Teď už přestává legrace. Dnešním dnem začal skutečný podzim a teploty se v noci podívají k nule. Už si nevystačíme s lehkou bundičkou, budeme potřebovat kabát. Ale nebojte se, i v něm nám to bude slušet.

Už máte nějaký nový kousek vyhlídnutý? Ne? Tak já vám pomůžu inspirací.

Jaké kabáty jsou teď nejvíc in?

Nevím, jestli vás potěším, ale nejvíc trendy jsou kabáty rovné, široké, se zaoblenými, spadlými rameny. Ano připomínají nám ty, které se nosily v padesátých a šedesátých letech. Pravda, schová se v nich ledacos, ale více sluší těm štíhlým a vysokým.

Nosí se k nim buď velmi úzké kalhoty, nebo naopak ty široké, ale ve zkrácené délce. Dobře vypadají i se sukní, ale v kombinaci s vysokými kozačkami na rovném, stabilním podpatku.

Ale vy, kterým se tento model kabátku zrovna nezamlouvá, nesmutněte. Takový módní diktát naštěstí nepanuje, abyste si nemohla pořídit kabát, který vám sluší. Máte-li štíhlý pas, klidně ho ukažte. Přepásané kabáty se stále nosí. Nejlépe ty, které nemají žádné, (nebo mají kryté) zapínání a pásek se váže na uzel.

Nosí se samozřejmě kabáty připomínající dlouhá, elegantní saka.

Nebojte se barev ani vzorů

Barva je v tomto případě důležitější než střih. Klidně sáhněte po pastelových, nebo sytých tónech, které vás doslova rozzáří. Ze vzorů vede hlavně kostka, která se k podzimní dokonale hodí.

Pamatujte na to, že nejdůležitější je váš pocit.

Kabát vám musí dobře padnout a slušet, abyste se v něm cítila dobře. Už jen ten pocit vás zahřeje.

Foto: facebook street style

Čtěte také:

 

 

Reklama