Novinky

Začínají Letní shakespearovské slavnosti 2015

Premiérou nejslavnější tragédie Williama Shakespeara Romeo a Julie v inscenaci režijního tandemu SKUTR dnes začínají Letní shakespearovské slavnosti. Během léta mohou diváci shlédnout celkem osm her z pera slavného anglického dramatika a ojedinělý orchestrální koncert filmové hudby Patrick Doyle – Shakespeare in Concert

Romeo a Julie

Na scéně Nejvyššího purkrabství Pražského hradu budou kromě letošní premiéry Romeo a Julie uváděny komedie Sen noci svatojánské s Vandou Hybnerovou a Davidem Prachařem či Zkrocení zlé ženy s Romanem Zachem a Tatianou Vilhelmovou / Janou Strykovou. Tato hra bude mít v srpnu svou derniéru. Již sedmým rokem nebude chybět stálice Slavností Veselé paničky windsorské s Bolkem Polívkou, Simonou Stašovou a Evou Režnarovou. Do Prahy zavítá z Bratislavy vůbec poprvé vynikající představení Večer trojkráľový alebo Čo len chcete a po loňském diváckém úspěchu se na Pražský hrad vrátí na tři večery ostravská inscenace Michala Langa Jak se vám líbí.

Shakespearovské slavnosti

Letní scéna Hudební a taneční fakulty AMU na Malostranském náměstí bude od 29. července patřit diváckému hitu minulé sezóny komedii Mnoho povyku pro nic, příběhu o lásce, intrikách a lžích v režii Jiřího Menzela. Na pátek 21. srpna připravila pořádající agentura společně s Prague Shakespeare Company a Film Music Prague ojedinělý večer filmové hudby skotského skladatele Patricka Doylea Shakespeare in Concert. Zazní zde největší hity z hollywoodských adaptací známých děl Williama Shakespeara v režii Kennetha Branagha. Orchestr PKF – Prague Philharmonia a Kühnův smíšený sbor bude řídit dvorní dirigent Patricka Doylea James Shearman a celý program doplní vystoupení herců Prague Shakespeare Company. Koncert budou doprovázet velkoplošné projekce a speciální světelné efekty.  

Sen noci svatojánské

Letní shakespearovské slavnosti, jejichž generálním partnerem je již šestnáctým rokem skupina PPF, se konají od 25. června do 5. září v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě. Vstupenky na pražská představení jsou v prodeji v síti Ticketportal. Představení začínají obvykle ve 20:30 a cena vstupenek je od 290 Kč. 

Více informací o letošním programu, repertoáru, cenách vstupenek a možných slevách naleznete na www.shakespeare.cz nebo na www.ticketportal.cz.

Ilustrační foto ke stažení naleznete zde: http://www.shakespeare.cz/2015/cz/fotogalerie/7/

   
25.06.2015 - Redakční novinky - autor: Shakespearovské slavnosti

Komentáře:

 1. [2] bobani [*]

  paráda

  superkarma: 0 25.06.2015, 13:24:00
 2. avatar
  [1] Hanula [*]

  Sml16už jsem dlouho nebyla - třeba se toto léto to vyjde....

  superkarma: 0 25.06.2015, 10:14:16

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme