 Tyhle komentáře mě uvádějí do transu Sml22

  1. na komentář reaguje kuty — #4
  2. na komentář reaguje peetrax — #5
  3. na komentář reaguje MagdaN — #6
  superkarma: 1 11.08.2014, 17:14:35
 7. [2] DCOlga [*]

  neznám

  1. na komentář reaguje Suzanne — #3
  superkarma: 0 11.08.2014, 16:44:15
 8. [1] MagdaN [*]

  Sml80 neznám, možná časem poznám Sml52

  1. na komentář reaguje Suzanne — #3
  superkarma: 0 11.08.2014, 14:01:38

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme